ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 04:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,00
3.740
220
16,80
17,10
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ne razumjem cemu toliki negativan stav prema top10 dionicara. Vjerovatno ste ogorceni jer ste u minusu nakon zadnje dokapitalizacije pa vam sad smetaju koeficijenti i jer je neko zaradio nesto vise kn.

Al evo uzmimo za primjer prosjecnog dionicara ulpl sa 10 dionica.

10 x 0.45 = 4.5 sto daje 5 dodatnih dionica u dokapitalizaciji……Dakle nas dragi xy siromah dionicar je dobio 50%

A uzmimo sad Dragutina pavletica

25481 x 0.45 = 11466 sto mu pripada, a dobio je jos 1009 zbog tog zlocestog koeficijenta koji je namjestio da njemu pase……dakle dobio je 48.95%

Prema tome mozemo zakljucit da je nas dionicar xy bolje prosao od Dragutina.

Sa time da treba uzet u obzir da neki dionicari nisu sudjelovali u dokapu, nesto je ostalo od tog zlocestog koeficijenta, i taj ostatak se morao podjelit proporcionalno po udjelima, sto je sasvim ok. Tako da sljedeci put ulupajte par miljona kn u dionicu pa cete i vi dobit neke od tih dionica, al eto morat cete se izlozit malo vecem riziku.

Jos nesto ako uzmemo cijenu od 2200kn za dionicu, Dragutin je tezak 86.781.200kn, tezina dionica koje je zlocestim koeficijentom navodno namjestio sebi je 1.816.200, sto je otprilike 2% njegovog kapitala…..pa taj covijek na burzi skoro svaki dan izgubi ili dobije vise od toga na promjeni cijene, to je za njega sica i ne vjerujem da bi podredio interese cijele kompanije i vecine dionicara samo da dobije 2% zarade, smijesno.[lol]

p.s. Da se ne uzme za krivo ja sam isto u minusu nakon dokapa, na nuli sam oko 2550kn, al ne vidim neku zavjeru top 10 igraca koju ostali vide.

No hard feelings [thumbsup]

ATPL pada -3% a mi još držim ( 0 promet ). Ko zna kaj će biti kaj će biti danas .


ATPL pada -3% a mi još držim ( 0 promet ). Ko zna kaj će biti kaj će biti danas .

Pa iskoristite tu lampu kolega
[smiley]…

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT



ATPL pada -3% a mi još držim ( 0 promet ). Ko zna kaj će biti kaj će biti danas .

Pa iskoristite tu lampu kolega
[smiley]…
[/quote]

Dajem sve od sebe samo da ide gore [thumbsup]

Bravo Wiz!

Dijelim tvoje misljenje i slazem se. Slicno sam i sam napisao.
Inace da malo doprinesem ozbiljnosti rasprava donosim grafic BDi za proslih 5 godinahttp://www.bloomberg.com/apps/cbuilder?ticker1=BDIY:IND. Jasno se vidi da zbog razno raznih uvjeta u 5i6 mjesecu pada nakon cega slijedi uragan rasta zbog prispjeca novog uroda.. Kretanje cijena brodarskih dionica se moze staviti u korelaciju. S tim u svezi prenosim i info (vec objavljena na ATPL) da se prekida strajk u Argentini i ponovo pokrece izvoz zitarica. Argentina spada medju najvece izvoznike zitarica. Sto mislite kako ce to utjecat na vozarine?

VIVA LA REVOLUCION !!!

Dajem sve od sebe samo da ide gore [thumbsup]
[/quote]

Dobro je znati da nisi sam [thumbsup]…strpimo se malo, poslije ćemo uživati [smiley]

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT


Bravo Wiz!

Dijelim tvoje misljenje i slazem se. Slicno sam i sam napisao.
Inace da malo doprinesem ozbiljnosti rasprava donosim grafic BDi za proslih 5 godinahttp://www.bloomberg.com/apps/cbuilder?ticker1=BDIY:IND. Jasno se vidi da zbog razno raznih uvjeta u 5i6 mjesecu pada nakon cega slijedi uragan rasta zbog prispjeca novog uroda.. Kretanje cijena brodarskih dionica se moze staviti u korelaciju. S tim u svezi prenosim i info (vec objavljena na ATPL) da se prekida strajk u Argentini i ponovo pokrece izvoz zitarica. Argentina spada medju najvece izvoznike zitarica. Sto mislite kako ce to utjecat na vozarine?

baš da nam BDI nešto služi na ovoj našoj burzi….naši brodari i ne slijede taj rast previše….možda jedino ATPL…dok ostali "štekaju"….
BDI bi bilo dobro pogledat tu i tamo…ima nekih (koje ja osobno poznajem) koji se oslanjaju samo na BDI pri kupnji/prodaji brodara….loše! [yawn]

DOKUP!

