RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 14:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,06
26.193
5,176
5,04
5,08
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Valamar Riviera d.d. – Informacija o stjecanju vlastitih dionica
http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/RIVP_stjecanje_otpustanje_2018__12112018105728.pdf

Niti 5.000 komada + za trezor.
Nadam se da kupuju i danas nešto od 53.000 protrgovanih dionica za sada.

Ne znam razlog zašto se barikb toliko pilate i mučite sa ovom dionicom? Zasto se ne opustite ko di Caprio na jahti? Ako ste sebe uvjerili da je solidna i firma i izvedba,zašto mučiti ekipu koja to ne razumije?

66 000 u komadu

> od 3 milijuna prometa uz raspon cijene 0,20 kn

zašto su navalili na RIVP kao da nema sutra,
evo majstor kupuje na dražbi

https://www.turizmoteka.hr/hoteli/valamaru-dva-priznanja-po-izboru-world-luxury-hotel-awards/

Hotel Valamar Collection Dubrovnik President 5* nagrađen je kao najbolji europski luksuzni resort na plaži (Luxury Beach Resort), dok je Valamar Collection Isabella Island Resort 4*/5* ponio nagradu kao najbolji svjetski luksuzni otočni resort (Luxury Island Resort).

Valamar Riviera d.d. – Informacija o stjecanju vlastitih dionica
http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/RIVP_stjecanje_otpustanje_2018__14112018114359.pdf

Trezor nije podigao cijenu niti 0.10 kn. Samo čeka još niže i skuplja.
Ponašaju se vrlo racionalno i strpljivo. Bilo bi zanimljivo doznati
od koga su kupili jučer. Očito je ona velika transkacija njihova.


Trezor nije podigao cijenu niti 0.10 kn. Samo čeka još niže i skuplja.
Ponašaju se vrlo racionalno i strpljivo. Bilo bi zanimljivo doznati
od koga su kupili jučer. Očito je ona velika transkacija njihova.

roger zove Barikb kaj idemo prema 30

Nedavno sam bio napisao post u kojem sam izračunao i pokazao fundamentalno da dionica kroz period narednih godina ovim razvojem ima potencijal postići cijenu od 55-60 HRK. Priključujem se ostalim mišljenjima kakvo je trenutno stanje i da li je dionica skupa/jeftina.

Ako pogledamo današnje stanje cijene koja iznosi 36,50 HRK dobivamo market cap od 4,6B HRK
Opća pretpostavka je da će tvrtka rasti 10% godišnje (ambiciozan plan, izvediv uz investicije) te možemo uzeti P/E=10. Gledajući sadašnju dobit u proteklih godinu dana koja iznosi 2,27 HRK/share i jednostavnom matematikom dionica vrijedi 22,7 HRK E sad, ukoliko promatramo omjer EV/EBITDA=10, EV=6,4B HRK, EBITDA trenutno 700M dionica vrijedi 41,26 HRK Bilo bi vrlo pametno reći kako je prava vrijednost dionice negdje između ove dvije cijene, ali treba gledati budući potencijal i revalorizaciju nekretnina koja će podići BVPS. Po meni je trenutna situacija hold, i ovom cijenom smo otprilike pravedno vrednovani, a ukoliko dođe do pada cijene ispod 30 HRK smatram da je to vrlo povoljna kupnja uz dividendu veću od 3% godišnje. U svakom slučaju ako ulažete dugoročno, predlažem svima da se ne opterećuju previše volatilnošću marketa jer tvrtka ima dobar management i smatram da će se dobro nositi sa povratkom ostalih zemalja u turizam. Neke financijske najave oko nove najkatostrofalnije krize ikad neću komentirati, jer to nitko ne može predvidjeti

Ovo nije nagovor na kupovanje/prodaju. Posjedujem RIVP



Trezor nije podigao cijenu niti 0.10 kn. Samo čeka još niže i skuplja.
Ponašaju se vrlo racionalno i strpljivo. Bilo bi zanimljivo doznati
od koga su kupili jučer. Očito je ona velika transkacija njihova.

roger zove Barikb kaj idemo prema 30
[/quote]
plavi moj, oblaci stižu, zima gricka, voda nadire, rupe u branama lagano piške, ništa zabrinjavajuće rekao bi bariq… a nešto se valja iza brda kad se brojevi dionica stranih custodian banksa naglo smanjuju na nasem frontier marketu… ako Bib… brine o cijeni dionice i pazljivo izlazi, ovi ce nas satrt ako to bude potrebno po principu daj sta daš… i onda tu nadiruću vodu neće zaustaviti ni vrhunska brana. Nisam optimističan..

No pain no Game

Postovani bumbarbumy prvo pohvale za komentar jedan od rijetkih koji spominje neke pokazatelje koji bi trebali odredit fer cijenu.Tu se dosada moglo procitat uglavnom da je preskupo jer je puno raslo. Kako to da ste uzeli P/E od 10? I sami ste napisali da ocekujete rast. P/E od 10 se ocekuje kod nekog kod koga se ocekuje značajniji pad dobiti u narednom periodu. Ovim razvojem i ako se nastavi ovakav trend duga i rasta EBITDA-e mislim da EV/EBITDA bi se trenutacno mogla drzati oko 12.


Trezor nije podigao cijenu niti 0.10 kn. Samo čeka još niže i skuplja.
Ponašaju se vrlo racionalno i strpljivo. Bilo bi zanimljivo doznati
od koga su kupili jučer. Očito je ona velika transkacija njihova.

Sto Vam to pokazuje?Trezor je kupio veliki dio dionica u dva dana i nije podigao cijenu?
Pritisak na prodaji je vrlo snazan,sto se vidi iz odnosa BID-ASK.Sto ako trezor prestane kupovati?
Inace je opci trend da strani investitori izlaze iz dionica u EM i “pakuju novce” u obveznice,valute ili REIT-ove ili robe.Ova dionica je do sada bila likvidna pa se iz nje i moglo unovciti udjele.
Mozete iscitati na stranim burzama koliki je odljev stranog kapitala dnevno i periodicno.

Helios Faros – Odluka TS-a

Sud potvrdio nagodbu, ne znam ko bi se žalio kad su sve namirili.
Prvo jedan u obnovu, drugi rušenje i izgradnja novoga. Fino.

New Report

Close