ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 22:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,99
4.158
320
13,00
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

što reći ,ako bi pala na 175 kn to bi mogla biti izvanredna dividenda..

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Sprema se velika kriza za svijet automobila?

a za dioničare ADPL se spremaju veći prihodi,veća dobit i veća dividenda nego prošle godine.
u zadnjih par mjeseci ta tema o smanjenju prodaje auta u novinama se vrti malo ,malo kao hit pjesma u emisiji pozdravi i želje.uzalud vam trud svirači .neće kriza doći kada joj se većina nada već ona dolazi iznenada.

Rezultati kažu jedno, mediji drugo i na kraju mediji prevagnu unatoč ionako podcijenjenim razinama dionice. Kad vidim prodajni nalog od 100k eura, na ovako nelikvidnom tržištu je kao i kamen od 100 tona na bunaru.

Neka – ja dokupio 118 komada danas po 182.5 kn. povoljno!


Rezultati kažu jedno, mediji drugo i na kraju mediji prevagnu unatoč ionako podcijenjenim razinama dionice. Kad vidim prodajni nalog od 100k eura, na ovako nelikvidnom tržištu je kao i kamen od 100 tona na bunaru.

A random walk down Wall Street...

Ocito je taj nalog stavljen radi ciljanog pritiska prema dolje tko bi drugi s ovakvom likvidnoscu stavio toliki nalog ako ti je jedini cilj prodat kada znas ako izlozis cijelokupan nalog da cas si smanjit mogucnost prodaje po toj cijeni, bar da je bio skriveni pa ajde ali ovako meni je to previse ocito

Ignore : renči

Heh, ali taj pritisak traje već prilično dugo. Sad je pitanje s kojim razlogom….

Vec vise od godinu dana cijenu na ovim razinama drze iskljucivo mali (naravno zbog rezultata drustva). Institucionalaca nema, a ako ih ima onda su na prodajnoj strani. Prije par tjedana mirovinac je kupio par tisuca dionica i vise ne kupuje. Jedno vrijeme je i trezor kupovao, a ni njega vise nema.
Uglavnom da nisu rezultati kakvi jesu ronili bi suze…vec jako dugo 8 kvartala (2 godine) cijena se krece u rasponu 170kn-195kn, a poslovanje rastura…strah me da poslovanje ne uspori prije zasluzenog rasta cijene…pun sam ADPL i dokupljivat necu…

Rastimo zajedno...


Vec vise od godinu dana cijenu na ovim razinama drze iskljucivo mali (naravno zbog rezultata drustva). Institucionalaca nema, a ako ih ima onda su na prodajnoj strani. Prije par tjedana mirovinac je kupio par tisuca dionica i vise ne kupuje. Jedno vrijeme je i trezor kupovao, a ni njega vise nema.
Uglavnom da nisu rezultati kakvi jesu ronili bi suze…vec jako dugo 8 kvartala (2 godine) cijena se krece u rasponu 170kn-195kn, a poslovanje rastura…strah me da poslovanje ne uspori prije zasluzenog rasta cijene…pun sam ADPL i dokupljivat necu…

Cijena na Erntu je valjda deset godina na istom mjestu , ljudi su njemu radi dividende tak da nikad nije ni pala puno ispod 1000 kn.

Cijena na ERNT nije niti blizu na istom mjestu, a kamoli 10 godina tako.
Kretala se u duplom rasponu.
Nemoj pisati napamet.

A sto je to “dupli raspon”?

Mislim da se neopravdano svi skupa brinete. Pa na drugim dionicama, likvidnijim, postavljanje većih naloga i povezano manipuliranje nalozima je svakodnevica. Na kraju krajeva, možda netko hoće prodati bas tu količinu, po toj cijeni, pa je najjednostavniji način da to ucini – da otvori nalog i stavi dionice na prodaju.

A za ove koji očekuju “Deus ex machina” i iznenadni rast (mnogo veći od drugih (ne)usporedivih dionica ili nekog prosjeka tržišta). Na ovako nelikvidnom trzistu, nije dovoljan dobar fundament i “nizak P/E”, već priča. Investitori očito još uvijek vise vole dobru odnosno rastuću ili natprosječnu dividendu, potencijal za preuzimanje, i opcenito neku poticajnu priču… a ne industrijsku dionicu koja je “vječno podcijenjena” i koja ima zasad dobru perspektivu, al nejasnu dalju budućnost.



Vec vise od godinu dana cijenu na ovim razinama drze iskljucivo mali (naravno zbog rezultata drustva). Institucionalaca nema, a ako ih ima onda su na prodajnoj strani. Prije par tjedana mirovinac je kupio par tisuca dionica i vise ne kupuje. Jedno vrijeme je i trezor kupovao, a ni njega vise nema.
Uglavnom da nisu rezultati kakvi jesu ronili bi suze…vec jako dugo 8 kvartala (2 godine) cijena se krece u rasponu 170kn-195kn, a poslovanje rastura…strah me da poslovanje ne uspori prije zasluzenog rasta cijene…pun sam ADPL i dokupljivat necu…

Cijena na Erntu je valjda deset godina na istom mjestu , ljudi su njemu radi dividende tak da nikad nije ni pala puno ispod 1000 kn.
[/quote]
Od h1/2017 do danas ADPL je imala rast prihoda od 39% i rast neto dobiti od 51%, trzi se na P/E 8,5, ispod BV-a i na EV/EBITDA 5,31 (mojedionice) dok je ERNT imao rast prihoda od 17% i neto dobiti od 91% (svaka cast, iznenadilo me!), trzi se na 4 BV i uz P/E 12,44 dok mu EV/EBITDA iznosi 7,61.
Kad bi se ADPL trzila na P/E 12 cijena dionice bi bila 260kn…
Razlika je sto je ERO, obzirom na ostatak trzista, fer vrednovan dok je ADPL jeftina obzirom na div.yield i rastuce poslovanje. Cak je i prosjecni godisnji div.yield bolji kod ADPL u zadnje 3 godine
Znam da se navedena drustva ne mogu usporedjivati ali eto, isao provjerit cisto zbog sebe…iskreno mislio sam da ce razlika na strani ADPL biti jos i veca, ali nazalost nije, pa se moram sloziti donekle s vama jer treba u fundamente ubacit i ciklicnost industrije…

Rastimo zajedno...

Bas me zanima kako si ti zaključio da je ERNT fer vrednovan? Daj nam molim te to malo približi na temi za ERNT.

Hvatas se za jednu recenicu…mislio sam reci da je fundamentalno bolje vrednovan od ADPL, isprika zajednici…
P.S. Ne znam nista o informacijsko telekomunikacijskom trzistu tako da nemam sto pametno za rec na tu temu…

Rastimo zajedno...

naimxs možete mi ovo pojasniti “Investitori očito još uvijek vise vole dobru odnosno rastuću ili natprosječnu dividendu, potencijal za preuzimanje, i opcenito neku poticajnu priču… a ne industrijsku dionicu koja je “vječno podcijenjena””.
ADPL dividenda 2018. u odnosu na 2017. veća za 17,6%, 2019. u odnosu na 2018. veća za 25%. Dividendni prinos 2019. 6,9%. Dakle rastuća dividenda i sigurno veća od prosjeka. Vi doista u ADPL ne vidite nikakvu poticajnu priču? Mislim da vam navedeno ne drži vodu. Dionica je “žrtva” nelikvidnog tržišta.

New Report

Close