Sailor evo ti 100. Jedan od najboljih postova na temi ULPL u zadnje vrijeme.

I sam sam prije mjesec dana napisao:

…postavlja se pitanje da li ce uslijediti i treci negativni val na burzi? …. SAD je na trenutnu krizu i njihovo upadanje u recesiju odgovorio snizavanjem kamatnih stopa ali bi tadasnji proces snjizavanja kamatnih stopa ( FED) mogao dati neke rezultate u gospodarstvu u slijedecih 6-9 mj …, dakle nije slucajno kad mnogi spominju oporavak burze u jesen….

Alane,

vidi ULPL ima i tankere za prijevoz nafte i kemikalija pa shodno tome BDI-Baltic Dry Index se na nju ne odnosi u cijelosti. Ne da mi se sead kopat i trazit taj index. Osim toga post dokap period uvijek ima negativan utjecaj na cijenu. Medjutim, meni je drago vidjeti da ovih zadnjih dana kad su sve dionice u defanzivi nas ULPL se drzi sasvim solidno. Moje osobno misljenje je da kad sad opet povuce BDI da ce se to odraziti i na ULPL…

VIVA LA REVOLUCION !!!



Bravo Wiz!

Dijelim tvoje misljenje i slazem se. Slicno sam i sam napisao.
Inace da malo doprinesem ozbiljnosti rasprava donosim grafic BDi za proslih 5 godinahttp://www.bloomberg.com/apps/cbuilder?ticker1=BDIY:IND. Jasno se vidi da zbog razno raznih uvjeta u 5i6 mjesecu pada nakon cega slijedi uragan rasta zbog prispjeca novog uroda.. Kretanje cijena brodarskih dionica se moze staviti u korelaciju. S tim u svezi prenosim i info (vec objavljena na ATPL) da se prekida strajk u Argentini i ponovo pokrece izvoz zitarica. Argentina spada medju najvece izvoznike zitarica. Sto mislite kako ce to utjecat na vozarine?

baš da nam BDI nešto služi na ovoj našoj burzi….naši brodari i ne slijede taj rast previše….možda jedino ATPL…dok ostali "štekaju"….
BDI bi bilo dobro pogledat tu i tamo…ima nekih (koje ja osobno poznajem) koji se oslanjaju samo na BDI pri kupnji/prodaji brodara….loše! [yawn]
[/quote]

ma, još sutra, pa da vidimo što nam nosi novi tjedan??? ali nisam baš optimističan
[wink]

samo što nije...

Važeći podaci za uredovni dan 11.06.2008

PAVLETIĆ DRAGUTIN 37.956 6,54
2. ŠORC DARKO 37.767 6,51
3. BUDISAVLJEVIĆ IGOR 33.185 5,72
4. ZEVNIK JANEZ 31.612 5,45
5. RADOLOVIĆ KARLO 28.870 4,98
6. BRAJKOVIĆ ANTON 26.559 4,58
7. FLORIČIĆ MARTINA 21.276 3,67
8. FONOVIĆ RENATO 15.168 2,62 + 50 kom.
9. MARCHI DARIO 15.130 2,61
10. BURŠIĆ SLOBODAN 14.697
Ukupno: 45,21

TOP 10 još dokupljuje. Dobar znak u ova krizna vremena. [thumbsup]

pa generalno, zadnja 3 mjeseca preko 120 mio HRK prometa… ulpl uvijek medju top 5 najlikvidnijih zadnjih tjedana… ulpl se dobro drzi. 2625 je ekvivalent 3500 prije nove emisije dionica.

Mislio sam prodati ove dionice, no ipak ih za sada ostavljam.Mudrije je čekati, posebno do jeseni kad se očekuje prvi od naručenih brodova

srdačni pozdrav [smiley]


pa generalno, zadnja 3 mjeseca preko 120 mio HRK prometa… ulpl uvijek medju top 5 najlikvidnijih zadnjih tjedana… ulpl se dobro drzi. 2625 je ekvivalent 3500 prije nove emisije dionica.

ULPL postaje sve likvidnija dionica. Još prije godinu bilo je dana, kada se ostvarivao promet po svega 5-10 dionica, bilo je i dana, kada nije bilo prometa pa sada vidi danas sve bolje i bolje.

"Kibici" (promatrači) su uvijek bili najpametniji i igračima najdraži !! Rijetko su sjedali za stol,ali i kad bi sjeli ta pamet bi naglo hlapila.Počeli bi mijenjat stolice,okretat čarape,tjerat kibice od sebe,zazivat svece itd itd.
Imam osječaj da se tu slične stvari događaju.

New Report

Close