ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 07:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,99
4.158
320
13,00
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

U nešto ne velikom sam plusu sa ADPL i mogu ga prodati ali sam i danas dokupio kada je cijena pala jer netko izgleda nije jučer u Izvješću pročitao za taj milion eura nego je to shvatio danas poslije prezentacije. Sa politikom mislim da je SAD, a i drugi na koje se to odnosi shvatili svoju malenkost u odnosu sa Rusijom i vojnom i gospodarskom i da im je ovo do sada dovoljna pouka da si ne rade još veće probleme. Kriza sa poluvodičima je dobrano prošla, a prodaja automobila i više nego popravila. Ne može ADPL imati prihode u pogonima jer su zauzeti promjenom postrojenja kojima će se dalje proizvoditi za već ugovorene poslove na dulji niz godina. Ali ako je prema Izvješću točno se zna kada će proizvodnja krenuti punim tempom, tj. početkom 2024. tako da tko računa na dionice AD Plastika vrijeme mu je da ih kupi (ako već nije). Vjerojatno će im cijena postepeno rasti približavajući se početku 2024. Mislim da će AD Plastik novo opremljenim pogonima izaći samo jači jedino što treba molo pričekati. Valjda znadu što pišu u Izvješću.

Uopće nije toliko loše, koliko sam očekivao da će biti. Cijelo vrijeme dišu i živi su.

Dobit nije ni sluga onome što je bilo 2017. ’18. ’19., čak ni ’20., kad je izbio Covid… Da ponove dobit te 2020., to bi bilo fantastično, iz trenutne perspektive.

A cijena dionice prepuna enzuzijazma. Pfff, na tim razinama sam ovo kupovao 2020. godine pa je kasnije krenuo itekakav oporavak. Sada preko 120 kuna? Za šta točno? Nema ni 10 milijuna kuna neto dobiti u prvome polugodištu. Oke, ne gube novac, ali daj ajde…17 eura…

itd, 27.04.2023. u 17:47

 

U nešto ne velikom sam plusu sa ADPL i mogu ga prodati ali sam i danas dokupio kada je cijena pala jer netko izgleda nije jučer u Izvješću pročitao za taj milion eura nego je to shvatio danas poslije prezentacije. Sa politikom mislim da je SAD, a i drugi na koje se to odnosi shvatili svoju malenkost u odnosu sa Rusijom i vojnom i gospodarskom i da im je ovo do sada dovoljna pouka da si ne rade još veće probleme. Kriza sa poluvodičima je dobrano prošla, a prodaja automobila i više nego popravila. Ne može ADPL imati prihode u pogonima jer su zauzeti promjenom postrojenja kojima će se dalje proizvoditi za već ugovorene poslove na dulji niz godina. Ali ako je prema Izvješću točno se zna kada će proizvodnja krenuti punim tempom, tj. početkom 2024. tako da tko računa na dionice AD Plastika vrijeme mu je da ih kupi (ako već nije). Vjerojatno će im cijena postepeno rasti približavajući se početku 2024. Mislim da će AD Plastik novo opremljenim pogonima izaći samo jači jedino što treba molo pričekati. Valjda znadu što pišu u Izvješću.


 

Stotine milijuna  poslova dogovorenih u slijedećim godinama a cijena  stabilna na 14 Eura???????????

 

Kolega, pratite Stellantis koji se jako širi. AD Plastik mu je novi partner.

Jeste li pobrojali sve iznose poslova koje su “Solinjani” dobili u narednim godinama s novim kupcem?

eno40, 14.11.2023. u 17:32

Kolega, pratite Stellantis koji se jako širi. AD Plastik mu je novi partner.

Jeste li pobrojali sve iznose poslova koje su “Solinjani” dobili u narednim godinama s novim kupcem?

Pa ispada više od 300 mil eura.

Ili 340 mil. eur.

Da li je toliko? Ili krivo gledam

zorinho, 15.11.2023. u 12:12

 





eno40, 14.11.2023. u 17:32



 

Kolega, pratite Stellantis koji se jako širi. AD Plastik mu je novi partner.

Jeste li pobrojali sve iznose poslova koje su “Solinjani” dobili u narednim godinama s novim kupcem?

 



 

Pa ispada više od 300 mil eura.

Ili 340 mil. eur.

Da li je toliko? Ili krivo gledam

Da, cca, u prvom kvartalu će se početi vidjeti rezultati 

zorinho, 15.11.2023. u 12:12

 





eno40, 14.11.2023. u 17:32



 

Kolega, pratite Stellantis koji se jako širi. AD Plastik mu je novi partner.

