ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 17:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,97
934
55
16,90
17,30
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ne kužim! kad je isplata dionica"
Koliko se sjećam bila je riječ 24.09.2011

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



MM vrši pritisak na pad cijene. Na asku nudi 1000 komada po 450, ali kupuje samo 110 komada na 437,50.

U čemu je fora ???????

Štopa cijenu do sutra kako bi dioničari sa 50 i više dionica dobili što više dionica kroz dividendu. Sutrašnja zadnja cijena je meritorna za izračun. Cca 26kn x broj dionica u posjedu na dan 13.09. / zadnja cijena na dan 16.09. = broj dionica koje će se dobiti kao dividendu.
[/quote]

Tako je! Toliko o ‘losoj’ upravi. Zapravo, jos nisam vidio upravu koja bolje brine o svojim dionicarima od ove. Em je iznos ovogodisnje dividende najveci od svih firmi, em se brinu da za taj iznos dobijemo sto vise dionica. A to se i moglo ocekivati obzirom da su uprava/zaposlenici takodjer (najveci) dionicari. jednostavno, ne moze korektnije… bravo ulpl!

a od ponedjeljka moze krenuti znacajniji rast dionice. vozarine su vec na 15.000, a jos prosli tjedan su bile na 14.000. a trend je da rastu, jer preko 40% svjetske flote plovi prema rezalistima…

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja


Štopa cijenu do sutra kako bi dioničari sa 50 i više dionica dobili što više dionica kroz dividendu. Sutrašnja zadnja cijena je meritorna za izračun. Cca 26kn x broj dionica u posjedu na dan 13.09. / zadnja cijena na dan 16.09. = broj dionica koje će se dobiti kao dividendu.

kad će dioničarima upisati nove dionice u SKDD? jer nakon toga možemo očekivati novu kanonadu po bidu, sve iznad 400 kn im se isplati prodati?
na žalost, cijena bi se mogla za duže vrijeme ubetonirati na 400-420 kn, a kad bude pad cijele ZSE moguće da ode i ispod 400 kn! [embarass] [angry]

moji postovi ne predstavljaju financijske savjete niti preporuke za kupnju ili prodaju dionica



@MyMoney

Po čemu je Uprava ULPL loša?

nepoštena je. a znate i zašto je nepoštena.

kad će dioničarima upisati nove dionice u SKDD? jer nakon toga možemo očekivati novu kanonadu po bidu, sve iznad 400 kn im se isplati prodati?
na žalost, cijena bi se mogla za duže vrijeme ubetonirati na 400-420 kn, a kad bude pad cijele ZSE moguće da ode i ispod 400 kn! [embarass] [angry]
[/quote]

Ne vjerujem da će veliki igrači prodavati dionice dobivene kao dividendu po ovako niskim cijenama, možda nekoliko trejdera, a ostali će ionako dobiti nekoliko dionica, a to će trezor lako riješiti.




@MyMoney

Po čemu je Uprava ULPL loša?

nepoštena je. a znate i zašto je nepoštena.
[/quote]
Ne znam. Zašto?

Ali prije nego odgovoriš, pogledaj post od pioneera na prethodnoj strani.
A nakon toga prodaj svoje dionice i riješi nas i sebe brige.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

da li se nove dionice daju iz trezora ili se izdaju kao nove dionice koje povecavaju kapital? jer ako je iz trezora onda ih se rjesavaju jeftijije nego su ih stekli sto ne bi bilo dobro gospodarenje…
plus ako izdaju nove kao kapital taj kapital tj zarada ostaje u firmi …


MM vrši pritisak na pad cijene. Na asku nudi 1000 komada po 450, ali kupuje samo 110 komada na 437,50.

U čemu je fora ???????


Vjerovatno je Uprava jeftino kupovala dionice radi isplete dividende???


da li se nove dionice daju iz trezora ili se izdaju kao nove dionice koje povecavaju kapital? jer ako je iz trezora onda ih se rjesavaju jeftijije nego su ih stekli sto ne bi bilo dobro gospodarenje…
plus ako izdaju nove kao kapital taj kapital tj zarada ostaje u firmi …

U vlastitim dionicama isplaćuju dividendu ili u novcu !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.





@MyMoney

Po čemu je Uprava ULPL loša?

nepoštena je. a znate i zašto je nepoštena.
[/quote]
Ne znam. Zašto?

