ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 12:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,90
254
15
17,00
17,30
-0,59%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nije loše.

Vozarine za tankere skočile znatno u zadnje vrijeme, a ovdje cijena srušena -30% u 2-3 tjedna?

Ja kupio danas. Preporučujem i ostalima.

I ja kupio, samo bezpreporuke.😅

Nalazimo se van sezone a Verige vozi po 30 000 do 40 000. Problem je dry bulk, a dolazi sezona dry bulka koji ce cisto sumnjam biti ispod 15 000. Trenutna cijena je bagatelna ali se ocito ne triba gurati jer je ocito da je trenutni prodavac netko neuk tko je kupovao u rastu. Firma je vratila 200 miliona kuna od predstecajne a brod Verige kosta 28 miliona dolara. Neka potraje ova prodaja i izlazenje.

Najviše smo pali a najmanje rastemo. Mislim od brodara. Ask je nizak ali neće dugo.

Lojtra, nekako imam osjećaj za feeling da će ovdje početi rasti kada ti prestaneš drukati :-))

Ne znam da li to radiš namjerno ili slučajno, ali si dobar kontraindikator kada će što rasti ili padati, slično kao forumaš, ma da on nekad i pogodi, za razliku od tebe, jer sam pročitao tvojih zadnjih 50 postova i niti jednom nisi pogodio…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

BudFox3, 01.06.2023. u 13:38

Lojtra, nekako imam osjećaj za feeling da će ovdje početi rasti kada ti prestaneš drukati :-))

Ne znam da li to radiš namjerno ili slučajno, ali si dobar kontraindikator kada će što rasti ili padati, slično kao forumaš, ma da on nekad i pogodi, za razliku od tebe, jer sam pročitao tvojih zadnjih 50 postova i niti jednom nisi pogodio…

 

A i ti crnilo prosipaš, to je znak da ti je dosadno pa se zabavljaš ili kupuješ pa si u ekstazi i veselje vlada. Isto kao i nitko samo on još nabaci koji graf da potakne oganj. Onda kad kupi novi grafovi uzlaznog trenda krenu. 🚀🙃📉📈

Svaki dan se bid penje za jednu kunu.👍

Sorry, za jedan eur.💪

Pala je 9 eura, narasla 2, ne smeta mi jer sam dugorocan, dokupim kako mi kapne novac, ali da postoji neki razlog da je na ovako niskim razinama, ne postoji. Usporedite ovu firmu prije predstecajne nagodbe, mjesec posle, i sad pa cete shvatiti sto govorim. 200 miliona kuna je vraceno, vrijednost Verigea porasla duplo, vrijednost ostala 4 broda takoder.

https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/tanker-zapeo-u-sueskom-kanalu-izvlacit-ce-ga-tri-broda-tegljaca/2468720.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_m

 

Jucer je bilo zasjedanje opece. Koliko politikanstva, dobrano ce potraznja premasiti ponudu ako ne povecaju proizvodnju. Novogradnja vs scrap i zalihe, opet ce eksplodirati vozarine za tankere u slucaju da ne bude jace recesije, a i samo znamo koja je vjerojatnost .

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Evo okrenule su vozarine plus. Iako naši sigurno nemaju dogovorene ispod 1500.

Verige potpisan 6 mjeseci po 30 000 dolara, van sezone, izlazi do 1.10 iz tog ugovora, taman pred nalet visokih vozarina za tankere. Jedini brodar za sad koji posluje ove godine u plusu. Dry bulk za sad jede visoke prihode od tankera, al ocekujem uskoro i taj rast(doduse cekam vec 2 mjeseca 😂). Od predstecajne vraceno 30 miliona eura. Vidim veliki potencijal u ovoj dionici i strpljivo cekam, po mojim izracunima cijena je i dalje jako jako niska. Da ne govorim da je cijena i danas pala, a zasto samo prodavac zna.

New Report

Close