ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 21:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,00
3.740
220
16,80
17,10
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ako zanemarimo bilancu, koja je odavno poznata, izvješće uopće nije loše. Mislim da je ovo prvi put nakon dugo vremena da su povećali keš a da nije bilo prethodnog zaduženja ili uknjižene prodaje broda. Još da ne daju toliko za kamate… Ali nakon najavljenog deleveraginga u q3 i taj izdatak bi trebao biti manji.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Ne znaš osnovne stvari, dobili su predujam casha za prodani brod u lipnju, a ostatak na primopredaji 1.srpnja. Cca 10-ak % predujam.,ostatak primopredaja.

“Kao prva faza financijskog restrukturiranja Grupe ULJANIK PLOVIDBA, dana 21.
lipnja 2019. godine potpisan je ugovor o prodaji najstarijeg broda iz flote, tankera za prijevoz
nafte, naftnih produkata, ulja i kemikalija. MR tanker imena “Kastav”, izgrađen 2009. godine
u brodogradilštu 3. Maj u Rijeci. Dana 01. srpnja 2019. godine – odnosno samo dan nakon
zaključenja ovog izvještajnog razdoblja, brod je predan kupcima sa sjedištem u Republici
Maršalovih Otoka, u luci Nantong u Kini, sukladno odredbama kupoprodajnog ugovora
(Memoradnum of Agreement).
Predmetna prodaja broda pozitivno će se odraziti na financijski rezultat Grupe, a pozitivni efekt ove transakcije biti će iskazan u računu dobiti i gubitka za treći kvartal 2019. godine (što će biti slična situacija onoj u prvih šest mjeseci 2018. godine, obrazloženoj u točci 1. ovog izvješća). Uljanik Plovidba nastavlja aktivnosti na financijskom restrukturiranju s ciljem da se dodatno ojača financijska stabilnost Grupe.”

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

A BCTI na 478
Već dugo nije bio tako nisko

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica



Minus 5.7m u drugom kvartalu.

loše…sutra nazad na 50 kn…
[/quote]
postavi se na 10kn sutra i cekaj …i lagano drukaj na pad

Dioničar br. 1 nastavlja prodaju
Skratio 100 kom
I nadaju se novom dokapu???
Imam ulpl

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Izvješće nije ni loše s obzirom na visinu vozarina koja je bila u 2.kvartalau.

Ali ne kupuje se 2.kvartal, već ono što slijedi (tj.što je već na snazi od početka 7.mjeseca.

Još kad se doda prihod od prodaje broda koji će biti iskazan, plus za ovaj kvartal će biti jako velik.

forumas

drago mi je da netko i pozitivno razmislja

Bravo ALPHA ADRIATIC! Bravo za ime, bravo za transparentnost, bravo za restrukturiranje i bravo za novi plan stjecanja dionica do 10%, što znači kako će otkupiti još 5%, što u konačnici znači rast cijene dionica…

je, fino ime, iako su možda trebali u imenu ostaviti i plovidba… ALPHA ADRIATIC PLOVIDBA, AAPL… jedino bi onda ekipa umjesto Applea, kupila njih :)))) ,,, al nek u budućnosti imaju par promila prihoda i dobiti kao oni sve 5 :)))

Po zahtjevu Društva za mirno rješavanje spora upućenom sukladno članku 186.a Zakona o parničnom
postupku, Županijskom državnom odvjetništvu u Rijeci, a vezano za naknadu štete u iznosu od
80.082.182,03 kn proizašle iz Sporazuma o suradnji na zajedničkoj provedbi Projekta izgradnje 4 broda
koje će 3. MAJ Brodogradilište d.d. graditi za domaće naručitelje od dana 21. siječnja 2009. godine i
njegova Dodatka 1 od dana 11. veljače 2009. godine, sklopljenog između tadašnjeg Ministarstva
gospodarstva, rada i poduzetništva, Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, 3. MAJ Brodogradilišta
d.d. i Uljanik Plovidbe d.d., a kojim Sporazumom i njegovim kasnijim Dodatkom 1 su sporazumne strane
utvrdile načela suradnje, aktivnosti i mjere kao i uvjete po kojima će zajednički djelovati na ostvarenju
provedbe predmetnog projekta u cilju savladavanja ozbiljnih poteškoća u poslovanju 3. MAJ
Brodogradilišta d.d., Županijsko državno odvjetništvo u Rijeci očekivano se očitovalo kako ne prihvaća
upućen zahtjev za mirno rješavanje spora. Nastavno navedenome, zaštitu svoj pravnih interesa Društvo će
zatražiti u sudskom postupku
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/e9t3PtxzbVXe4KFR6jp7FA==.pdf

i ja čekam ako uleti, jel imaš šta za prodati po tim vrijednostima, jer zadnji put je bilo kikiriki količine 🙁


Dioničar br. 1 nastavlja prodaju
Skratio 100 kom
I nadaju se novom dokapu???
Imam ulpl

stvarno koma. goru poruku ne mogu poslati…

Mada je odgovor ministarstva bio očekivan, ne mogu a da se ne prisjetim kako su nemoćni kad određena grupacija zgrće bogatstvo na državnoj imovini kao da je njihova, a u slučajevima kao ovaj treniraju strogoću a uopće nisu u pravu. Kada recimo moćnici iz Arenaturista prisvoje hotel u državnom vlasništvu kao da je njihov i to rade već 30g nigdje ih nema.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

br. 1 – 94 kom
br. 8 – 110 kom

New Report

Close