Ali prije nego odgovoriš, pogledaj post od pioneera na prethodnoj strani.
A nakon toga prodaj svoje dionice i riješi nas i sebe brige.

[/quote]

ma znate vi dobro zašto je nepoštena. svi znaju što znači tj projedlog dokapitalizacije, samo se neki pretvaraju da je to super.
pionirovih postova sam se načitao, a dionice sam prodao, kao što sam već rekao. sretno vama koji ste ostali unutra.

Nakon današnjeg trgovanja ULPL izgleda ružičastije nego jučer ili nekoliko dana ranije. Izgleda da su najnestrpljiviji izgubili i dividendu i dobru dionicu. Cijene drugih brodara su pale i više od ULPL a dividenda nije izglasana. Sve u svemu, trenutno biti u ULPL puno je bolje nego u ATPL ili TNPL. Dionice ULPL imam već više godina, cijena je išla gore, dole, ali dividenda je bila redovita, bar otkad ih ja imam. Zašto ih onda prodavati?

Isplaćena Dividenda u proteklih nekoliko godina trebao bi biti dovoljan pokazatelj,
(ne)stabilnosti poslovanja ULPL.

2011 61,00
2010 39,71
2009 39,30
2008 29,31

Div. prinos 13,26%

Za sve one kojima ovaj prinos nije dovoljan.
Savjet. Zatvorite sve vaše Equity pozicije.
I otvorite oročenu štednju u CHF.

Broj dionica u portfelju ozbiljnih investitora u međuvremenu se povećao.
Kroz Dokapitalizaciju i kupovinu na otvorenom tržištu.

Za usporedbu, u ovom periodu drugi hrvatski brodari ostvaruju gubitke.
Isplata dividende nije pravilo, već iznimka.


Isplaćena Dividenda u proteklih nekoliko godina trebao bi biti dovoljan pokazatelj,
(ne)stabilnosti poslovanja ULPL.

2011 61,00
2010 39,71
2009 39,30
2008 29,31

Div. prinos 13,26%

Za sve one kojima ovaj prinos nije dovoljan.
Savjet. Zatvorite sve vaše Equity pozicije.
I otvorite oročenu štednju u CHF.

Broj dionica u portfelju ozbiljnih investitora u međuvremenu se povećao.
Kroz Dokapitalizaciju i kupovinu na otvorenom tržištu.

Za usporedbu, u ovom periodu drugi hrvatski brodari ostvaruju gubitke.
Isplata dividende nije pravilo, već iznimka.


A koliki je u isto vreme ostvaren kapitalni gubitak na padu cene? I koju si cenu uvrstio u izracun? Sta vam i ovaj put ne daju pare, nego akcije koje svakog dana sve manje vrede i rade novi dokap? I nikako ne podcenjuj orocenje, mnogi bi danas bili puno bogatiji da nisu ulagali pare u ovu "fenomenalnu pricu"…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Za 2008 koristim prilagođeni izračun. Ako imate podatke za prijašnje godine. Zamolio bih da ih objavite.

Kamata na CHF koju trenutno možeš dobijete je max. 2 %.
Dividendni prinos je 13,26%

Spekulant (Day Trader) i Investitor (Position Trader) se jednostavno ne mogu složiti.
Jer su im investicijski horizonti različiti.

Svatko je morao sam donijeti odluku o opravdanosti ulaganja ulasku u investiciju,
kad je je cijena ULPL bila na ATH vrijednosti.

Tada su uglavnom kupovali špekulanti.
Isti ti špekulanti prodavali su na samom dnu,
da bi dan kasnije opet kupovali po višim cijenama.

Prodaja ispod intrinzične vrijednosti jednostavno nema smisla.

Za investitore je pad tržišne cijene prilika za akumulaciju.
Kako bi kasnije u ciklusu mogli vrijednosnice distribuirati špekulantima.

Većina moje pozicije u ULPL nastala je u posljednje dvije godine.

Trenutni (ne)realizirani gubitak zanemariv je na mom investicijskom horizontu.
Unutar mojih Price Targeta.

Uostalom, pronaći Equity investiciju, koja je donijela profit, posljednjih godina,
bilo je prilično teško, no ne i nemoguće.
Osobno tijekom cjelog ovog razdoblja ima Margin Kredite.
Koji su sami sebe pokrivali i što je još važnije donosili dobit.

New Report

Close