ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 22:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,06
2.388
140
16,90
17,20
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



trikovit je izračun nav-a kod ulp,hehe…
inozemne podružnice…

Bravo….
I ja to mislim NA ŽALOST….

[/quote]

hehe…samo vi žalujte.. sve u svoje vrijeme.

Hoće li se pad zaustaviti??Zna li tko?Treba li sada dokupljivati ili….čekati novu dokapitalizaciju? [shocked]


trikovit je izračun nav-a kod ulp,hehe…
inozemne podružnice…

Nije uopće "trikovit", ma šta god to značilo!? Pitanje je dali računate NAV Uljanik Plovidbe ili NAV Uljanik Plovidba Grupe. Poznato je koji su brodovi u grupaciji i sve je vrlo jednostavno. Dakle, na stranim firmama tj. Uljanik Plovidba Grupi su brodovi jer u slučaju prodaje i ostvarivanja velike extra dobiti vlasnici sami kupe vrhnje, dok nama malima daju mrvice od dobiti Uljanik Plovidbe. Sve je kristalno jasno, a to što vječito muljaju nije posao za nas već za nadležne institucije.
Sve u svemu, moj zaključak je da nisam trebao sudjelovati u ovoj dokapitalizaciji, a sigurno neću u slijedećoj!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Pa dobro jel pratite vi štampu ili radio ili ne znam već šta?
Ja koji nemam ULPL se brinem za vas.
Evo vam vijest dana.

Na Zagrebačkoj je burzi objavljeno da je Dragutin Pavletić direktor Uljanik Plovidbe stekao 12.475 dionica nove emisije.

Vaš link

Čovjek je pun ko brod

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Pavletić stekao dionice Uljanika Plovidbe

Na Zagrebačkoj je burzi objavljeno da je Dragutin Pavletić direktor Uljanik Plovidbe stekao 12.475 dionica nove emisije.
Postotak stečenih dionica u ukupnom kapitalu iznosi 2,15 posto. Pavletić od ranije ima 25.441 dionicu, pa na vlastitoj poziciji ima 37.916 što odgovara udjelu od 6,54 posto ukupnog kapitala.

Na skrbničkim računima direktor Uljanika Plovidbe (ZSE:ULPL-R-A) ima još 1530 dionica, pa je ukupan broj dionica koje Pavletić posjeduje 39.446, što odgovara broju glasova od 6,9 posto.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/pavletic-stekao-dionice-uljanika-plovidbe,16358.html

i još

Uljanik Plovidba d.d. – stjecanje vlastitih dionica

Društvo Uljanik Plovidba d.d. potvrđuje da je dana 26. svibnja 2008. godine stekla 26 vlastitih dionica.

Volim i ja kupovati jeftine dionice.

te nove pavletićeve
to su ove iz dokapa, kajne?
pa tu se i nemamo kaj čudit
kupio si je i on po 400 kao i svi mi
samo kaj si je on kupio puuuno više toga
jer, ipak je on gazda
no, lijepo od njega da nas je obavijestio
eto, ja sam danas dobila pismo u kojem mi zahvaljuje kaj sam sudjelovala u dokapu
hvala i njemu ako čita forum
ako bude još koji dokap
bit ću mu još više zahvalna

free tibet


te nove pavletićeve
to su ove iz dokapa, kajne?
pa tu se i nemamo kaj čudit
kupio si je i on po 400 kao i svi mi
samo kaj si je on kupio puuuno više toga
jer, ipak je on gazda
no, lijepo od njega da nas je obavijestio
eto, ja sam danas dobila pismo u kojem mi zahvaljuje kaj sam sudjelovala u dokapu
hvala i njemu ako čita forum
ako bude još koji dokap
bit ću mu još više zahvalna


Čude se neupućeni i oni koji su ljuti što su propustili na vrijeme ući u ovu dionicu prije dokapitalizacije kad je bila na oko 3.000,00 kn!
Zanima me je li sjelo na SDA račun nama ostalima kad je već sjelo Pavletiću i koja je sad procedura? Je li treba registrirati kod brokera ili se prebacuju automatski na račun brokera gdje su bile i dionice na temelju kojih smo dobili dodatne?

@lakalova
Nisam dosada sudjelovao u dokapima ali sam siguran da ti oni dionice registriraju na tvoj račun u SDA, a tek tada TI registriraš kod brokera.

