ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.05.2024. u 00:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,14
1.680
98
16,80
17,90
0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


jomiii: ” malo sam razmisljo i odlucijo moje idu na prodaju i to mozda i sutra jer sam dobro zaradijo a ima dosta jeftini dionica za pokupit ” Odluka je tvoja, ali pogledaj graf i kretanje cijene kod prethodne dokapitalizacije i sadašnje signale za kupnju.
GLE sve razumijem ali sam malo sumnjicav u dokapitalizaciju (bez ljutnje) ali vuce me trenutno INA

lasac:

jomiii: ” malo sam razmisljo i odlucijo moje idu na prodaju i to mozda i sutra jer sam dobro zaradijo a ima dosta jeftini dionica za pokupit ” Odluka je tvoja, ali pogledaj graf i kretanje cijene kod prethodne dokapitalizacije i sadašnje signale za kupnju.

GLE sve razumijem ali sam malo sumnjicav u dokapitalizaciju (bez ljutnje) ali vuce me trenutno INA


Dosada su sve dokapitalizacije ULPL prolazile bez problema . Nemoj to miješati sa LKPC.

Smijesno mi je kada usporedjivate LKPC i ULPL. Mislim da ste skepticni s obzirom na ne odobrenu dokapitalizaciju kod LKPC ali morate uzeti bitan faktor a to je da ovdije ne odlucuje vlada i da ovo nije firma koja joj je vlada vecinski vlassnik i da ona daje zeleno tj.crveno svijetlo za bitne stvari pa teko i za dokapitalizaciju.[thumbsup]

p.s.Steta je ne iskoristiti dobivene dionice u dokapitalizaciji po 400 kn koje realno vrijede vise od 4500kn!
[thumbsup]


Smijesno mi je kada usporedjivate LKPC i ULPL. Mislim da ste skepticni s obzirom na ne odobrenu dokapitalizaciju kod LKPC ali morate uzeti bitan faktor a to je da ovdije ne odlucuje vlada i da ovo nije firma koja joj je vlada vecinski vlassnik i da ona daje zeleno tj.crveno svijetlo za bitne stvari pa teko i za dokapitalizaciju.[thumbsup] p.s.Steta je ne iskoristiti dobivene dionice u dokapitalizaciji po 400 kn koje realno vrijede vise od 4500kn! [thumbsup]

Isto razmišljamo kolega

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Pogledajte trgovanje zadnjih 15 dana pa mozete primjetiti velike promete sta daje sumnju da su ulazili fondovi ili penzioneri(mirovinci), ocito su to znali prije pa su se dobro NAKUPOVALI!!!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7553a315-a7d5-417b-866b-6240d839cd67%5Bthumbsup%5D

Autor analize vlasnik je dionica ULPL ili sta bi rekli ” PUN JE KO BROD”[thumbsup]

Nisam vidio transparentnu matematiku broja dionica za dokup danas …

citiram:
Prilikom izračuna pripadajućeg broja dionica primjenjivat će se metoda zaokruživanja na puni broj bez decimalnih mjesta (0,5-1,4 = 1);

To će reći, ako čovjek kupi 4 dionice:
4*0,5=2, 2-1,4=0,6, ima pravo na 1 dionicu.

Dakle, ukoliko kupi samo 3 dionice:
3*1,5=1,5, 1,5-1,4=0,1

Sa 3 dionice nema pravo na dokup.

Molim potvrdu (jer sam vidio druga mišljenja danas)

Pozdrav

When someone asks you a question you don't want to answer, smile and ask, "Why do you want to know?".

ČARUGA @- Mozda ali mi tvoja slika baca sumnju, mada kazu da su svinje pametne zivotine.
[thumbsup]

P.S. samo se šalim!!!![thumbsup]

@ liquid
Koja komplikacija!!!
br. dionica * 0,45= npr. 2.25 ili 7.75
za 2.25 imate 2 dionice jer je 0.25 manje od 0.5 potrebnih za treću dionicu
za 7.75 imate 8 dionica jer je 0.75 u intervalu 0.5-1.4
Čisto zaokruživanje!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...


ČARUGA @- Mozda ali mi tvoja slika baca sumnju, mada kazu da su svinje pametne zivotine. [thumbsup] P.S. samo se šalim!!!![thumbsup]

Naj inteligentnije kolega[thumbsup]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Nisam vidio transparentnu matematiku broja dionica za dokup danas … citiram: Prilikom izračuna pripadajućeg broja dionica primjenjivat će se metoda zaokruživanja na puni broj bez decimalnih mjesta (0,5-1,4 = 1); To će reći, ako čovjek kupi 4 dionice: 4*0,5=2, 2-1,4=0,6, ima pravo na 1 dionicu. Dakle, ukoliko kupi samo 3 dionice: 3*1,5=1,5, 1,5-1,4=0,1 Sa 3 dionice nema pravo na dokup. Molim potvrdu (jer sam vidio druga mišljenja danas) Pozdrav

Evo po n-ti put.
Dakle, ako imaš X dionica, možeš kupiti po nominali X*0,45 dionica. Ako taj broj završava na decimalu (a najčešće završava), tada se zaokružuje na puni broj. (zaokruživanje je operacija gdje se decimalni broj sravni sa bližom okruglom znamenkom).

Npr. broj 17,7 je zaokružen 18. Broj 17, 4 je zaokružen 17. E sad pitanje je “a šta je sa npr. 17,5”? E pa kako je to interesantno pitanje, onda se “dogovorom” odlučilo da tih 17,5 ipak pripada 18-ici.

Ajmo sad na tvoje 3 dionice. Dakle 3*0,45=1,35
1,35 je zaokružen 1. Odgovor je dakle: sa 3 dionice možeš kupiti/dokalpitalizirati još jednu!
Savjet: Ako imaš 3 dionice, onda si sutra kupiš još jednu i onda se možeš dokapirat sa još 2. Zašto?
Zato jer je 4*0,45=1,8 a 1,8 je zaokruženo 2.

eto fino….

I'LL BE BACK


Ja kupio nešto danas po 3660, matematika govori da je sve ispod 4000 diskont.

agree
ja (i moj brat takodjer) dao 5 kn i koju lipu vise…
ako bude za koji posto manje trzit cemo opet [thumbsup]

samo, suze mi dodju kad se sjetim da sam neki dan punu saku ulpl-a na bidu
dobio po tricavih 2800 [cry]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Znači,sa 20 kom mogu dokupiti 9.
Tehničk gledanoi,kako se to obavlja?
Negdje predam nekakav zahtjev ili se dioničko
društvo obrati svom dioničaru ponudom za
dokap,ili?
pozz[smiley]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

Bude ti stigao doma prospekt i sva objašnjenja samo ako ćeš je imati na dan D

you think your special you do, i can see it in your eyes

thnx

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

Molio bih iskusnije ulagace za jednu informaciju!
Tek od nedavno se bavim dionicama tj. koristim PBZ Investor. Prije nekog vremena (nakon određenog vremena proučavanja) kupio sam par dionica ULPL-R-A. Sutra cu naravno jos malo dokupiti, ako bude srece. Zanima me moram li se registrirati u SDA do 31.03. da bih mogao sudjelovati u dokapu ili se za to brine PBZ. Molio bih nekoga tko koristi PBZ Investor da mi odgovori!
Unaprijed zahvaljujem!

New Report

Close