ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 20:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,97
934
55
16,90
17,30
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

pa mislim šta ćeš uopće u dokapitalizaciju firme koja je prezadužena i loše posluje kako se ovdje piše?? i dokapitalizacija po kojoj cijeni?? pa još malo pa ćeš na ZSE moć uzet po toj cijeni


pa mislim šta ćeš uopće u dokapitalizaciju firme koja je prezadužena i loše posluje kako se ovdje piše?? i dokapitalizacija po kojoj cijeni?? pa još malo pa ćeš na ZSE moć uzet po toj cijeni

samo koju količinu? [proud]

Ne znam koji su vam argumenti za vašu ocjenu.
" prezadužena i loše posluje"
Prema svima dostupnim informacijama posluju pozitivno tijekom cijelog trajanja krize.
Isplaćuju dividendu, povećavaju veličinu flote.

Što ne možemo reći za sve Hrvatske brodare.

Utjecaj globalnog pada dioničkih tržišta, malena likvidnost ,
trenutno se odražavaju i na trenutno cijenu ove dionice.

Ne trebate ih uspoređivati i brodarima kao što je ATPL koji imaju drugačiji poslovni model.
Za razliku od kojih, ULPL je puno manje osjetljiv na poremećaje na tržište.

Nedavno sam pokušao ugovoriti Margin Kredit,
kao zalog sam ponudio ATPL zahtjev mi je odbijen.
kad sam im kao zalog ponudio ULPL dobio sam kredit na manje od 24 sata.

Vezanu uz temu dokapitalizacije.
Dionice možete kupiti na otvorenom tržištu,
20 posto iznad cijene eventualne dokapitalizacije.

Što ja redovito činim.
Ako vjerujete u ovu dionicu, do je beznačajna premija.

Srećom Ozbiljni investitori uglavnom ne koriste forume ovog tipa,
za donešenje investicijskih odluka.

Imam interese u većini hrvatskih Brodara.

uf, ovo Apprentice, zvuči kao odgovor nekoga iz Uprave ULPL-a 😉

nego, daj onda objasni ovu "dokapitalizaciju" i na koji način to "pogoduje" malim dioničarima? naravno, objasni argumentima, a ne dobrim željama i političkom pričom ….

Bez obzira na ove događaje trenutna cijena ULPL-a je preniska. Previše je pesimističnih komentara za ovog najboljeg RH brodara. Ovaj brod sigurno plovi. Pozdrav.


Bez obzira na ove događaje trenutna cijena ULPL-a je preniska. Previše je pesimističnih komentara za ovog najboljeg RH brodara. Ovaj brod sigurno plovi. Pozdrav.

Bi li vam bilo teško potkrijepiti činjenicama zašto je ovo najbolji brodar?Osim ako je to po vašem skromnom mišljenju dakako…

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

Naravno da nisam pretjerano sretan Eventualnim isključenjem malih dioničara.
No kao što sam rekao, razlika između tržišne i nominalne cijene dionice je minimalna.

Što se tiče drugih bitnih činjenica, mislim da ih ne treba ponavljati, Javno su dostupne.
Svaki pojedini investitor ih treba samostalno Interpretirati,
donijeti investicijske odluke, temeljem tih analiza.

Ne želim ponavljati stavove koje sam već iznio.

Sposobnost fitriranja bitnih od nebitnih informacija,
čini razliku između uspješnog i neuspješnog investitora.

Da citiramGraham-a
"Mr Market’s judgment is formed more by mood swings that by rational thought and that this gives the wise investor buying and selling opportunities."

1. Radnici ULPL ne mogu imati toliko novca za dokapitalizaciju. Zato oni će se maksimalno i zaduživati. Nakon njih u dokapitalizaciju ući će mali dioničari.

2. Takvo rješenje ide za tim da je bolje isplatiti zaposlenima i drugim dioničarima lijepu dividendu umjesto banci kamate. Zapravo oni namjeravaju kroz dividendu nadoknaditi ne samo kamatu već i godišnje ukupne anuitete.

3. Ako to ne bi bilo tako, da li bi imalo smisla uvući u ovu rabotu radnici ULPL koji možda do danas
nemaju ni jednu dionicu?

4. Mislim da u sljedećem razdoblju sva zarada (prvenstveno dobit + amortizacija) će biti isplaćena u vidu dividende.

a ako ne bude ? što onda sa malim dioničarima ??

ispada da Uprava radi u korist malih dioničara ….. fakat, ….. ne drži vodu …


a ako ne bude ? što onda sa malim dioničarima ??

ispada da Uprava radi u korist malih dioničara ….. fakat, ….. ne drži vodu …

Uprava prvenstveno radi u svoju korist i u korist radnika. To se međutim neminovno odražava i na
ostale dioničare.



a ako ne bude ? što onda sa malim dioničarima ??

ispada da Uprava radi u korist malih dioničara ….. fakat, ….. ne drži vodu …

Uprava prvenstveno radi u svoju korist i u korist radnika. To se međutim neminovno odražava i na
ostale dioničare.
[/quote]

Da, odražava se utoliko što se vrijednost imovine malih dioničara smanjuje.

BTW primjećujem da je porastao broj forumaša koji nalaze opravdanje za ovaj plan Uprave. Pa nije valjda da je Uprava poslala ovamo svoje borce da nas uvjeri kako je taj potez super?

kad je ono dividenda???
dali je 29.09 ili…?

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Može li neko od iskusnijih kolega dati prognozu kretanja ove dionice u narednom razdoblju…. ide li to stvarno prema 4xx,xx ??????? LP

pa, skromno rečeno, ….. mislim da ….. da …..

😀

jeb ga,, ja se zajebavao da će se moći kupiti po cijeni dokapitalizacije, kad se ekipa bunila da nije fer šta su izbacili male dioničare, al izgleda da će mali dioničari proći još bolje na kraju,,,, e sad tko će na kraju sve ove balade kako proći to ćemo vidjeti za koju godinu kad se budu radili računi,,

New Report

Close