RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 19:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,22
88.651
16,979
5,22
5,24
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://valamar-riviera.com/hr/mediji/priopcenja-za-medije/valamar-dobitnik-prestizne-nagrade-euromoney-real-estate/

Ovo će vjerovatno na stare vrhove, ili barem vrlo blizu, kako se bude približavao FI, ili najdalje nakon njega. Naprosto je krdo takvo. Dotle će se i priča oko todex izvješća malo ispuhati pa neće biti toliko mrena na mozgovima.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

po meni je ovo C val korekcije koji ce ici jos malo nize, ali onda svi znamo sta ide nakon toga 😀


po meni je ovo C val korekcije koji ce ici jos malo nize, ali onda svi znamo sta ide nakon toga 😀

Moze biti. S tim da ako todex ne izazove veliki potop trzista to ce biti vrlo brzo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



po meni je ovo C val korekcije koji ce ici jos malo nize, ali onda svi znamo sta ide nakon toga 😀

Moze biti. S tim da ako todex ne izazove veliki potop trzista to ce biti vrlo brzo.
[/quote]

Todex je već izazvao veliki potop. Pogledajte gdje je ove godine prije objave bio crobex, a gdje je sad? Ne znači da ne može još, ali veliki potop zbog todexa se već dogodio. I ovo što se dogodilo je iracionalno (objektivno, na veliki broj dionica todex uopće nema značajan utjecaj), ali cijela igra na burzi je iracionalna pa se treba prilagoditi…

http://zse.hr/default.aspx?id=78995




po meni je ovo C val korekcije koji ce ici jos malo nize, ali onda svi znamo sta ide nakon toga 😀

Moze biti. S tim da ako todex ne izazove veliki potop trzista to ce biti vrlo brzo.
[/quote]

Todex je već izazvao veliki potop. Pogledajte gdje je ove godine prije objave bio crobex, a gdje je sad? Ne znači da ne može još, ali veliki potop zbog todexa se već dogodio. I ovo što se dogodilo je iracionalno (objektivno, na veliki broj dionica todex uopće nema značajan utjecaj), ali cijela igra na burzi je iracionalna pa se treba prilagoditi…
[/quote]

Nije mi jasno zašto svi kukaju.
Pa nije li odlično da je tržište tako iracionalno i glupo da nam prodaje odlične dionice ispod cijene?


http://zse.hr/default.aspx?id=78995

Može mi please netko objasniti ove objave, i DER, i TUI UK itd… Ako se ne varam to su standardni alotmanski ugovori koji se potpisuju s agencijama i koji su se i do sada potpisivali. To nije nikakva dodana vrijednost. U alotmanskom ugovoru, hoteljer da određeni kontingent agenciji za prodaju. Taj kontingent nužno ne mora biti ostvaren, i prihod po tom kontingentu nije zajamčen..



http://zse.hr/default.aspx?id=78995

Može mi please netko objasniti ove objave, i DER, i TUI UK itd… Ako se ne varam to su standardni alotmanski ugovori koji se potpisuju s agencijama i koji su se i do sada potpisivali. To nije nikakva dodana vrijednost. U alotmanskom ugovoru, hoteljer da određeni kontingent agenciji za prodaju. Taj kontingent nužno ne mora biti ostvaren, i prihod po tom kontingentu nije zajamčen..
[/quote]

Da, ovo je tipični ugovor o alotmanu ili o angažiranju ugostiteljskih kapaciteta.
Ugostitelj/hotelijer se tur. agenciji obvezuje staviti na raspolaganje tijekom određenog vremena određeni broj ležaja u svom objektu i također se tijekom tog vremena obvezuje na pružanje ugostiteljskih usluga uz plaćanje provizije agenciji a ova se obvezuje da će ustupljene kapacitete pokušati popuniti uz, naravno, plaćanje redovne cijene smještaja.



http://zse.hr/default.aspx?id=78995

Može mi please netko objasniti ove objave, i DER, i TUI UK itd… Ako se ne varam to su standardni alotmanski ugovori koji se potpisuju s agencijama i koji su se i do sada potpisivali. To nije nikakva dodana vrijednost. U alotmanskom ugovoru, hoteljer da određeni kontingent agenciji za prodaju. Taj kontingent nužno ne mora biti ostvaren, i prihod po tom kontingentu nije zajamčen..
[/quote]

Postoje dvije vrste alotmanskih ugovora. Dosad su uvijek bili s pravom na jednostrani raskid, ali prema prethodnoj objavi, ovdje se radi o ugovorima s garancijom popunjenja.

Prošle godine su objavili da su sklopili te ugovore na 3 godine s garancijom popunjenja. Ove pojedinačne objave su očito godišnji ugovori prema tom prethodno sklopljenom sporazumu.

E sad, s obzirom da Valamar prodaje sobe za te objekte znači da nisu prodali kompletne objekte. Po mojim saznanjima radi se o 20% koliko je Valamar ostavio sebi. S obzirom da su objavljeni iznosi, meni računica nema smisla, odnosno predobra je.

