ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 10:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,00
3.740
220
16,80
17,10
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bogami bcti 697 bodova. Prije par dana oko 560.

Moje videnje je da je prodavac/i kupovao zbog instikta stada, kad je vidio/li da raste uletio/li je/su. Takvi kupci najcesce nemaju znanje o bransama koje kupuju.



Ja osobno konstantno dokupljujem, uvjeren u potencijal prvenstveno tankera, a onda i firme ULPL. Nazalost, sto se tice tankera na zagrebackoj burzi samo ih Alpha ima. Ipak, iznenaden sam upravom, pozitivno, u par navrata pokazali su da kvalitetno vodu firmu, sto nije ni cudo jer je npr Janez Zevnik cili zivot u pomorskom biznisu, Akšamija bankarskom. Veliki plus je i Kacic koji je strucnjak za pomorsko pravo, koji ce obraniti Ulpl optuznice. Naime, Županijski sud u Rijeci odredio je privremenu mjeru zabrane otuđenja i opterećenja dionica i zabrane korištenja ili raspolaganja pravima po osnovi takvih dionica protivniku osiguranja, odnosno Društvu. Navedena mjera zabrane upisana je u Trgovački sud 16. rujna 2019. godine po rješenju broj Tt-19/4548-2.“ To bi bio jos jedan veliki korak naprid, jer firma je od predstecajne servisirala 30 miliona dolara dugova.



Gledajuci naprid, do negdje polovice Rujna potpisan je ugovor po kojem brod Verige plovi po 30 000 dolara po danu te tako po kvartalu radi dobit od nekih milion i pol dolara. Nazalost, skoro svu dobit nuliraju brodovi za rasuti teret. Od devetog mjeseca Verige je opet na spotu, tocno pred špicu sezone tankerasa, ocekujem da plovi po minimalno 35 000 po danu, a i vise. Futuresi za dry bulk za Q4 su za sada na 12 000, cal 24 je na 11 450.



Uzimajuci sve to u obzir, Alpha Adriatic je po meni jedini hrvatski brodar koji ce tuci lovu ove godine, sa jako niskom cijenom i ogromin potencijalom.

Napokon ono sto smo cekali, od rujna pa na dalje da se bere vrhnje nas koji smo cekali, tankeri rasturaju i ako budu ugovarali novi ugovor on nece biti ispod 40 000 dolara, a dolaze nam najjaci kvartalu za tankere. Lova do krova na Verigeu.



Ono sto veseli je da rastu i supramaxi, cak 10 posto danas(futuresi). Ako nam se pridruzi i neka zarada od njih, ova nasa cash mashina bi trebala to popratiti i cijenom.


#vrimeje

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Tek sad vidim veliki porast supramaxa i clean tankera a dionica stoji.🙄

Opet rast bsi i bcti👍

Ovo su vozarine, tj futuresi clean tankera za Prosinac, tc 6. Nek nam supramaxi budu na nuli, a siguran sam da ce i nesto zaradivati, Verige bi natukao milion i po dolara u mjesec dana!! Zato sam danas jos dokupio, kao i prije par dana. Ovo nije nagovor na kupovinu nego ono sto je moje misljenje.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Kako stoje brodari vani, izgubilo sam link.🙄

I opet rast bsi i bcti.

Hafnia, najveci product tankeras danas raste preko 4 posto, uskoro ce imati najvisu cijenu u godinu dana.

Evo i nas u crobexu zajedno sa ckml. To vrijedi barem 10 posto rasta.

Opa odjedanput na bidu 900 kom preko 18 eura. Tko prvi njegova djevojka. Očekujem pozitivnu blokadu.

Samo je ovo vazno i supre na 13 100 dolara i 14 000 dolara za Q4. Preko 20 posto trzisne kapitalizacije zaradit ce se u Q4.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Opa idem maknuti naloga s prodaje. Nisam vidio koliko su vozarine skočile. I bsi i bdi i bcti.

https://www.istra24.hr/biznis/stecaj-pulskog-brodogradilista-prodaju-se-veruda-i-stoja

 

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

https://istarski.hr/node/92590-pocetna-cijena-mogla-bi-se-sniziti-na-6-91-milijun-eura

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close