RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 16:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,12
36.652
7,157
5,10
5,12
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

link777
Svaka čast ne bih ni ja bolje objasnio…

S obzirom da je 9. mjesec iznadprosječno topao, mogli bi se popraviti rezultati iz 7. i 8. mjeseca po meni, te bi izvješće za 3. kvartal moglo biti dobro. Prošle godine je 9. mjesec bio katastrofa od vremena, dok je u 7. i 8. mjesecu bilo više gostiju nego ove godine. U svakom slučaju nije daleko kraj 10.mjeseca i kvartalni rezultati, pa ćemo vidjeti na čemu smo ovdje.


S obzirom da je 9. mjesec iznadprosječno topao, mogli bi se popraviti rezultati iz 7. i 8. mjeseca po meni, te bi izvješće za 3. kvartal moglo biti dobro. Prošle godine je 9. mjesec bio katastrofa od vremena, dok je u 7. i 8. mjesecu bilo više gostiju nego ove godine. U svakom slučaju nije daleko kraj 10.mjeseca i kvartalni rezultati, pa ćemo vidjeti na čemu smo ovdje.

cijene su prilično niže u posezoni, neće biti baš jednostavno

Stipendiranje učenika je vrhunski strateški i poslovni potez. Najveći problem vrhunskog turizma su najkvalitetniji radnici svih profila. Dakle odgovor je na vaše pitanje za vas neočekivan, ali cijena dionice će zbog ovako osmišljene politike zapošljavanja rasti. Na stranu subvencije i potpore u koje ce Valamar usisati. Ovako će se dobiti kvalitetniji domaći kadar i smanjiti neophodan uvoz radne snage iz bližih država. Ako kockate ili igrate automate sportsku kladionicu tamo je kratkoročna igra i jasno mi je da gledate tim očima, ali ovaj posao je dugoročan i kompleksan. Sjajno je stipendiranje, ali ni to nece biti dovoljno…ali ce barem pobrat vrhnje doma.

http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/foto-novi-bazeni-i-tobogani-sa-suncalistem-i-nova-plaza-u-jezevac-premium-camping-resortu-343579 [poslovni.hr]
http://www.poslovni.hr/hrvatska/foto-valamar-riviera-krece-s-novim-investicijama-a-iduce-sezone-otvara-vrhunsko-kamping-ljetovaliste-343943 [poslovni.hr]
http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/valamar-riviera-prvi-puta-zakoracila-izvan-hrvatske-kupivsi-hotel-u-poznatom-zimovalistu-344031 [poslovni.hr]
http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/valamar-i-formalno-presao-nase-granice-344042 [poslovni.hr]
http://www.poslovni.hr/hrvatska/sezona-je-berbe-plodova-uzgojenih-investicijama-344355 [poslovni.hr]
http://www.poslovni.hr/nekretnine/vodeca-turisticka-kompanija-najavila-ulaganje-od-178-milijuna-kuna-i-nova-radna-mjesta-344744 [poslovni.hr]
—-
evo nastavak dobrih vjesti u zadnjih mjesec i pol cca

Valamar traži nove stipendiste i nudi izvrsne uvjete


http://www.seebiz.eu/istarska-kreditna-banka-kreditira-valamar-rivieru/ar-181644/


Malo sam prelistao zadnjih nekoliko strana(čitaj 10-etak) na ovom forumu i ne mogu se načuditi pesimizmu, zlobi ili čemu već…
Valamar ulaže u nekretnine (jel ima nešto što bolje čuva vrijednost), povećanje kvalitete i raznovrsnost ponude… kupuju hotele izvan granica, zadužuju se po niskim kamatnim stopama. Pa halo ljudi oni investiraju u core biznis da bi rasli više, bolje i bili lideri te sinonim za turizam na ovim područjima. …. a pojedini "investitori" ulaganja ovakve naravi tumače kao da pale novce. Molim takve "investitore" da nastave ulagati u Agrokor , hvala.

Ma sve je to super, zato i jesmo tu, ali bolje da vrate lovu u nekretnine i biznis nego da je isplacuju kroz dividendu van, na koju placas porez i prirez…. a onda oni uzimaju kredit extra i na njega placaju kamate

valjda će i pritisak na prodaji napokon popustit.. ja očekujem dobar kvartal.. 9 mjesec je za razliku od prošle godine odlično vrijeme tako da bi rezultati za kvartal trebali biti prema očekivanjima.. sve ove vijesti koje smo vidjeli pokazuju da investiraju puno kako su i najavili.. trenutna cijena je odraz stanja na tržištu ali i to se može promijeniti preko noći.. po mom mišljenju potrebno je držati dug pod kontrolom te sa daljnjom vizijom i strategijom širenja ponude i na posezonu rezultati nebi trebali izostati..



