RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 14:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,06
26.193
5,176
5,04
5,08
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Nisam zadovoljan izvješćem. Operativni troškovi rastu dosta brže od ukupnih prihoda. u 3q 2018 imali smo na godišnjoj razini rast uk. prihoda od 181 mil. kuna, ove godine je rast iznosio 147 mil. kuna. U isto vrijeme 2018 god. su op. troškovi rasli 97,4 mil kuna a ove godine rastu 146,1 mil kuna. Ukoliko tom rastu troškova ove godine oduzmemo onih 30 mil. kuna zbog promjene rač. politike (broj mi je ostao u glavi negdje u izvješću, možda sam krivo zapamtio). Ostaje nam rast op. troškova od 116,1 mil kuna. Dakle u odnosu na prošlu godinu rast prihoda je usporio za 34 mil kuna a rast troškova je ubrzao za 18,7 mil kuna.

I volio bih da u izvješćima izbjegavaju sintagmu "rast troškova smo zadržali pod kontrolom" jer to ni vraga ne znači.

slažem se
da bi cjena ostala na ovi razinama (a kamoli rasla) rezultati su trebali biti znatno bolji.sljedi stagnacija do daljnjega pa lagana korekcija, ali ne previše, po meni do oko 34-35 kn
[/quote]

Znači, po vama cijena dionice treba pasti, a EBITDA raste zadnje dvije godine i
koliko će biti ove godine?

FIN.POK. 1.-9.2018. 1.-9.2019. 2019./2018
EBITDA 857,1 mil.kn 880,2 mil.kn 2,7%

Cijena dionice sa manjom EBITDA-om je bila i na 48 kn u jednom trenutku

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Nije svejedno da li EBITDA raste po stopama od 20-25% ili po 2,5%.

Zato i jesu valuacije nešto niže nego prijašnjih godina. Vrijedi za više-manje sve turiste naravno…

Zanimljivo razmišljanje…
Potrudite se pa mi dajte kao laiku još zanimljiviji odgovor na sljedeće pitanje, odnosno tezu!
Kompanija ima recimo 10000 soba, ima godinu ranije popunjenost 93%…po kojim stopama kompanija ima prostora za rast? (Uz napomenu da je 2 godine prije imala popunjenost 60%)
Drugim riječima, da li EBITDA tu stopu rasta može postići u tekućoj godini obzirom na činjenicu prošlogodišnje bookiranosti od 93%, a što je business core na temelju kojeg generira zaradu? Naravno, ne želim ulaziti u bilo kakve bilance, rdg, nt, amortizaciju, jednokratne stavke, dvokratne, ili novac u banci! Čisto plastično!
Zanima me prostor za rast odnosno progresija rasta na koju vi ukazujete koja bi očito trebala, po vama, svake g. biti po stopama 25%?!?

Kolege žele reći to da dionica nije jeftina, a nije zato jer su u cijenu bila uključena očekivanja o značajnom rastu poslovanja. Sad kad je razvidno da taj rast nije značajan, postavlja se pitanje opravdanosti trenutačne cijene.


Kolege žele reći to da dionica nije jeftina, a nije zato jer su u cijenu bila uključena očekivanja o značajnom rastu poslovanja. Sad kad je razvidno da taj rast nije značajan, postavlja se pitanje opravdanosti trenutačne cijene.

da,očekivanja su bila puno viša i nije se dogodio očekivan pozitivna moment u FI koji bi cijenu dionice pogurao gore..od 4Q nema se što bitno očekivati tak da realno očekujem stagnaciju uz polagano klizanje cijene prema dolje sve tamo do proljeća

ignore: one

sve točno, slažem se. a ne treba zaboraviti niti popriličnu razina duga.

Invest 18.10.2019 20:20
Bar priznaješ da si amater, čestitam.
Cijena je na sličnim razinama već duži niz vremena jer očito ima i bilo je boljih opcija.
RIVP je u proteklim godinama podosta narastao i došao do nadprosječne valuacije u odnosu na tržište, a između ostaloga je i vjerojatno najlikvidniji blue chip.
Značajnim rrastom valuacije kompletnog tržišta (Crobex) ta razlika se dobrano smanjila, te ako se trend nastavi povuć će i RIVP.
p.s. imam značajne udjele u RIVP te ovo nije nikakav nagovor.
komot
Kolege žele reći to da dionica nije jeftina, a nije zato jer su u cijenu bila uključena očekivanja o značajnom rastu poslovanja. Sad kad je razvidno da taj rast nije značajan, postavlja se pitanje opravdanosti trenutačne cijene.

da,očekivanja su bila puno viša i nije se dogodio očekivan pozitivna moment u FI koji bi cijenu dionice pogurao gore..od 4Q nema se što bitno očekivati tak da realno očekujem stagnaciju uz polagano klizanje cijene prema dolje sve tamo do proljeća
randopph 6.11.2019 9:46
sve točno, slažem se. a ne treba zaboraviti niti popriličnu razina duga.

