ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 05:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,06
2.388
140
16,90
17,20
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dobro,a što ako nakon dokapitalizacije dionica potone na cca 2700 kuna?Tko vam garantira da će nakon dokapitalizacije opet skočiti do 3200 kuna ili više?[smiley][tongue]

Ljudi, znam da baš ne volite nas koji smo novi, no, ako netko ima vremena i volje, molila bih da mi objasni- kako izgleda postupak kupovine dodatnih dionica? Znam da se dobije kući papir s uputama no, nestrpljiva sam. Pretpostavljam da se ne određuje dan kada SVE nove dionice ulaze u opticaj već da se to događa ovisno o tome kada tko uplati potreban novac u određenom roku ili?

Vedrana,

po zaključenju perioda dokapa (nakon dana održanja glavne skupštine društva) HANFA odobrava prospekt, to traje neko kraće vrijeme. nakon što ga odobri to se javno objavi (možeš pročitati na stranicama ZSE topic novosti a i netko će to već objaviti ovdje na forumu). nakon toga od društva ULPL dobit ćeš dva lista papira na kojem te se obaviještava da možeš sudjelovati u dokapu sa određenim broojem dionica po nominali. na tom papiru ti je broj skrbničkog računa na koji trebaš uplatiti točan iznos za dokap, na tom papiru nalazi se također kupon koji ćeš popuniti traženim podacima i poslati preporučenom poštom u banku skrbnika (prošl put je bila SG Slpitska banka dd). nakon nekoliko dana dobit ćeš obavijest da si upisala dionice. tjedan dana nakon toga te dionice bit će ti na slobodnoj poziciji pri SDA.
eto, to bi bilo uglavnom sve. dokap ti se može eventualno poništiti ako se budeš pravila pametna pa upisala netočne podatke poput primjerice većeg broja dionica nego što ti je naznačeno u dopisu.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Dobro,a što ako nakon dokapitalizacije dionica potone na cca 2700 kuna?Tko vam garantira da će nakon dokapitalizacije opet skočiti do 3200 kuna ili više?[smiley][tongue]

Pogledaj po grafu prošle 2 dokapitalizacije pa odluči da li će pasti na 2700?

you think your special you do, i can see it in your eyes


Dobro,a što ako nakon dokapitalizacije dionica potone na cca 2700 kuna?Tko vam garantira da će nakon dokapitalizacije opet skočiti do 3200 kuna ili više?[smiley][tongue]

ako nakon dokapa dionica potone na 2700 kn tko odlući tad prodati dionice koje je stekao u dokapu, zaradit će tek siću od 2400 kn po dionici.
uopće mi nije jasno što tebe muči u životu…..tko god bude sudjelovao u dokapu, zaradit će ,samo je pitanje koliko 000 kuna.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Hvala na iscrpnom i potpunom odgovoru febo.[smiley]


Klas optim: ” Dobro,a što ako nakon dokapitalizacije dionica potone na cca 2700 kuna?Tko vam garantira da će nakon dokapitalizacije opet skočiti do 3200 kuna ili više?[smiley][tongue] ” ako nakon dokapa dionica potone na 2700 kn tko odlući tad prodati dionice koje je stekao u dokapu, zaradit će tek siću od 2400 kn po dionici. uopće mi nije jasno što tebe muči u životu…..tko god bude sudjelovao u dokapu, zaradit će ,samo je pitanje koliko 000 kuna.

Moje poštovanje kolega na iscrpnim odgovorima !
To bi bilo tako , kao da ste na oročenje / 2x 3.700 – kuna / od 7400-kuna unaprijed / u roku od mjesec dana / zaprimili kamatu od 2.400-kuna , dakle 32,43% na neodređeni broj mjeseci / odnosno do trenutka kada vam pojedinačna dionica ponovo dostigne tržišnu cijenu od 3.700- kuna /
Napomena : kako se radi o povečanju flote , na isto se neće dugo čekati !
[smiley][smiley]


Klas optim: ” Dobro,a što ako nakon dokapitalizacije dionica potone na cca 2700 kuna?Tko vam garantira da će nakon dokapitalizacije opet skočiti do 3200 kuna ili više?[smiley][tongue] ” ako nakon dokapa dionica potone na 2700 kn tko odlući tad prodati dionice koje je stekao u dokapu, zaradit će tek siću od 2400 kn po dionici. uopće mi nije jasno što tebe muči u životu…..tko god bude sudjelovao u dokapu, zaradit će ,samo je pitanje koliko 000 kuna.

