RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 13:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,12
67.625
13,207
5,12
5,14
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kao prvo piše da je kredit za financiranje kapitalnih ulaganja i trajnih obrtnih sredstava. Znači dugoročni revolving kredit.
Lažete ili iz neznanja ili iz pakosti.

Kao drugo, banke se nude Valamaru samo da uzme kredit jer su super likvidne i imaju super partnera.

Q3 će pokazati da firma kao i u prethodnih x godina iznimno dobro upravlja cash flow-om i puca na svim frontovima.

Trenutno je zatočenik zse-a, ali koliko čujem i to bi se uskoro moglo promijeniti.

ma svejedno, imam nešto RIVP…. ali dobro je kolega napisao, isplatiš svojim dioničarima dividendu koja je poprilično veća od tog iznosa, a onda uzmeš kredit, na koji plaćaš kamatu (OK, najvjerovatnije je kikiriki) u 9. mjesecu kad bi trebao bit pun keša da neznaš šta bi sa njim ??? a u međuvremenu glavne njuške koje su bile u RIVP, riješile dobar dio portfelja, hmmmmm

Nije to uspješna ćevabdžinica da joj ne treba bankovno financiranje
nego najveća turistička kompanije u Hrvatskoj, koja još uvijek ima objekata
i sa 2 zvjezdice koji donose najmanje profita ( iako su u sezoni visoke cijene,
ali samo u sezoni). Recimo Poreč Lanterna app su 2 zvjezdice na top lokaciji

U kojem su to svemiru ljudi sa 1.5% udjela “glavne njuske”? Cak i da ne analiziramo kako neki od tih njuski prosli sa ulaganjima od tog novca.


U kojem su to svemiru ljudi sa 1.5% udjela "glavne njuske"? Cak i da ne analiziramo kako neki od tih njuski prosli sa ulaganjima od tog novca.

mislio sam na glavne njuške koji okrenu x5 x10 ulog.. ne količinu 🙂

“Jedan od najvećih svjetskih touroperatora TUI UK u suradnji s hrvatskim partnerima planira širenje pokrivenosti Hrvatske te za iduće ljeto najavljuje uvođenje letova na Zračnu luku Rijeka iz Manchestera i londonskog Gatwicka, što objašnjava rastom potražnje za hrvatskim destinacijama.
……………..
Time će TUI, kako se najavljuje, turiste dovoziti na Kvarner, uključujući Rijeku te otoke Krk, gdje se i nalazi riječka zračna luka, i Rab, do kojeg vozi trajekt, za koji će cijena biti uključena u cijenu odmora.

U vezi Raba se napominje da TUI na tom otoku nudi novo odmaralište za odrasle TUI Sensimar Carolina, kao i dva hotela Platinum, dok za Krk spominju tri hotela, uključujući i hotel Corinthiu u Baškoj, kojom upravlja kompanija Valamar Riviera.”

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Jedan-od-najvecih-svjetskih-turoperatora-objavio-Aerodrom-na-Krku-dobiva-letove-iz-dva-engleska-grada

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kreće… Apartmani su ispražnjeni ovog vikenda i sada ide rušenje do temelja i izgradnja (vidi sliku).

ZAPOČINJE INVESTICIJA NA POREČKOM BORIKU – Kreću pripremni radovi na novom Valamar Collection Marea Suites 5*


Kreće… Apartmani su ispražnjeni ovog vikenda i sada ide rušenje do temelja i izgradnja (vidi sliku).

ZAPOČINJE INVESTICIJA NA POREČKOM BORIKU – Kreću pripremni radovi na novom Valamar Collection Marea Suites 5*


možda im za ovo treba lova.. ili ko zna za šta pošto investiraju na sve strane



Kreće… Apartmani su ispražnjeni ovog vikenda i sada ide rušenje do temelja i izgradnja (vidi sliku).

ZAPOČINJE INVESTICIJA NA POREČKOM BORIKU – Kreću pripremni radovi na novom Valamar Collection Marea Suites 5*


možda im za ovo treba lova.. ili ko zna za šta pošto investiraju na sve strane
[/quote]
moje mišljenje je da će renovirati hotel u Austriji do zimske sezone, tako bih ja



Kao prvo piše da je kredit za financiranje kapitalnih ulaganja i trajnih obrtnih sredstava. Znači dugoročni revolving kredit.
Lažete ili iz neznanja ili iz pakosti.

Kao drugo, banke se nude Valamaru samo da uzme kredit jer su super likvidne i imaju super partnera.

Q3 će pokazati da firma kao i u prethodnih x godina iznimno dobro upravlja cash flow-om i puca na svim frontovima.

Trenutno je zatočenik zse-a, ali koliko čujem i to bi se uskoro moglo promijeniti.

ma svejedno, imam nešto RIVP…. ali dobro je kolega napisao, isplatiš svojim dioničarima dividendu koja je poprilično veća od tog iznosa, a onda uzmeš kredit, na koji plaćaš kamatu (OK, najvjerovatnije je kikiriki) u 9. mjesecu kad bi trebao bit pun keša da neznaš šta bi sa njim ??? a u međuvremenu glavne njuške koje su bile u RIVP, riješile dobar dio portfelja, hmmmmm
[/quote]

Mene u toj objavi malo brine dio o obrtnim sredstvima…nakon sezone kada bi trebali plivati u kešu…

Pa kupili su hotel Petersbühel, trebalo je i za to iskeširati…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Malo sam prelistao zadnjih nekoliko strana(čitaj 10-etak) na ovom forumu i ne mogu se načuditi pesimizmu, zlobi ili čemu već…
Valamar ulaže u nekretnine (jel ima nešto što bolje čuva vrijednost), povećanje kvalitete i raznovrsnost ponude… kupuju hotele izvan granica, zadužuju se po niskim kamatnim stopama. Pa halo ljudi oni investiraju u core biznis da bi rasli više, bolje i bili lideri te sinonim za turizam na ovim područjima. …. a pojedini “investitori” ulaganja ovakve naravi tumače kao da pale novce. Molim takve “investitore” da nastave ulagati u Agrokor , hvala.

vrlo dobar osvrt na sezonu, prevedeno – tko se je potrudio ponuditi vrijednost taj je i zaradio, dioničari Valamara neka igniriraju cijenu na burzi, firma je svjetska klasa u turizmu https://novac.jutarnji.hr/aktualno/analiza-turisticke-sezone-koliko-su-nas-kostali-nerad-neorganizacija-i-manjak-radnika/7845078/

New Report

Close