SVE TOČNO,vjerujem da će se ostvariti analiza od poštovanog Invest

05.11.2019 16:45:21
Valamar Riviera d.d. – prijava transakcija rukovoditelja (Uredba o zlouporabi tržišta)

05.11.2019 16:37:25
Valamar Riviera d.d. – prijava transakcija rukovoditelja (Uredba o zlouporabi tržišta

počela su darivanja a Božić je još daleko

.

https://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/RIVP_stjecanje_otpustanje_2019__5112019164512.pdf
samo da sada ove “darivane osobe” ne krenu kipati dionice na ZSE jer ćemo opet gledati pad na 33-34 kn kao kad je onaj fond prodavao….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Vaš link …

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

kolega plavi01
što nije točno navedeno o razlozima stagnacije/pada dionice!? očekivanja rezultata su bila osjetno veća, a malo su i preinvestirani. ne velim da je loše investirati, ali za ozbiljnije rezultate moramo pričekati dok ne poslože imperijal/makarsku, helios pharos i ostale.
ako koga zanima, imam manju količinu rivp. većinu prodao. manji dio zimus oko 36 kn, ostalo u ljeti na 37-38 kn jer sam očekivao lošije rezultate. u slučaju ozbiljnijeg pada, vidimo se opet na bidu.

dok fondovi brane cijenu od pada i održavaju ovaj status quo, biti će OK..problem će nastati kada se maknu s kupnje jer onda se otvara put prema dolje

najveći klaun na forumu: drek-na-bidu-drek-na-asku

Veliki problem ovime se rijesio..Valamaru treba radne snage..i dapace..bolje da je internacionalna i s iskustvom nego domaca bez ikakvog znanja

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/capelli-u-londonu-najavio-predlozit-cemo-kvotu-od-30-tisuca-dozvola-za-rad-stranaca-u-turizmu-iduce-godine/9576967/

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Razumijem to da nekog ne zadovoljava ovakav rast, da zeli na ovom trzistu vece prinose da si opravda rizik i slicno, ali ne razumijem sve ove kojima ovaj rast “nije opravdao ocekivanja”. Koja ocekivanja? Rezultati su u skladu sa svim predvidanjima i najavama uprave za razvoj poslovanja, kao i u skladu sa opcom situacijom na trzistu. Na temelju cega vi temeljite svoja predvidanja? Idete kod gatare ili bacate kockice ili sto tocno radite pa da vas je ovo izvjesce iznenadilo bilo pozitivno bilo negativno?
Ovo je firma u vrlo zreloj fazi razvoja, nikakve ogromne oscilacije nisu za ocekivati i nisam siguran kako ikoga ovakva izvjesca mogu na bilo koju stranu iznenaditi niti sto je pisalo u izvjescu, a da se nije ocekivalo.

Izvješće me nije oborilo s nogu ali daleko od toga da je podbacilo, naprotiv.
I dalje je to po meni jedna od najboljih kompanija.
Nije za one koji hvataju brze trejderske prinose niti za one koje očekuju bogaćenje preko noći.
Stabilna kompanija koja je i dalje u fazi investiranja (za razliku od drugih smatram da je to dobar potez sve dok ECB štampa novac, a to će trajati još min. 2-3 godine, te da je bas sada prilika za povećane investicije), čija EBITDA 3Q je na razini 730 mil hrk, EV/EBITDA=9,50. Zaista mi je sve u ovoj priči prihvatljivo.
Treba imati na umu da sljedeće godine dobivaju porezno rastererećenje od 13 % na usluživanje hrane/pića, te da je glavni rast plaća u odnosu na konkurenciju odrađen ove godine te ne očekujem daljnji veći porast troškova osoblja u odnosu na prihode/profit.

Naravno da imam ove dionice, i ne planiram ih prodavati.

ubaciš pare u rivp i miran si..kad pogledaš za 5 godina isto ti vrijede kao kad si kupio

New Report

Close