BTW, i ja danas dobio Obavijest

Ja sam zadocnio na dokapitalizacije. Interesuje me hoce li da bude jos tih dokapitalizacija?

unapred zahvaljujem, Sisoje.

Mnogi forumaši imaju multinickove, a samo ja Sisoje imam, bre, multiforumaše



@lakalova

Nisam dosada sudjelovao u dokapima ali sam siguran da ti oni dionice registriraju na tvoj račun u SDA, a tek tada TI registriraš kod brokera.

BTW, i ja danas dobio Obavijest

tako je….SDA će nas obavjestit čim se dionice nađu na mojem/vašem računu u SDA (to piše i u pismu kojeg su svi dobili sudjelovajući u dokapu)…tada su na slobodnoj poziciji….te ih onda treba registrirat kod svojeg brokera….

DOKUP!

Ja sam zadocnio na dokapitalizacije. Interesuje me hoce li da bude jos tih dokapitalizacija?

unapred zahvaljujem, Sisoje.

Kolega Sisoje, jeste li vi možda brat od Karoja? [lol]
dali će biti još dokapa, to treba pitat Pavletića…
ali…. [wink] [tongue]

DOKUP!

Ako bude išlo dosadašnjim ritmom(svakih cirka 9mjeseci) slijedeći dokap bi trebao biti krajem ove ili početkom slijedeće godine.


Ako bude išlo dosadašnjim ritmom(svakih cirka 9mjeseci) slijedeći dokap bi trebao biti krajem ove ili početkom slijedeće godine.

tu ga negdje i očekuj…doletila meni info o tome [kiss]

DOKUP!

Nije uopće "trikovit", ma šta god to značilo!? Pitanje je dali računate NAV Uljanik Plovidbe ili NAV Uljanik Plovidba Grupe. Poznato je koji su brodovi u grupaciji i sve je vrlo jednostavno. Dakle, na stranim firmama tj. Uljanik Plovidba Grupi su brodovi jer u slučaju prodaje i ostvarivanja velike extra dobiti vlasnici sami kupe vrhnje, dok nama malima daju mrvice od dobiti Uljanik Plovidbe. Sve je kristalno jasno, a to što vječito muljaju nije posao za nas već za nadležne institucije.
Sve u svemu, moj zaključak je da nisam trebao sudjelovati u ovoj dokapitalizaciji, a sigurno neću u slijedećoj!
[/quote]

e vidiš, ovo je greška… i ja sam uletio ko mali mujo u dokap i … popušio. no, dok ne prodam/izvučem svoje, nisam još ništa popušio. mislim da me jedino može sljedeći dokap izbaviti ako ne bude nekih svjetlijih trenutaka.
)

Vidim da ste svi oduševljeni dokapitalizacijom ULPL. Mišljenja sam da niste ni približno oduševljeni kao Veliki Gazda Pavletić. Evo i malog objašnjenja.

Ako je Veliki Gazda prije dokapitalizacije imao 25.441 znači da je u dokapitalizaciji mogao kupiti 11.448 po 400 kuna. Međutim isti je stekao 12.475 dionica. On pametan, a mi mali dioničari blesavi. Odkud mu razlika od 1027 dinoica. Da li je i njih kupio po 400 kuna.

A ja se cijelo vrijeme pita zašto se izabra baš taj keficijent 0,45, jer kao što sam već rekao na ovom forumu dioničari sa 10 dionica imali su pravo kupiti 5 dionica po 400 kuna, dok su sa 20 dionica mogli kupiti samo 9 dionica po 400 kuna. sa 50 23 dionice itd… Pitao sam se ko će podijeliti taj višak koji dioničari nisu mogli dobit, stvarno sam naivan.

Kad je trebalo uplatiti normalno mlad i naivan uplatio samo hrpu više kako bi i ja malo omastio brk. Normalno nisam dobio ništa samo onaj broj dionica koji mi je pisao na prospektu.

U nekim drugim situacijama u životu ovakvo ponašanje uprave nazvao bi prevarom međutim kom me tjera da imam dionice ULPL. Sami smo krivi.

Pa kad slijedeća dokapitalizacija dođe razmislite da li će te u njoj sudjelovat i ko će u njoj omastiti brk. Vi sigurno ne.

New Report

Close