Čak i da je cijeli Bellevue dan u najam to znači da soba ostvaruje oko 30.000€ prihoda godišnje. To je u rangu najboljih soba.

Još bolje za Girandellu.
Godišnji iznos za vile i paviljone je 70M.
Znači da je kompletno iznajmljen Der Touristiku prihod po sobi je 37.000€ godišnje.

Pretpostavljam da ovdje nije uključen Maro suites jer to rade preko Kinderhotelsa.

Kao što rekoh, ili je ovako dobro ili postoji nešto što ne znam i nije uračunato.




http://zse.hr/default.aspx?id=78995

Može mi please netko objasniti ove objave, i DER, i TUI UK itd… Ako se ne varam to su standardni alotmanski ugovori koji se potpisuju s agencijama i koji su se i do sada potpisivali. To nije nikakva dodana vrijednost. U alotmanskom ugovoru, hoteljer da određeni kontingent agenciji za prodaju. Taj kontingent nužno ne mora biti ostvaren, i prihod po tom kontingentu nije zajamčen..
[/quote]

Postoje dvije vrste alotmanskih ugovora. Dosad su uvijek bili s pravom na jednostrani raskid, ali prema prethodnoj objavi, ovdje se radi o ugovorima s garancijom popunjenja.

Prošle godine su objavili da su sklopili te ugovore na 3 godine s garancijom popunjenja. Ove pojedinačne objave su očito godišnji ugovori prema tom prethodno sklopljenom sporazumu.

E sad, s obzirom da Valamar prodaje sobe za te objekte znači da nisu prodali kompletne objekte. Po mojim saznanjima radi se o 20% koliko je Valamar ostavio sebi. S obzirom da su objavljeni iznosi, meni računica nema smisla, odnosno predobra je.

Čak i da je cijeli Bellevue dan u najam to znači da soba ostvaruje oko 30.000€ prihoda godišnje. To je u rangu najboljih soba.

Još bolje za Girandellu.
Godišnji iznos za vile i paviljone je 70M.
Znači da je kompletno iznajmljen Der Touristiku prihod po sobi je 37.000€ godišnje.

Pretpostavljam da ovdje nije uključen Maro suites jer to rade preko Kinderhotelsa.

Kao što rekoh, ili je ovako dobro ili postoji nešto što ne znam i nije uračunato.

[/quote]
Postoji alotmanski ugovor i postoji ugovor o fiksnom zakupu ili tzv. “Puno za prazno”. U prvom slucaju je agenciji dan kontingent na raspolaganje, ali ne odgovara (ili odgovara malim iznosom) za eventualne prazne kapacitete. Mozda je ovdje slucaj o ugovoru za fiksni zakup, ali kao sto sam kazes brojke u tom slucaju izgledaju nerealne, jer je u tom slucaju cijena po jedinici sigurno puno manja. A izgleda malo i suludo izdavati kapacitete sa 30-40% provizije u vremenima kada se trazi soba vise, posebno u spici sezone, a ona nosi vecinu prihoda…

Prevelik broj gostiju dovodi u pitanje održivost mnogih popularnih odredišta

Naslov je lagano izvucen iz konteksta, ali je jasno da krcanje ima svoje limite.
Postsezona je izgleda odlicna.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Tko je želio kupio je, tko je htio prodao je.
Predsjednik uprave je kupio 20.000 dionica po 44 kn, prije par mjeseci
prije onog rasta na 48,60 kn. Lijepa dionica, relativno lako se kupuje
i prodaje. Zavidna likvidnost, mislim da je rasprodaja utihnula, a to
znači da idemo lagano gore. Isto tako još uvijek prilika za kupnju.
Što reći, blue chip br. 1. Puno sunca ovih dana.

Prevelik broj gostiju dovodi u pitanje održivost mnogih popularnih odredišta

Naslov je lagano izvucen iz konteksta, ali je jasno da krcanje ima svoje limite.
Postsezona je izgleda odlicna.

Naravno da je dobro da se počelo pisati o tome jer ovo je neizdrživo.
Rješenje je zakonska osnova smještaja u narednih 3-5 god. min 4-5 zvjezdica za uslugu, eventualno studenski moteli i sl u manje kategorije.
Rezultat, manje turista veća zarada.

Po mojoj nestručnoj procjeni sve ispod 50 kn je izvrsna kupnja prije
3. kvartala. Poslije 3. kvartala vidjet ćemo, koliko je sjelo u blagajnu i gdje će cijena.

Očekujem nešto veću dividendu po dionici od prošle godine, možda
i zadržavanje dividendnog prinosa bez obzira na velika ulaganja.
Što se tiče ulaganja u Poreču, mislim da su procjenili da su kapaciteti
tamo još jednu godinu dovoljni i da rade na prodaji paralelno sa gradnjom
i ulaganjem.

New Report

Close