RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 15:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,12
36.652
7,157
5,10
5,12
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

E baš to. Upravo tako izgleda. Samo fali još ovi grmovi i suncobrani te zadnji dio nije popločen. Udarali su non stop od 15.10 i još će do Uskrsa. A kućice te iznutra… Pa tamo možeš stanovat. Znaš kako su ljepo složene,extra!


Ovo


Bio pred neki dan prošao po kampu Ježevac.
Dakle sad je skoro gotovo.

Jedno brat bratu 60 kućica mobilnih ganc novih sa terasama i novom šetnicom su postavili ,sve prvi do drugi red do mora. Plafonjera brate ! Trebam otići do kampa Konobe i Baška također.
Osim toga nasuli su par tisuća kvadrata gdje će biti natkriveni parking.


[/quote]

Kompanije Ericsson Nikola Tesla i Valamar Riviera predlažu isplatu dividende



Otkud info da nije kupovao iznad 15-16??!?
Zadnji dan trgovanja mu je 20.03.2017. g., tada baš dionica nije bila 15-16 kn!!!

Gledate, ali ne razumijete sto gledate. Taj datum zadnjeg trgovanja je kad je ta dionica uopce trgovana zadnji put, a ne kad je taj specificni dionicar zadnji puta trgovao tom dionicom. Zbunjuju vas datumi jer se transakcije vide s odmakom od 2 dana. Top10 kaze da mu je zadnji dan trgovanja bio 13.02. kada je prosjecna cijena bila 16,41.
[/quote]

Nisam shvatio na temelju čega ste zaključili gdje sam ja nešto gledao ili nisam?
dakle, gdje sam ja to po Vama gledao bilo koji podatak?


Nisam shvatio na temelju čega ste zaključili gdje sam ja nešto gledao ili nisam?
dakle, gdje sam ja to po Vama gledao bilo koji podatak?

Ne razumijem cemu sada ova potreba za objasnjavanjem kada je potpuno ocito otkuda Vam podaci koje spominjete i koji su iz ocitih razloga pogresni. Jednostavno procitajte jos jednom moj post iz kojeg cete nauciti nesto sto Vas je ocito do sada zbunjivalo i sto vam moze biti korisno ukoliko vec zelite pratiti tko i kada kupuje/prodaje.



Nisam shvatio na temelju čega ste zaključili gdje sam ja nešto gledao ili nisam?
dakle, gdje sam ja to po Vama gledao bilo koji podatak?

Ne razumijem cemu sada ova potreba za objasnjavanjem kada je potpuno ocito otkuda Vam podaci koje spominjete i koji su iz ocitih razloga pogresni. Jednostavno procitajte jos jednom moj post iz kojeg cete nauciti nesto sto Vas je ocito do sada zbunjivalo i sto vam moze biti korisno ukoliko vec zelite pratiti tko i kada kupuje/prodaje.
[/quote]

Mene jedino zbunjuju usporedbe dugogodišnjih forumaša koji se i dalje čude zašto netko ovo ili ono i zašto, kako itd., ova dionica sada gore ili dolje, a TO U TOM TRENUTKU nije logično (uz napomenu da sami govore da je ZG BURZICA sve osim logična), a zapravo je samo jedna stvar bitna: da li ste u plusu i koliko!!
Ako niste onda drukate dotičnu dionicu/e, a ako jeste onda hvalospjevi tih istih! Smijeh!

jesu ponudili opciju isplate dividende u dionicama….. imam 2 000 dionica i tih 1600 kn – 12% mi kunski – 1440 kn mi realno ništa ne znači…. samo će me žena cariniti za komad robe i jednu večeru…. bolje uzeti 30 dionica kao i prošle godine…. zapravo su me oštetili za sve godine šta su mi isplačivali u kn a ne u dionicama…

Meni osobno bi bilo bolje da ništa isplačivali dividendu…. za tih 100 000 000 kn lipo su mogli kupiti nešto – mali hotel, neki kamp ili bilo što…. da to objave dionica bi sigurno povecala cijenu na nekoliko kuna…. samo

Osnivam novu udrugu dioničara koja će se boriti protiv dividende A ZA RAST i razvoj firme….. mislim samo smo firmu oslabili u zadnjih 5 godina za 400 000 000 kn ….

