RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 10:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,06
10.653
2,105
5,06
5,08
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Prihodi od prodaje rasli su 18,9 %. To nije ni 20%
Ovo je sa Uskrsom u 2. kvartalu.
2. kvartal će biti sjajan zbilja sjajan, travanj je odrađen odlično.

E sad, prosječna cijena dnevna je rasla za 45% na 522 kn pod utjecajem cijene i
udjela u prihodima “zimskog hotela” u Obertaurenu.
To dovoljno pokazuje koliko su cijene hotela 4/5* u Hrvatskoj općenito pa tako
i najvećeg Valamara zapravo niske. Cijene u budućnosti će biti znatno više.
Više cijene omogućit će znatno više plaće osoblju i višu dobit u konačnici.
Zato smo tu, jel tako ?



Propada turizam, katastrofa, kme kmeeeee…..

"Skrećemo pozornost da je u travnju ove godine zabilježeno značajno bolje poslovanje, ne samo na prošlogodišnje uskrsno vrijeme, već i na usporedive uskrsne blagdane prethodnih godina."

Psi laju, karavane prolaze.


Pogledajte ipak malo izvjesce za 1Q.Jako lose,po meni,a po Vama?
[/quote]

Po meni jedino značajno mi je rečenica koju sam i izdvojio te “Valamar Obertauern Hotela 4* u okviru Valamarovog portfelja koji je zabilježio vrlo dobre zimske turističke rezultate.” (“Zimska turistička destinacija Obertauern je zabilježila visokih 10,7 milijuna kuna prihoda pansiona. “)

Ostalo je sve očekivano i stane u par rečenica:
Očekivano niži usporedivi prihodi od prodaje (isključujući ovogodišnje poslovanje društava Valamar Obertauern i Hoteli Makarska) posljedica su pomicanja uskrsnih blagdana i njihovih vrlo pozitivnih efeketa glede turističke potražnje u drugo tromjesečje 2019. godine.

Operativni troškovi iznose 160 milijuna kuna. Glavne razloge 24%-tnog povećanja nalazimo i) u ovogodišnjoj konsolidaciji društava Hoteli Makarska i Valamar Obertauern,

Ovogodišnji vrlo intenzivni investicijski ciklus, vrlo dobri prihvat novo investiranih objekata u visokokvalitetnom turističkom portfelju te akvizicija društva Hoteli Makarska i Valamar Obertauern predstavljaju pozitivna očekivanja glede daljnjeg povećanja broja noćenja i prihoda od prodaje te rasta EBITDA-e.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

od 01.01.2019. stekla je kompanija 209.467 dionica vlastitih za nešto više
od 7 milijuna kn. prosječna cijena stjecanja je točno 33,54 kn.

očito su jako dobro kupovali i mogli su još više. pred izvješće
je bila zabrana kupovanja, ali nadam se da će još kupovati SADA jer cash
sjeda svaki dan u milijunima. znači ove dionice kupljene po 33,54 će plasirati
kao dividendu onima koji žele zamjenu po 37 ili višoj cijeni koja bude za 15 dana.
ispravno sve.



Propada turizam, katastrofa, kme kmeeeee…..

"Skrećemo pozornost da je u travnju ove godine zabilježeno značajno bolje poslovanje, ne samo na prošlogodišnje uskrsno vrijeme, već i na usporedive uskrsne blagdane prethodnih godina."

Psi laju, karavane prolaze.


Pogledajte ipak malo izvjesce za 1Q.Jako lose,po meni,a po Vama?
[/quote]
Koma. Evo dionica odmah pala nakon izvjesca.

Rekao bih ocekivano (dobri) rezultati za Q1.

Mene najbise veseli ova recenica:
“Povećanje bookinga najavljenih noćenja do kraja godine u odnosu na prethodnu ukazuje na pozitivna očekivanja u nastavku poslovne godine.”

Do sad su bili jako transparentni u najavama, cak i blago konzervativni.
Nekako mi se cini da veliki koji kupuju zadnjih dana dobro znaju sto rade… 🙂


Pogledajte ipak malo izvjesce za 1Q.Jako lose,po meni,a po Vama?