Malo sam prelistao zadnjih nekoliko strana(čitaj 10-etak) na ovom forumu i ne mogu se načuditi pesimizmu, zlobi ili čemu već…
Valamar ulaže u nekretnine (jel ima nešto što bolje čuva vrijednost), povećanje kvalitete i raznovrsnost ponude… kupuju hotele izvan granica, zadužuju se po niskim kamatnim stopama. Pa halo ljudi oni investiraju u core biznis da bi rasli više, bolje i bili lideri te sinonim za turizam na ovim područjima. …. a pojedini "investitori" ulaganja ovakve naravi tumače kao da pale novce. Molim takve "investitore" da nastave ulagati u Agrokor , hvala.

Ma sve je to super, zato i jesmo tu, ali bolje da vrate lovu u nekretnine i biznis nego da je isplacuju kroz dividendu van, na koju placas porez i prirez…. a onda oni uzimaju kredit extra i na njega placaju kamate
[/quote]
Da isplata dividende narušava serviranje kredita, obveza, likvidnost… siguran sam kako se ista ne bi isplaćivala godinu za godinom. Isto tako redovna dividenda je pokazatelj pozitivnog korporativnog ponašanja te poštivanja investitora/dioničara s kojima dijele rizik poslovanja.

Problem s našim tržištem kapitala je neetičko ponašanje raznoraznih skupina, nesigurnost pravnog sustava, negativna percepcija javnosti o dionicama i nizak bdp po glavi stanovnika kada tome dodaš ostvareni sistemski rizik Agrokora moguće ostvarenje sistemskog rizika zvano Uljanik i iznimno dug period recesija imaš tržište kapitala s iznimno malim brojem ulagača sa strašljivim prstima i nedostatak likvidnosti. Sukladno tome imaš veliku ponudu i malu potražnju a samim tim i podcijenjene dionice na tržištu kapitala.
Tržište više ne reagira na pozitivne vijesti.
Srećom pa je ekonomija ciklična pa se stvari s vremenom mijenjaj…. pa čak i na bolje :).

Evo dobrih vijesti za dionicare. U Porecu nema slobodnih soba za vikend, provjereno iz prve ruke. Morao sam traziti smjestaj na drugom mjestu. Nemam dionice rivp. Imam dionice drugih turista. Vjerujem da je i kod njih ista situacija.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Neka, neka… samo nek potraje ovo fino vrijeme 🙂




Malo sam prelistao zadnjih nekoliko strana(čitaj 10-etak) na ovom forumu i ne mogu se načuditi pesimizmu, zlobi ili čemu već…
Valamar ulaže u nekretnine (jel ima nešto što bolje čuva vrijednost), povećanje kvalitete i raznovrsnost ponude… kupuju hotele izvan granica, zadužuju se po niskim kamatnim stopama. Pa halo ljudi oni investiraju u core biznis da bi rasli više, bolje i bili lideri te sinonim za turizam na ovim područjima. …. a pojedini "investitori" ulaganja ovakve naravi tumače kao da pale novce. Molim takve "investitore" da nastave ulagati u Agrokor , hvala.

Ma sve je to super, zato i jesmo tu, ali bolje da vrate lovu u nekretnine i biznis nego da je isplacuju kroz dividendu van, na koju placas porez i prirez…. a onda oni uzimaju kredit extra i na njega placaju kamate
[/quote]
Da isplata dividende narušava serviranje kredita, obveza, likvidnost… siguran sam kako se ista ne bi isplaćivala godinu za godinom. Isto tako redovna dividenda je pokazatelj pozitivnog korporativnog ponašanja te poštivanja investitora/dioničara s kojima dijele rizik poslovanja.
[/quote]

Ma sve mi je to jasno, ali kazem, isplate dividendu… cijena na div. Day padne za cca taj iznos. Kompanija ostane bez te love kojim je mogla lakse zatvarati kredit i obveze, a ovako uzimas kredit… a hbga..

New Report

Close