Čudio sam se kud su nestale stare kuke ali obzirom na ovu novu matematiku izgleda da su odlučili da se suzdrže od polemike.
Ako nemam ULPL i sutra kupim 10 kom.po 3700kn.=37.000kn.Imam pravo na 5kom.upis=2000kn.Ukupno 39.000kn.uloženo.E sad,ak padne na 2700kn.a znači imam ukupno 15 kom.=40500kn.Zaradio “ogromnih “1500kn.stim da sam strpljivo čekao tri mjeseca!??Demanti molim.
Imam ljepu količinu ULPL i ovo nije pljuvanje dionice nego hoću reči da oni koji vjeruju ili se boje da će ova odlična dionica pasti nakon dokapa na 2700kn.neka ne ulaze.Moja računica mi govori da nikako neće ispod 3300kn i zato sam tu.A bit će do jeseni još dokapa jer brodove koji se grade treba platiti

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Nakon svih ovih pitanja oko zaokruživanja može još jedno matematičko. Ima li netko ideju koliko dionica treba imati da bi se dohvatile one iz “drugog kruga”. Kad b to znali mogli bi se i udruživati.


Mala opaska na broj dionica i broj dionica koje možemo kupiti u dokapitalizaciji.
30 dionica……. 13,5 umnožak ………..14 dionica dokapitalizirati
60 dionica……. 27 umnožak ………..27 dionica dokapitalizirati -1
90 dionica……. 40,5 umnožak ………..41 dionica dokapitalizirati -1
120 dionica…….54 umnožak ………..54 dionica dokapitalizirati -2
150 dionica…….67,5 umnožak ………..68 dionica dokapitalizirati -2
Vlasnik 150 dionica proporcionalno gubi 2 dionice u odnosu na vlasnika 30 dionica.
Šmrc baš mi ga je žao.[angry]

onda ti je zao i onoga sa 50 konada koji dobije 23 a onaj sa 10 komada dobije 5. Ma moze se i to sredit. Razdijelite npr. 50 komada sa jos 4 neimaoca iste na 5×10 komada i to je to. u plusu ste 2 komada. Kad malo bolje razmislim, vidim da bi bilo najbolje izabrati taktiku razdiobe na pakete od po 10 komada i angažiranje penzica iz HT igrokaza. Znao sam ja da ce oni opet zatrebat. [proud]

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.


febo: ” Klas optim: ” Dobro,a što ako nakon dokapitalizacije dionica potone na cca 2700 kuna?Tko vam garantira da će nakon dokapitalizacije opet skočiti do 3200 kuna ili više?[smiley][tongue] ” ako nakon dokapa dionica potone na 2700 kn tko odlući tad prodati dionice koje je stekao u dokapu, zaradit će tek siću od 2400 kn po dionici. uopće mi nije jasno što tebe muči u životu…..tko god bude sudjelovao u dokapu, zaradit će ,samo je pitanje koliko 000 kuna. ” Čudio sam se kud su nestale stare kuke ali obzirom na ovu novu matematiku izgleda da su odlučili da se suzdrže od polemike. Ako nemam ULPL i sutra kupim 10 kom.po 3700kn.=37.000kn.Imam pravo na 5kom.upis=2000kn.Ukupno 39.000kn.uloženo.E sad,ak padne na 2700kn.a znači imam ukupno 15 kom.=40500kn.Zaradio “ogromnih “1500kn.stim da sam strpljivo čekao tri mjeseca!??Demanti molim. Imam ljepu količinu ULPL i ovo nije pljuvanje dionice nego hoću reči da oni koji vjeruju ili se boje da će ova odlična dionica pasti nakon dokapa na 2700kn.neka ne ulaze.Moja računica mi govori da nikako neće ispod 3300kn i zato sam tu.A bit će do jeseni još dokapa jer brodove koji se grade treba platiti

Slažem se sa Vama da cijena nakon dokapitalizacije neće ispod 3.300- kuna , ” secujem “da će prije dokapitalizacije ići preko 4.500- kuna !
Ova predhodna matematika je najlošija varijanta t.j. za ” Nevjerne Tome ” ! U gornjoj matematici imate 27.000- kuna angaržirano mjesec dana , 12.000- kuna 3- mjeseca . Neka vam je dobit 1.500- kuna , to čini 12,5% odnosno 50% prinosa na godišnjoj razini ![smiley][smiley]

Koliki je bio broj novoizdanih dionica pri posljednjoj dokapitalizaciji?
Sada će biti 180000 novih, zar ne? U konačnici- 580 tis?

140000

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

400000*0,45=180000

@moderator
ok, skužila sam. neće se ponoviti

@klasa optimist
ja imam 4 bijedne dionice ulpl. imala sam totalno krivi ulet – prvo sam pikala ko ćorava kokoš, pa se tek onda odlučila obrazovati. pročitala sam par vrijednih knjiga, preroštala sve forume (fundamentalna analiza je vrijedila truda) i popričala s ljudima koji znaju više od mene. i onda sam skupila ono malo love kaj mi je preostalo i kupila ulpl. I čvrsto vjerujem da nisam pogriješila, a mislim da nećete ni vi, jer kako god da okreneš, nemreš popušit, svejedno je prodaš li before ili after, a ako se ne dogodi neka kataklizma, i dugoročno bi se trebalo isplatiti.
zato, ne brinite previše, budite optimist!

free tibet

New Report

Close