Jeste li pobrojali sve iznose poslova koje su “Solinjani” dobili u narednim godinama s novim kupcem?

 



 

Pa ispada više od 300 mil eura.

Ili 340 mil. eur.

Da li je toliko? Ili krivo gledam

Da, cca, već u 1. kvartalu će se početi vidjeti na prihodima a u 4 kvartalu će to već biti značajno povećanje , jer će nove proizvodnih linije na novim poslovima raditi već punim kapacitetom.

 

zorinho, 15.11.2023. u 12:12

 





eno40, 14.11.2023. u 17:32



 

Kolega, pratite Stellantis koji se jako širi. AD Plastik mu je novi partner.

Jeste li pobrojali sve iznose poslova koje su “Solinjani” dobili u narednim godinama s novim kupcem?

 



 

Pa ispada više od 300 mil eura.

Ili 340 mil. eur.

Da li je toliko? Ili krivo gledam

Da, to je cca 40-50 mil. eura novih prihoda/poslova od 2024 pa nadalje.

eno40, 14.11.2023. u 17:32

Kolega, pratite Stellantis koji se jako širi. AD Plastik mu je novi partner.

Jeste li pobrojali sve iznose poslova koje su “Solinjani” dobili u narednim godinama s novim kupcem?

Projekcija prihoda ADPL slijedeće godine ide na 180 mil. eura….:-))) Impresivan rast!

Ispod top 10 skupljaju 2 jača igrača, knjiga od 24.11….vidjeti ćemo dokud misle ići.

fond prodavao 28. i 29.11…….na lageru sa 29.11. imaju 116 656 kom……brzo će se vidjeti da li nastavljaju s prodajom……

zorinho, 27.11.2023. u 22:29

 





eno40, 14.11.2023. u 17:32



 

Kolega, pratite Stellantis koji se jako širi. AD Plastik mu je novi partner.

Jeste li pobrojali sve iznose poslova koje su “Solinjani” dobili u narednim godinama s novim kupcem?

 



 

Projekcija prihoda ADPL slijedeće godine ide na 180 mil. eura….:-))) Impresivan rast!

Krenuli sa serijskom proizvodnjom za novoga kupca. Očekivani rast prihoda 40%

eno40, 15.01.2024. u 12:48

 





zorinho, 27.11.2023. u 22:29



 

 





eno40, 14.11.2023. u 17:32



 

 

Kolega, pratite Stellantis koji se jako širi. AD Plastik mu je novi partner.

Jeste li pobrojali sve iznose poslova koje su “Solinjani” dobili u narednim godinama s novim kupcem?

 

 



 

Projekcija prihoda ADPL slijedeće godine ide na 180 mil. eura….:-))) Impresivan rast!

 



 

Krenuli sa serijskom proizvodnjom za novoga kupca. Očekivani rast prihoda 40%

Dakle očekuje se dodatni prihod od 40-50 milijuna eura godišnje i da EBITDA na tom novome prihodu bude cca 10-12 milijuna Eura. To izgleda dosta dobro. Nadam se da će se to vidjeti već značajno od 1 kvartala.

Kažu mi da rade ful kapacitetom za novog kupca a i da su postojeći kupci pojačali narudžbe, tako da će se novi prihodi vidjeti već od 1 kvartala, ovo bi doista mogla biti prva prava godina oporavka  za  ADPL, vjerovatno i bolje nego očekujemo.

Vidjeti će se i u 1 kvartalu ali značajnije u 2 kvartalu, tada će se sve već zahuktati…:-)))). A moguće da bude nešto i s Rusijom, e to će biti dodatni plus.

Ja sam vidio vijest da Stellantis ima puno manje posla nego prije. Ovdje na Poslovnom sam vidio tu vijest.


@zorinho

A moguće da bude nešto i s Rusijom, e to će biti dodatni plus.”

Što bi moglo biti s Rusijom? Čovječe, Rusija je potpuno okrenula leđa zapadu. Ja ih pratim, oni tamo govore “hvala Bidenu” u kontekstu tih sankcija koje im je zapad nametnuo jer smatraju da imaju veći rast sada kad su se okrenuli Kini i “globalnom jugu”, nego što su imali u razmjeni sa zapadom. Koliko je to točno, ne znam, ali sam siguran da neće doskora biti nikakvih normalnih odnosa s Rusijom. Najmanje još pet godina neće biti normalizacije odnosa, a neka veća suradnja je moguća tek nakon deset i više godina. Oni su doslovno digli ruke od EU, a Azija, Afrika i Južna Amerika su im enormno tržište. Kakav Stellantis…

New Report

Close