Koji je smisao isplate što veće dividende u sustavu gdje se ista oporezuje s 12-14% ?
Ako netko želi 5% prinosa neka proda 5% portfelja.
Poznajem samo osnove pa je lako moguće da mi je logika pogrešna…

Vi sa 2000 dionica imate toliko volje i zelje osnivati udrugu i boriti se da ne bude vise dividende. Razumio bih da imate 2.000.000 dionica pa da to izjavite ali 2000!

Da, i meni je čudno šta ekipa brije na dividendu? Ok ako ti treba kapital za nešto pametnije, al onda si mozes i prodat X komada dionica,, nekako mi je totalno logičnije i pametnije da se dobit reinvestira i oplođuje…. pa samo u jednom danu vam dionica padne i naraste puno više nego ta dividenda… uostalom tako je i na svim dionicama. A i na div. Day cijena uglavnom padne za taj iznos, pa eto mozete i prodati dan prije i odmah pokupiti taj iznos

Nije dividenda nešto od čega ću se obogatiti, meni nakon poreza ispadne niti 5000 kn. Ali je dobra zato jer pokazuje snagu firme, da se može nositi s investicijama, a da plati i dioničare. Keš je keš. Znaš kako ljudi razmišljaju: Živio onaj tko donosi novac! Čisti Alan Ford.
Inače, za neku veću investiciju, gore je dobro primjećeno, možda bi bio bolji dokap od jedno 10%, nakon sezone. To je 500-600 mil kn nedužničkog kapitala, s tim se daju čuda napraviti, a većinski bi i dalje imao sve konce u rukama.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Koji je smisao isplate što veće dividende u sustavu gdje se ista oporezuje s 12-14% ?
Ako netko želi 5% prinosa neka proda 5% portfelja.
Poznajem samo osnove pa je lako moguće da mi je logika pogrešna…

Kupiš po 100, prodaš 5% po isto cijeni i to je 5% prinosa ? Bez uvrede, ali ne poznate ni osnove matematike …
Smisao dividende je inače da investitori investiraju u dionice jer ih to čini privlačnim ulaganjem, naročito ako je dividendni prinos veći od kamate u banci. A što veća dividenda, više Vam ostane nakon oporezivanja, zar ne ? Po Vama, onda bi se moglo postaviti pitanje i čemu veće plaće, ako je na iste potrebno platiti davanja od 50% naviše ? Tako da, elementarna logika Vam ne štima …
Moje predviđanje je da će sada neko vrijeme na RIVP biti zatišje … fondovi nisu ionako zainteresirani za ovu dionicu, a sada sa dividendom manjom od 2% će biti još manje, a mali ulagači sada tek neće kupovati ništa ili jako malo jer se sve crveni … da li će cijena još padati, nemam pojma ali da će biti manje trgovanja, gotovo pa sam siguran …

Nije baš točno za pada za iznos dividende. Dosadašnjih godina to se zbilo nije.
Ovdje je dividenda samo dodatni bonus.
U to vrijeme će se otvoriti Rabac, počet će sezona, navalit će gosti, tako da
ne očekujem nikakav pad nakon isplate dividende. Uglavnom bolje kupovati
po 42 kn, nego po 45 ili slično. Uglavnom, vrlo sam zadovoljan ovdje svojom
pozicijom. Kada usporedim sa nekim drugim događanjima npr. Adris; Podravka
koje isto smatram sigurnijim pozicijama, ovdje je izrazito medno.
Neke druge dionice možeš kupit, ali prodat teško….Eh da ima više tako upravljanih
kompanija. Danas očekujem vrlo zeleno, radi pretakanja pozicija ovdje, živi bili
pa vidjeli.

New Report

Close