ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 23:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,00
3.740
220
16,80
17,10
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

MISNJA jednim dobrim dijelom ima pravo. S druge strane u ovakvim vremenima bolje je sporije preslagivati portfelj, pa nije problem ako prodaš samo 20 a još 9 čekaš jer ćeš se možda s tim bar donekle spasiti od neke loše procjene. Bar tako ja gledam situaciju.


Nije me uopće briga kakva će biti cijena sutra. Zanima me samo kakva će biti cijena nakon dokap. Znam, da najkasnije nakon 1.7. idemo opet preko 3k. [thumbsup]

Sutra će cijena biti veća ako se prodaja povuće,ali ćini se da je prodaja po 3.400 dobra cijena,a oni prodaju jer
smatraju da će pad cijene biti veći nego što će biti interes od dokapitalizacije.

Međutim,mene mući da se pravo na dokapitalizacija može ostvariti još sutra,a FI 2007.još nije izašlo.Nešto mi tu
smrdi… stvarno smrdi.

Pa zamisli, da sa tih 9 komada ULPL koje si kupio po 400 kn dobiješ dividendu od 30 kn (7,5%) a onda sa tih 9 kom. sudjeluješ još u kojoj dokap. a cijena 3 k.[thumbsup]


Mnogima će biti zarobljen novac jedno vrijeme radi ovoga dokapa, a tko nema još sa strane neće moći iskoristiti druge prilike. Jer dosta je dionica palo i do 70 %. Takvima koji nemaju dodatnog keša na lageru ulazak u ovu dokapitalizaciju neće biti najbolji potez. Uzmimo primjer ; 20×3700 kn (3740 kn ) = 74800 kn. Ima se pravo na 9×400 = 3600, što je ukupno 78400:29 komada. Znači, ulaz je 2703 kn. Samo danas su dionice nekih dobrih firmi išle gore do 5% (Ledo 15%). Jesam li koga dotakao ? [][undecid]

A što ako si razmišljao malo unaprijed, pa dionice prije dokapa posložio na nekoliko računa sa po optimalnih 10 komada. Tada fino dobijaš čistih 50 %, pa tako npr. na 60 dionica (6računa x 10komada) dobijaš 30 novih (6računax5 novih) umjesto 27 (3 komada extra). Što ti daje još 3,3% ibera.[thumbsup]

I'LL BE BACK

eh da, a i 7,5% dividende na dionice iz dokapa, bravo Knecht, na to sam skroz zaboravio[thumbsup].
A ovo nije zadnji dokap…

I'LL BE BACK

[quote=MISNJA]
Mnogima će biti zarobljen novac jedno vrijeme radi ovoga dokapa, a tko nema još sa strane neće moći iskoristiti druge prilike. Jer dosta je dionica palo i do 70 %. Takvima koji nemaju dodatnog keša na lageru ulazak u ovu dokapitalizaciju neće biti najbolji potez. Uzmimo primjer ; 20×3700 kn (3740 kn ) = 74800 kn. Ima se pravo na 9×400 = 3600, što je ukupno 78400:29 komada. Znači, ulaz je 2703 kn. Samo danas su dionice nekih dobrih firmi išle gore do 5% (Ledo 15%). Jesam li koga dotakao ? [][undecid]
[/quote]

Danas i sutra ljudi prodaju po neočekivano niskim cijenama, jer im treba novac za dokap, a lovi ih panika. Nakon toga pasti će pritisak na prodaju. Večina nema sa strane novac za dokap, nego ga je stekla prodajom dionica. Takvima se nikako neće kasnije isplatiti prodaja po cijenama manjim od 2700 – 2800 kn. Mislim da je to najniža cijena do koje je moguć pad nakon 26.03.


…a oni prodaju jer smatraju da će pad cijene biti veći nego što će biti interes od dokapitalizacije.

Međutim,mene mući da se pravo na dokapitalizacija može ostvariti još sutra,a FI 2007.još nije izašlo.Nešto mi tu smrdi… stvarno smrdi.

Vjerujem da ni tebi nije jasno što si htio objasniti sa ovom prvom rečenicom, a što se tiče fi za 2007.g. u pozivu na skupštinu su ti objavljeni rezultati.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Sutra će cijena biti veća ako se prodaja povuće,ali ćini se da je prodaja po 3.400 dobra cijena,a oni prodaju jer smatraju da će pad cijene biti veći nego što će biti interes od dokapitalizacije.

ovo treba uokvirit……zbunilo me skroz….
[lol] [lol]

DOKUP!

uff neznam baš kolko je ralno očekivat da će dionica bit do iduće srijede. Baš da će samo past do 2700 što je po meni neka granica isplativosti… Neznam danas sam na mukama

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


lopina: ” Sutra će cijena biti veća ako se prodaja povuće,ali ćini se da je prodaja po 3.400 dobra cijena,a oni prodaju jer smatraju da će pad cijene biti veći nego što će biti interes od dokapitalizacije. ” ovo treba uokvirit……zbunilo me skroz…. [lol] [lol]

Nisi jedini! Dva puta sam morao pročitati, ali opet ništa! [wink][lol]

Zagrebačka burza d.d.
Odjel uvrštenja

Zagreb, 26. ožujka 2008.

Predmet: Uljanik Plovidba d.d. – očitovanje
Društvo Uljanik Plovidba d.d. dostavilo je sljedeće očitovanje:
Uprava i Nadzorni odbor ULJANIK PLOVIDBE d.d. ograđuju se od dijela teksta gosp. Paula Gregorovića, objavljenog u dnevnim novinama Glas Istre od 26. ožujka 2008. godine.
Naime, iznošenjem osobnog predviđanja:
„Dionice Uljanik Plovidbe će danas ili najkasnije sutra na burzi pojeftiniti za četvrtinu“
te paušalnim i pojednostavljenim objašnjavanjem razloga pada cijene, kao i iznošenjem lažne informacije da su gospoda Dragutin Pavletić – direktor Društva i Darko Šorc – član Nadzornog odbora Društva prodavali dionice pred očekivani pad cijene
vrši se direktno manipuliranje tržištem vrijednosnih papira na način iznošenja neistinitih i obmanjujućih informacija, a predviđeno člankom 108. stavak 2. točka 3. Zakona o tržištu vrijednosnih papira. Ponovljenim iznošenjem neistinitih informacija u mediju od novinara, koji je ujedno i dioničar ULJANIK PLOVIDBE d.d. direktno se utječe na postojeće i potencijalne dioničare Društva, kao i na kretanje cijena dionica ULJANIK PLOVIDBE d.d.

Evo i link Vaš link

Dobar potez uprave da se odmah ocitovala po tom pitanju.[thumbsup]

Novinar kao i svi koji pisu koje kakve gluposti ce po obicaju proc bez posljedica nazalost.

Imam blagi osjećaj da će danas biti poklanjanje na ULPL što od ovih koji trebaju pare za dokap što od ovih koji su mislili da ide prek 4000.
Uglavnom veliki promet a cijena 3300-3500.
Ali neka ja ću još dokupiti. Samo navalite.[wink]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

@ Wiz

nevjerojatno, pazi formulaciju: “danas ili najkasnije sutra”.

čovjek očito danas čeka na bidu. e ovaj ne bi smio pobjeći hanfi [cool]

danas je zadnji dan za kupnju, ako planirate sudjelovati u dokap.


danas je zadnji dan za kupnju, ako planirate sudjelovati u dokap.

Prodaješ?[wink]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close