ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 00:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,00
3.740
220
16,80
17,10
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Još uvijek nema obavijesti na ZSE o jučerašnjem stjecanju vlastitih dionica. Čudno, gotovo sam siguran da su kupovali.

Evo ga, obavijest je sada stigla:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=19766

100 komada u trezoru.

Eo za nestrpljive … Hanfa odobrila dokap!

http://www.hanfa.hr/uploads/18-08-12.pdf


Eo za nestrpljive … Hanfa odobrila dokap! http://www.hanfa.hr/uploads/18-08-12.pdf

Glatko….

opala!

……bez problema….

Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa) odobrila je

Uljanik plovidbi prospekt o izdavanju privatnom ponudom do najviše 180.000 redovnih dionica ukupne vrijednosti od najviše 72 milijuna kuna, kao i

Izdavanjem novih dionica temeljni kapital Uljanik plovidbe trebao bi biti povećan sa 160 milijuna kuna na 232 milijuna kuna, a pravo na upis novih dionica imat će isključivo dioničari upisani u knjigu dioničara s danom 31. ožujka ove godine, odnosno na dan kada je Glavna skupština donijela odluku o dokapitalizaciji. Pritom svaki takav dioničar ima pravo na upis određenog broja dionica proporcionalnog udjelu u dotadašnjem temeljnom kapitalu Uljanik plovidbe te eventualno na odgovarajući broj dionica u slučaju da neki od dioničara ne iskoriste svoje pravo upisa, stoji u rješenju Hanfe. [thumbsup]

danas totalna uspavanka, kao i u petak…
cak ni cijena nije vazna, al daj da se brate trguje [huh]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

u odnosu na stanje u sda 8.4. (str.450) + pavleticev prijenos prijavljen na zse 9.4.
stanje za 21.4 (-3) kaze:
pavletic 25.441 +114
sorc 25.410 +70
budisavljevic 22.865 +50
zevnik 22.281 +50

ako krivo racunam ispravite me

zanimljivo je uociti da je pavletic stekao 114 komada 1.4,
sto je cinilo ukupnu cifru 26.971 prijavljenu na zse 2.4
sorc je takodjer 1.4 stekao 70 komada sto je cinilo ukupnih 26.510, prijavljeno 7.4
u sali bi covjek rekao, gledajuci gornje friske pluseve, da su 114 i 70 neki magic numbers [lol]

btw- ili sam ja nesto propustio ili se sorc jos nije javio glede one promjene od -450 vidljive 8.4

sori na dokolicarenju [wink]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Kad bi ikakvi papiri trebali stići doma o uplati za nominalne dionice? ma bilo što iz pule…
sve me nešto strah da me poštar namjerno zaobilazi.
kakav bed…
nego,
čak i oni koji su uhvatili cijenu ulpl po najnižoj u zadnje vrijeme prije dokapa (3k) su
na nekoj pozitivnoj nuli, da ne pričam o nama ostalima(!). u plusu je jedino onaj kome je ovo at least 2. dokap.
da bih po ovoj cijeni došao na nulu, moram čekati još jedan dokap, a kakva je dinamika dokapa, mogao bi biti krajem godine, ako ne bude ovakvog pada. asimptotalno se približavam nuli.

@Jetho

Bez brige kolega. Treba jedno desetak dana od odobrenja Hanfe do dolaska papira na kućnu adresu.

Imao sam, imam, ili ću imati dionice o kojima pišem.

Ja sam uvjerena da će Uprava negdje pred Božić i Novu godinu raspisati novu dokapitalizaciju.A do tada ćeš ti,a valjda i svi, biti na nekakvoj pozitivnoj nuli.Naime,čini se da je većina kupovala po 3500 kuna da bi išla u ovu dokapitalizaciju,pa im sada ni ovih upola manje nominalni dionica po 400 kuna ne daju dovoljan prosjek kakva je trenutno cijena dionice na Burzi.Ali,to je rizik kupovine ili dugoročno ulaganje,ovisi kako gledaš i što očekuješ…[cool]

http://www.poslovni.hr/77587.aspx

ja drzim ovu dionicu….[smiley]
i samo cu nadokupljivati [thumbsup]

DOKUP!

idemo malo prognoze u ova dosadna vremena…
kad ocekujete izvjesca za q1??
cijena dionice ukoliko ce unutra biti sadrzana dobit inozemnih podruznica??
cijena ukoliko nece biti pokazana ta dobit??
dokupljivati, drzati sto imas ili lupati po kupnji pitanje je sad…
jedinu utjehu vidim u konstantnom dokupu trezora [wink]

Prihod u 4.Q 2007. im je tako nizak da mi se čini da u njega (a ni u neto dobit , koje u 4.Q gotovo da nije bilo !?) nisu uračunali cca 30 mil kn prometa koji je napravila Marlera , koju su počeli koristiti 10.10.08. , a zarađivala je 74.000 $ pd.
Pošto sam ovu dionicu počeo pratiti relativno kasno , iz ranijih diskusija forumaša shvatio sam da se ekipi iz ULPL događa da malo kreativnije “premještaju” dobit , ovisno o tome kako im bolje paše.

Sve u svemu:

1.Dobit iz 4.Q nije mogla iščeznuti i očekujem da se pojavi prenesena možda u 1.Q ’08
2.Ekipa zadnjih dana žestoko kupuje za trezor
3.Nije fora imati slab rezultat prije dokapitalizacije
4.Supramaxi plove po solidnim vozarinama (koje će biti još puuuuuno bolje s novim – bitno većim – ugovorom za VOLME i LEVAN u 2.Q ’08)

Dovoljan razlog za jutrošnji shopping (zajedno s ATPL ,koja je manje avanturistička dionica s jačim fundamentima).


Prihod u 4.Q 2007. im je tako nizak da mi se čini da u njega (a ni u neto dobit , koje u 4.Q gotovo da nije bilo !?) nisu uračunali cca 30 mil kn prometa koji je napravila Marlera , koju su počeli koristiti 10.10.08. , a zarađivala je 74.000 $ pd. Pošto sam ovu dionicu počeo pratiti relativno kasno , iz ranijih diskusija forumaša shvatio sam da se ekipi iz ULPL događa da malo kreativnije “premještaju” dobit , ovisno o tome kako im bolje paše. Sve u svemu: 1.Dobit iz 4.Q nije mogla iščeznuti i očekujem da se pojavi prenesena možda u 1.Q ’08 2.Ekipa zadnjih dana žestoko kupuje za trezor 3.Nije fora imati slab rezultat prije dokapitalizacije 4.Supramaxi plove po solidnim vozarinama (koje će biti još puuuuuno bolje s novim – bitno većim – ugovorom za VOLME i LEVAN u 2.Q ’08) Dovoljan razlog za jutrošnji shopping (zajedno s ATPL ,koja je manje avanturistička dionica s jačim fundamentima).

Potpuno se slažim .
To je prava dionica koja ima strašan potencijal [thumbsup]

Uljanik Plovidba d.d. – stjecanje vlastitih dionica

Društvo Uljanik Plovidba d.d. dostavilo je obavijest da je dana 22. travnja 2008. godine steklo 60 vlastitih dionica.

[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

(((Većina analitičara u Hininoj anketi ocjenjuje da bi danas u većem fokusu investitora mogao biti brodarski sektor zbog snažnog rasta indeksa vozarina sipkog tereta (BDI) u zadnjih nekoliko dana. BDI indeks jučer je dosegnuo 8.662 boda, najvišu razinu od početka godine.)))[cool][cool][cool][cool]

New Report

Close