Po meni korektno, iako sam se nadao manjem gubitku nego prošle godine.
Pravi prihodi su narasli 10 Mkn, što je direktno dodatak Obertauerna (ravno 10Mkn prihoda u prvom kvartalu). 22 Mkn financijskih prihoda su ionako platili negdje drugdje kad je tečaj otišao u drugom smjeru.
Troškovi plaća su porasli za 30% (17.5 Mkn), a amortizacije 22% (21.5Mkn). I jedno i drugo je dugoročno dobro, jer znači veće cijene u sezoni i manje problema s radnom snagom. A načelni utjecaj ovog kvartala je nikakav. Punjenje ne bi smjelo biti problem, jer plaće u okruženju rastu. Od nama zanimljivih tržišta, jedino u Sloveniji pada prosječna plaća, ali zato žestoko raste u Austriji, Mađarskoj, Poljskoj i Češkoj.
Ovi koji se tješe da je Uskrs 1.4. donio novce u 1. kvartal prošle godine – nije. Djeca imaju slobodno tjedan iza Uskrsa, a ne prije, tako da su i prošle godine svi prihodi od Uskrsa sletili u 2. kvartal. Doduše, kasniji Uskrs i spajanje s 1.5. će se svakako osjetiti na drugom kvartalu – ali kao i financijski prihodi, ovo je isto nešto na što se ne može utjecati, pa me previše ni ne zanima. Jedne godine bolje, druge godine gore.

Sve u svemu – rezultat je nit vrit nit mimo.

1Q i 2Q su manje bitni…prava lova i 90% prihoda je glavna sezona

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Na mojedionice.com upravo gledam, P/E Valamara je trenutno 27. Prije ovog lošeg izvješća je bio oko 19,8.

Pa tko misli da je ovo podcjenjeno.


1Q i 2Q su manje bitni…prava lova i 90% prihoda je glavna sezona

Brojke su lose.Obecanja da ce biti bolje su OK,ali ja vjerujem brojkama i one se jedino racunaju.
P/E-27 je po meni definitivno sve samo ne dobar za ovu djelatnost.
Recesija u Italiji i jeftine destinacije u Turskoj,Spaniji,Grckoj ce vjerojatno utjecati na rezultate u 2019 godini.

Bid znatno jači od aska. Kako to bisakovi ako je izvještaj tako loš kako kažete?

33.000 komada je na kupnji na 36,50…hoće li biti prebacivanje na toj cijeni ili metla prema gore?

Jel ima tko 300.000 kom viska:)

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Jel ima tko 300.000 kom viska:)


Imao bi @bisakovi da je cijena pala na 15 kuna. Nas svjetski putnik i svjetlonosa.

Bilo je lijepo vidjeti ta dva naloga na zatvaranju… kao da je neki sitnis u pitanju….

Helios Faros – potvrđen stečajni plan, provedeno povećanje temeljnog kapitala.

Provedba upisa na dan 19.04.2019
Objavljeno dana 20.04.2019
Trgovački sud u Splitu objavljuje upis odluka o povećanju temeljnog kapitala i povećanje temeljnog kapitala, pojednostavljeno smanjenje temeljnog kapitala, statut, u Sudski registar proveden kod ovoga suda po rješenju pod poslovnim brojem Tt-19/3437-2 od 19. travnja 2019. godine, redni broj upisa 16, za subjekt upisa s matičnim brojem (MBS): 060213634, osobnim identifikacijskim brojem (OIB): 48594515409, pod tvrtkom/nazivom: HELIOS FAROS, dioničko društvo za ugostiteljstvo u stečaju, sa sjedištem u: Stari Grad (Grad Stari Grad), Priko bb:
Temeljni kapital
# 67.684.000,00 kuna
53.661.400,00 kuna
Pravni odnosi
Statut:
Odlukom Skupštine od 22.ožujka 2019., izmijenjen je Statut od 7. rujna 2010.
Promjene temeljnog kapitala:
Odlukom Skupštine od 22.ožujka 2019., pojednostavljeno je smanjen temeljni kapital Društva, sa iznosa od 67.684.000,00 kuna, radi pokrića gubitaka, za iznos od 64.299.800,00 kuna, na iznos od 3.384.200,00 kuna.

Odlukom Skupštine od 22.ožujka 2019., povećan je temeljni kapital Društva, sa iznosa od 3.384.200,00 kuna, izdavanjem novih dionica, za iznos od 50.277.200,00 kuna, na iznos od 53.661.400,00 kuna.

New Report

Close