RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 02:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,22
88.651
16,979
5,22
5,24
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

roger/barikb ili poštovani g.boca

koliki će biti dug valamara 2020 g. i kad će početi padati
valamar ima potpisane ugovore sa /i koliko vidim mislilo se tri godine unaprijed što bi ja sebi preveo da se je u njihova zaduživanja uračunala i moguća recesija itd

izvadak iz članka:a nagodinu i turizam koji reagira s odmakom.

Kako će reagirati 16 milijardi kuna doznaka kućanstvima iz inozemstva?


Kako će reagirati 16 milijardi kuna doznaka kućanstvima iz inozemstva?
“Prvi bi udarac usporavanja mogli osjetiti transport i usluge transfera roba, izvozne djelatnosti,a nagodinu i turizam koji reagira s odmakom. Bitna nepoznanica je kako će reagirati oko 16 milijardi kuna doznaka koje godišnje dođu sektoru kućanstva iz inozemstva. Riječ je o oko 10 posto ukupnih raspoloživih primanja koji značajno mogu utjecati na osobnu potrošnju, posljedično i BDP, a koji su potpuna nepoznanica”, zaključuje Lovrinčević.

amily Life Bellevue Resort 4* otvoren je u lipnju ove godine te uz Valamar Girandella Resort 4*/5* predstavlja najveću ovogodišnju investiciju u hrvatskom turizmu. Priprema i realizacija projekta trajala je samo godinu i pol dana, a u razvoju projekta Valamar Riviera je ostvarila dva strateška partnerstva s najvećim europskim turoperatorima, TUI i Rewe grupom. U Family Life Bellevue Resortu u Rapcu se, temeljem ugovora s TUI-jem, u sljedeće tri godine očekuje 76.000 novih aviogostiju s britanskog i skandinavskog tržišta.
http://www.radiolabin.hr/news_details.php?id=10751
Grupa TUI najveća je turistička kompanija na svijetu koja obuhvaća lanac jakih turoperatora, 1.500 agencija, šest zrakoplovnih kompanija s više od 150 aviona, 300 hotela s više od 214.000 kreveta i 14 kruzera. Godišnje se više od 20 milijuna gostiju koristi njihovim uslugama.


roger/barikb ili poštovani g.boca

koliki će biti dug valamara 2020 g. i kad će početi padati

Teško je reći koliki će biti dug. Mislim da to nije niti uprava siguran zbog toga što su mislim već sada premašili iznos ulaganja koji su mislili do 2020 i zbog toga što tek trebaju odrediti novi plan ulaganja.
A samim time onda je teško prognozirati kada će (ako će) dug početi padati.

U HR ponestaje lovina za kupnju tako da i povećanje/smanjenje duga ovisi više o tome što će novo kupiti (ako će) u Austriji i koliko će ulagati u postojeće kapacitete (vjerujem da će se to nastaviti).

Uglavnom, teško je (meni) išta prognozirati i mogu samo ponoviti što sam, mislim, već napisao. A to je da vjerujem u tvrtku i ljudima koji ju vode. Isto tako vjerujem da će Valamar (i slični) bolje proći, ako dođe do problema u turizmu, od malih iznajmljivača.
Osim toga, kako država stalno nekako pokušava uzeti turističkim tvrtkama (jer im eto dobro ide) tako mislim da i u krizi imaju mehanizme da im pomognu biti konkurentniji (smanjiti porez, uvesti one turističke kartice…).

zahvaljujem na odgovoru i sve napisano stoji a ja sam pitanje postavio zato jer mi je u sjećanju ostalo a možda i pogrešno zapisano da će dug početi padati 2020 što ne će biti upravo iz razloga koje ste napisali jer nastavili su ulaganja a ija vjerujem da su uračunali u te tri godine sve što treba ali ne znam za revidirane planove pa za to razdoblje nema svih podataka

Danas 4 puta sa 1 dionicom vraca cijenu nazad za 20-30 lipa,i tako zadnjih par dana,blazena nasa burza

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Danas 4 puta sa 1 dionicom vraca cijenu nazad za 20-30 lipa,i tako zadnjih par dana,blazena nasa burza

Već se pisalo o tome, od čudnovate teorije da netko nekome tako daje nekakve signale (!?) do stava da se radi o običnom frustriranom bolesniku.Velika većina se slaže da je ovo drugo.

Ignore: KressoM, delux

,,, sada je podigao cijenu 30 lipa,
možda je lik predvodnik novih investitora na zse,, obzirom na promet burze ,,, filatelisti, kupuju-prodaju jednu po jednu markicu,,, čudo

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

Koliko je ozbiljna država toliko je i trgovanje dionicama.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/ovako-su-u-hrvatskom-hotelskom-lancu-odlucili-iznenaditi-svoje-radnike-20190218


https://www.tportal.hr/biznis/clanak/ovako-su-u-hrvatskom-hotelskom-lancu-odlucili-iznenaditi-svoje-radnike-20190218

Ima se, može se 😉

Ignore: KressoM, delux

Čujem od naših ljudi koji rade po hotelima u Austriji da imaju takve uvjete. Ajde, neka, stvarno mi je drago.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.


Čujem od naših ljudi koji rade po hotelima u Austriji da imaju takve uvjete. Ajde, neka, stvarno mi je drago.

U Austriji je to zakonom odredeno; 13. i 14. placa. Pozitivna gesta Valamara!

Sto se vise isplacuje radnicima,ostaje manje dionicarima.Barem je to jasno,zar ne

Naravno pozdravljam povećavanje plaća i uvjeta za radnike.
Sjajno je da kompanija ima kapaciteta za to i da razmišlja mudro i dugoročno.
Na kraju će profitabilnost još više rasti.

Bisakovi zaposlite ljude kod sebe za 50% manju plaću nego u Valamaru, pa će vam
više ostati. Samo zadovoljni i motivirani zaposleni daju najbolje od sebe. Ako Valamar
sobu naplaćuje od 200 do 500 eura na dan zašto ne bi isplaćivao plaće da zaposlenici
mogu normalno živjeti. Zar nije dobit od 700 milijuna kuna i više nego dovoljna dioničarima na prihode
od 2000 milijuna. Radnici ne leže na poslu, nego savjesno i vrijedno rade, vaš stav pokazuje
elementarno neznanje. Radnici Valamara koji to mogu iskombinirati imaju priliku raditi i u
hotelu u Austriji gdje zarađuju i više.

Vrhunski vođena kompanija za hrvatske prilike.
Ljudski resursi su izuzetno važni možda i najvažniji faktor, osim same ponude.
Ovime će i dalje privlačiti najbolje ljude bez kojih nema najbolje usluge.
Nema tu otkrivanja tople vode, ali uvijek su korak ispred konkurencije u branši
pa će dobiti najbolji kadar. Osim toga putem Valamar akademije nude dodatnu izobrazbu.

Plus smještaj i 3 obroka (porezno priznati poslodavcu) i slobodan dan tjedno.

Dobre vijesti: Od 1. ožujka svim Lidlovim radnicima veća plaća za 10 do 12 posto

Barikb
Dionica pada Konstantno. Nitko nr
“Vidi stvarnost vasim ocima”


Sto se vise isplacuje radnicima,ostaje manje dionicarima.Barem je to jasno,zar ne

Ovakim razmisljanjem u danasnjim uvjetima biste firmu odveli u propast… a ne da bi vam vise ostalo.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close