RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 20:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,00
61.631
12,329
4,98
5,02
-0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da li se zna kada tocno ozlazi izvjestaj za q3?


Da li se zna kada tocno ozlazi izvjestaj za q3?

Vrlo vjerojatno kraj 10tog. Uvijek izlazi mjesec dana nakon što završi tromjesečje

Zasad se ustalilo da izađe 27.10. U ovom slučaju to je petak.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/T3uA7L9AbRWurxRWJ7yR0w==.pdf

Hm, zanimljivo.

Čini se da su i ostatak od 20% Bellevue-a koji su ostavili sebi, prodali TUI-u.

Međutim, navedeni iznos je prevelik samo za taj dio tako da još nešto mora biti u pitanju.

Što se tiče izvještaja za Q3…

1.800.000.000,00 kuna (slovima:jednamilijardaosamstomilijunakuna) prihoda i ebitda od 800 milijuna.

Beat that!!! 🙂

Od kuda podaci za prihod i ebitda? Pretpostavka, zelje?

Ma da 800 Ebitde teško brate, prije 650 I to ti je skok od kakvih 20% cca

Znam, nije lagano, treba znati osnovne računske operacije.

Ali, pomoći ću Vam malo.

Prošle godine je ebitda q3 bila 657 miliona. Imperial donosi 60, to je onda 717. Već imamo 15 iz H1 to je onda 732. Uprava je obećala dvoznamenkasti rast, to je onda 800.

600 novih soba, upgradeana hrpa sadržaja, više cijene, više gostiju pa računajte kako je nemoguće.

Tek za 2018 pogledajte rast cijene soba novih objekata pa ni milijarda više nije izvan dosega za q3.

btw. hotel Marina u Rapcu više neće raditi, ide u smještaj za zaposlenike.


Znam, nije lagano, treba znati osnovne računske operacije.

Ali, pomoći ću Vam malo.

Prošle godine je ebitda q3 bila 657 miliona. Imperial donosi 60, to je onda 717. Već imamo 15 iz H1 to je onda 732. Uprava je obećala dvoznamenkasti rast, to je onda 800.

600 novih soba, upgradeana hrpa sadržaja, više cijene, više gostiju pa računajte kako je nemoguće.

Tek za 2018 pogledajte rast cijene soba novih objekata pa ni milijarda više nije izvan dosega za q3.

btw. hotel Marina u Rapcu više neće raditi, ide u smještaj za zaposlenike.

Kalkulacija izgleda drži vodu, ovako kako je napisano.
Ali je vjerovatno ipak malo za umanjiti jer su narasli troškovi zaposlenih.
Ja bih tipovao na nešto između 750 i 800.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kukurin u današnjem Jutarnjem izjavio da Valamar za pripremu slijedeće sezone ulaže 600 milijuna kuna. Znači da nastavljaju s najavljenim investicijama (osim Pinie u Poreču).


gubitak likvidnosti je najgore što se ovdje može dogoditi

još se rivp dobro drži, barem ima bida dok na nekim drugim dionicama…

slijedi nam precesija


Kukurin u današnjem Jutarnjem izjavio da Valamar za pripremu slijedeće sezone ulaže 600 milijuna kuna. Znači da nastavljaju s najavljenim investicijama (osim Pinie u Poreču).

I to će vjerovatno kad malo izmuzu građevinare, kad vide s državom za porez, amlo se skockaju itd.
Neće baš biti da je investicija odjednom postala neisplativa preko noći.
Ili da je došla u neki rizik po tom pitanju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Prošle godine je ebitda q3 bila 657 miliona

Ja sam više govorio o EBITDI na razini cijele godine, za to kažem da će biti 650+ M kuna.
Za 750-800 na kraju prva tri mjeseca u smislu povećanje za 15-20%, itekako moguće.
Problem je zadnji kvartal koji tuče dolje 200M kuna ladno…

Apropo zadnjeg kvartala, Valamr gradi za 15 dana bazen u Kampu Ježevac radi produljenja sezone kampa tj. povećanja ponude.



Prošle godine je ebitda q3 bila 657 miliona

Ja sam više govorio o EBITDI na razini cijele godine, za to kažem da će biti 650+ M kuna.
Za 750-800 na kraju prva tri mjeseca u smislu povećanje za 15-20%, itekako moguće.
Problem je zadnji kvartal koji tuče dolje 200M kuna ladno…

[/quote]

Mislite da mogu doci do 650 mil ove godine?

Ebitda 650 ove godine.
Pa gle ja mislim.
Ali mišljenja su ko’ š*pak, svi ga imaju.

New Report

Close