ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 04:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,00
3.740
220
16,80
17,10
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sad vidim da je jednogodišnji prosjek malo iznad 70, oko 72,5kn. Je li to razlog formiranja cijene na toj razini? Hoće li se prijedlozi skupštini vrtiti oko te cijene? Lako moguće, ali bi bilo poprilično nekorektno prema sudionicima zadnjeg dokapa.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.


Sad vidim da je jednogodišnji prosjek malo iznad 70, oko 72,5kn. Je li to razlog formiranja cijene na toj razini? Hoće li se prijedlozi skupštini vrtiti oko te cijene? Lako moguće, ali bi bilo poprilično nekorektno prema sudionicima zadnjeg dokapa.

Mislim da im je ideja oko 190m smanjenja tk + 90m otpisa +116m dokapa. Tako bi poništili oko 400m prenesenog gubitka. Nemaju baš previše izbora osim da im netko pokloni kapital a to se neće dogoditi. Eventualno mogu još računati na presudu u sporu s 3. majem i ministarstvom u njihovu korist ali je upitno kad i kako će se to riješiti.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

mijenjaju dlaku Alpha mužjaci
https://www.zse.hr/default.aspx?id=93264



Sad vidim da je jednogodišnji prosjek malo iznad 70, oko 72,5kn. Je li to razlog formiranja cijene na toj razini? Hoće li se prijedlozi skupštini vrtiti oko te cijene? Lako moguće, ali bi bilo poprilično nekorektno prema sudionicima zadnjeg dokapa.

Mislim da im je ideja oko 190m smanjenja tk + 90m otpisa +116m dokapa. Tako bi poništili oko 400m prenesenog gubitka. Nemaju baš previše izbora osim da im netko pokloni kapital a to se neće dogoditi. Eventualno mogu još računati na presudu u sporu s 3. majem i ministarstvom u njihovu korist ali je upitno kad i kako će se to riješiti.
[/quote]
Znači prijedlog je poništenje tk 240m i dionice bez nominale.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.




Sad vidim da je jednogodišnji prosjek malo iznad 70, oko 72,5kn. Je li to razlog formiranja cijene na toj razini? Hoće li se prijedlozi skupštini vrtiti oko te cijene? Lako moguće, ali bi bilo poprilično nekorektno prema sudionicima zadnjeg dokapa.

Mislim da im je ideja oko 190m smanjenja tk + 90m otpisa +116m dokapa. Tako bi poništili oko 400m prenesenog gubitka. Nemaju baš previše izbora osim da im netko pokloni kapital a to se neće dogoditi. Eventualno mogu još računati na presudu u sporu s 3. majem i ministarstvom u njihovu korist ali je upitno kad i kako će se to riješiti.
[/quote]
Znači prijedlog je poništenje tk 240m i dionice bez nominale.
[/quote]

znači pušing za male dioničare

koliko mogu iz poziva za Glavnu skupštinu zaključiti doista su se dobro pripremili s predloženim promjenama.
1. promjena naziva tvrtke -dugo očekivana i dobro će doći u promjeni poljuljanog imidža društva
2. “Uprava je ovlaštena, uz suglasnost Nadzornog odbora, tako povećati temeljni kapital Društva izdavanjem dionica više rodova za uloge u novcu ili stvarima i pšravima, uz potpuno ili djelomično isključenje prava prvenstva postojećih dioničara pri upisu novih dionica koje se izdaju na temelju predmetne ovlasti. ” – kako sam jutros i komentirao ovo mi miriši na strateškog parnera

ako bi se i provele ove aktivnosti s smanjenjem temeljnog kapitala sa svrhom smanjenja akumuliranog gubitka i sa dokapitalizacijom strateškog partnera uz prepostavljeno povećanje vrijednosti imovine moglo bi ovu dionicu lansirati na zanimljive razine.

jako sam zadovoljan prijedlogom točaka dnevnog reda skupštine i mislim da ću ići na nju.

ocito su neki prodali dionice i sad pišu paušalno samo da bih opet mogli jeftino kupit i opet izletit kad cijena ode gore….joj….joj …


Znači prijedlog je poništenje tk 240m i dionice bez nominale

znači pušing za male dioničare
[/quote]

Upravo suprotno, konačno nešto konkretno.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Zlatek
pojednici su prodali dionice i sad žele cijenu opet na 40 i niže da mogu opet kupit
zato im kao fol ništa ne paše

Sve u svemu jako dobro odrađeno.
Svaka čast Alpha Adriatic



Boli me kad ovo vidim.

br. 1 – 68 kom.

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=ULPL-R-A

nema vam to nikakve veze. To što Brajković i Pavletić prodaju je čak i dobro. Puno će zanimljivije biti vidjeti tko ulazi. Ova dvojica su izgubili prihode na raznim razinama, ne čudi me ako i prodaju dionice.
Pavletić je griješio u mnogo toga što se tiče vođenja tvrtke, imao je i dobrih poteza. Vjerujem da će ovaj novi direktor stvari posložiti, a i cijene vozarina bi mu značajno mogle pomoći da se to što bržije provede. FI za 2 kvartal neće biti dobar, bar ne onoliko koliko se nada većina ovdje. Vozarine su praktiči do pred kraj 6 mjeseca bile prilično loše, a i oni imaju ugovore za prijevoz koji su ugovoreni na određeno razdoblje tako da im ovaj skok vozarina tek kod sljedećeg ugovaranja može donijeti odlične benefite.
Ono što će svakako popraviti financijsku situaciju je prodaja tankera početkom 7 mjeseca, a s tim novcem bi se trebao zatvoriti dio duga koji dospijeva uskoro.
Ono što očekujem u sljedećem razdoblju 6 mj do 1 godine. Smanjenje ukupnog zaduženja. Bolji ugovori od povećanih vozarina, samim time i znatno bolji prihodi i profitabilnost brodova. S obzirom na povećanu potražnju u prijevozu za rasute terete s tedencijom daljnje potražnje vjerujem kako će doći i do porasti vrijednosti brodova, pa bi kod naredne revalorizacije vrijednosti imovine uz ranije spomenuto smanjenje duga moglo doći do znatno bolje "krvne slike" samog društva. Nemojmo isključiti mogućnost i eventualnog preuzimanja društva u narednom razdoblju. To je samo moja pretpostavka, ali nije isključeno.
Mislim da nam ovdje predstoji još puno lijepih događanja -samo strpljivo (najgore je iza nas)
[/quote]

Odlična analitika trenutka.
A za budućnost, trebat će nam puno više od (samo) strpljenja…!?

Minus 5.7m u drugom kvartalu.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Ne, nego -3.969.810

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Minus 5.7m u drugom kvartalu.

loše…sutra nazad na 50 kn…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kapital i rezerve – 270 milijuna kuna.
Minus, to vam znaći ispod nule 270 mil kn.

New Report

Close