RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.05.2024. u 11:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
5.006
982
5,06
5,08
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Valamar treba imati visoku kvalitetu svojih hotela ali ne trebaju mu takvi top hoteli ako ce imati samo 1 ili 2 jer to vuce posebnu organizaciju i troskove za sobom. Pa vidite da je i Adris svoje najluksuznije hotele grupirao u 1 uvalu jer ce tako moci ostvariti odredjenu sinergiju, nize troskove itd.

VALDI

Od 120k komada Valamar u petak pokupio ni 10%..

https://www.turizmoteka.hr/destinacije/rekordna-predsezona-u-dubrovniku/
Veljko Ostojić izjavio sinoć da najveća turistička kompanija ( a to je Valamar )
70% hrane nabavlja na domaćem tržištu hrane. Lijepo i sigurno isplativo obzirom
na brojke odnosno količine.

Bliži se dividenda, a bliži se i Uskrs. Predsezona u Dubrovniku rekordna zbog
izravnih zimskih avio veza iz Njemačke, Turske, Španjolske, Poljske i Italije.
Svoj aranžman za ne tako male novce nisam uspio otkazati, pa rezervirati jeftinije
jer Valamar nije spuštao cijene iako bih rado prošao jeftinije.
Danas bih platio oko 20% više (ne računajući vaučer od 100 eura koji su “poklanjali” ).

Barik, ni ja nisam uspio ubosti jeftinije za svojih tjedan dana u mobilnoj kučici na Rabu i to ne na vrhuncu sezone nego kraj šestoga, sada ima samo skupljih. Očito nije baš tolika katastroa sa bookingom kako su najavljivali. Moguće da njemački turoperateri imaju svojih problema pa dižu paniku, a Valamar dobrim djelom ide direktnom prodajom.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

dobio sam na mail analizu naše najveće investicijske kuće InterCapital uz target price @41,60 kn

cija je bila proslogodisnja analiza, njihova ili fimina, s targetom 48kn?

Tako ću i ja ostaviti 4 dionice, svakom članu obitelji po jedna, kao podsjetnik gdje im je ćale namlatio lovu i da se o tome naraštajima priča uz logorske vatre

@milac
Imate na zadnjoj strani povijest dionice i povijest njihovih progonoza. I oni i FIMA su čini mi se ciljali iznad 45 prošle godine.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Bas lijepo, firma radi sve bolje a prognozirana cijena InterCapitala ide dolje. Ciljana cijena prosle godine 45 ili 48 kn, ove godine 41,6kn.
Ovo sa decimalom valjda zele pokazati kako su vrsni procjenitelji

Ma ti kvazianalitičari uvijek podese “target” da bude malo, nekih 15-20% iznad tržišne.
Da bi ostali na prošlogodišnjih 48, ili još povisili, to bi zahtijevalo puno više hrabrosti no što je nekakav štreberčić s ekonomskog fakulteta ima.

Na stranu to sto ne moze nitko precizno prognozirati buducnost, ali u pravu su kad navode razloge zasto im je target price sada nizi nego prije, napomenuli su da to nije zbog stanja u firmi nego zbog stanja na trzistu, da su valuacije dionica nize, trziste je slabije, recesije se naziru, konkurencija jaca itd.itd. To sve stoji i stvarno ne vidim koje argumente bi netko imao da ovdje stavi 1year target price iznad prijasnjih 48, uozbiljite se.



@milac

Imate na zadnjoj strani povijest dionice i povijest njihovih progonoza. I oni i FIMA su čini mi se ciljali iznad 45 prošle godine.

A tako mogu i ja prognozirati… pa ako pogodim, pogodim… recimo do kraja godine 50 🙂
i one analize za sljedecih 5-6 godina,,, super, nego kako da nikad ne predviđaju da nesto moze i pasti, recimo broj nocenja ili prihoda… zato mi je ispalo smjesno kad sam pogledao, iako imam rivp i volio bi da se tako razvija, stalno razvoj i plusevi,, ali nema smisla se ufuravati u to, nekad ce i pasti malo


Na stranu to sto ne moze nitko precizno prognozirati buducnost, ali u pravu su kad navode razloge zasto im je target price sada nizi nego prije, napomenuli su da to nije zbog stanja u firmi nego zbog stanja na trzistu, da su valuacije dionica nize, trziste je slabije, recesije se naziru, konkurencija jaca itd.itd. To sve stoji i stvarno ne vidim koje argumente bi netko imao da ovdje stavi 1year target price iznad prijasnjih 48, uozbiljite se.

Pa valjda zato što se u DCF analizi kojom su došli do tog broja spominju samo stvari kao što su prihodi, profit, novčani tok, diskontna stopa i drugi parametri same firme, a ne sentiment na tržištu.
Jel imaju možda kakav model kojim nakon DCF analize uključe i sentiment tržišta?
Nemaju, nego naštimavaju brojke kako im se sviđa.

DCF analiza bi trebala doći do vrijednosti dionice (što je sasvim drukčija stvar od cijene) i tu stati.
Sentiment tržišta se ne može procijeniti i ovo su potpuno beskorisne nebuloze.

Danas izašao članak.

Najave za turističku sezonu nisu sjajne, čeka li nas krah zbog Turske? Stručnjaci tvrde: ‘Cijene su nam pomahnitale, preskupi smo, ne možemo se nositi s njima’

Paulie, 07.04.2019. u 11:13
Tri godine naš je turizam rastao dvoznamenkastim brojkama. Bude li sezona koja je pred vratima nalik lanjskoj, bit će to sjajno, no vijesti s terena govore da rezervacije baš i ne “pljušte” kao lude.


Danas izašao članak.

Najave za turističku sezonu nisu sjajne, čeka li nas krah zbog Turske? Stručnjaci tvrde: 'Cijene su nam pomahnitale, preskupi smo, ne možemo se nositi s njima'

oreskovic1, 07.04.2019. u 18:23
Tri godine naš je turizam rastao dvoznamenkastim brojkama. Bude li sezona koja je pred vratima nalik lanjskoj, bit će to sjajno, no vijesti s terena govore da rezervacije baš i ne "pljušte" kao lude.

[/quote]

ja se upravo vratio iz Rovinja…nikada vise ljudi u ovo vrijeme

https://www.turizmoteka.hr/vijesti/hrvatska/babin-kuk-zapocela-jos-jedna-izvrsna-mice-sezona/

Novi model Mazde 3 u Dubrovniku je okupio više od 850 sudionika u čak tri Valamarova hotela – Valamar Collection Dubrovnik President, Valamar Lacroma Dubrovnik te Valamar Argosy

New Report

Close