RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 08:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,08
533
105
5,06
5,08
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Mozda je manipulacija cijenom…Mozda americki fondovi prodaju i ruše cijenu da bi netko što jeftinije ušao unutra…možda

Ne ulazi nitko, samo je trezor na strani kupnje
[/quote]

Igor9, pogledajte knigu dionicara pa cete vidjeti da niste u pravu

1. Nitko ne zna što će biti i kretanje cijene.
Sada je cijena pala oko 13,60 kn od najviše po dionici. Pala je za dobit koja se ostvari u 2 do 3 godine. Pomalo neobična situacija kada se gleda odlično poslovanje. Sumnjam da će do 30 kn i mislim da je dno vrlo blizu iako može još padati. Rekao bih da svaki ulagač na ZSE koji nema ovu dionicu ulaže riskantno protiv pravila. Teško je predviđati. Odlično je što trezor uopće ne utječe na cijenu nego skuplja jeftinije. Vidjet ćemo, u minuti se sve može stubokom promjeniti. Velika je privilegija za mene kao ulagača da mogu biti miran i kad cijena znatno pada. Da sam znao dokupio bi po 36 kn. Od nove godine i fondovi će htjeti imati ostvarene prinose u tekucoj godini, možda valamar pomogne, a možda odmogne u tome.

Kakve su ovo lamentacije da nije ovi da nije ono? Kamo sreće da se trezor makne, kupovali bi svi po 30 i niže. Ovako samo trošimo uzaludno lovu i kupujemo svi zajedno skuplje nego što treba.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Na ovoj cijeni je EV/EBITDA < 9 a P/E < 15. Zaista izgleda kao prilikaza dokup. Šteta što je tržište ovako zatucano.




Mozda je manipulacija cijenom…Mozda americki fondovi prodaju i ruše cijenu da bi netko što jeftinije ušao unutra…možda

Ne ulazi nitko, samo je trezor na strani kupnje
[/quote]

Igor9, pogledajte knigu dionicara pa cete vidjeti da niste u pravu
[/quote]

Pogledao, cak i kupio knjigu dionicara, ok, ulaze neki fondovi, ali sramezljivo tek toliko da mogu rec da kupuju RIVP, nista ozbiljno

prema MD BVPS 21,32
koliki bi mogao biti BVPS nakon revalorizacije
ima li možda netko kakve podatke


prema MD BVPS 21,32
koliki bi mogao biti BVPS nakon revalorizacije
ima li možda netko kakve podatke

Ako se dobro sjećam bilo je govora oko 42-43 HRK

I ovo malo optimista koji znaju povremeno malo lupiti po asku će se vrlo brzo obeshrabriti, odustati i nestati.
Ova dionica će ponovo postati zanimljiva tek kad se spusti za još kakvih 10-tak kuna. A na to se neće predugo čekati.
Osim toga, nigdje ne piše i nitko ne garantira da će slijedeća godina biti turistički dobra kao ova.

još 10 kn. očito pametan dečko i komentar. čestitam




Evo mala pomoć investicijskoj zajedmici. Višegidišnjim praćenjem nastajanja današnje RIVP i analizama bilanci i ostalih dodtupnih materijala,ali ponajviše elelementarnoj matematici mogao bih sa značajnom dozom sigurnosti procjeniti da RIVP ima cca 14 -15 kn po dionici nerevalorizorane imovine. Znači cca 1.76 – 1.89 milijardi kuna ( cca 235 – 250 mil €). Uživajte sretnici koji ste unutra.

poštovani,koliko bi onda vrijedio valamar kada bi netko izrazio interes za kupnju valamara
[/quote]

Vjerujem da se neke stvari mogu predpostaviti, projicirati i izračunati. Ali postoje elementi koji nisu ili ne moraju biti egzaktni. Nije priblem predpostaviri da će kontrolni dioničar napraviti apsolutno sve što je u njegovoj(njihovoj) moći da maksimalno iskoristi povoljan period (niska kamatna stopa, značajna piopularnost Hrvatske kao destinacije i veliki problemi dijela konkurencije) i dodatno dinamizira ulaganja i/ili potencijalne akvizicije. Oni to vrhunski rade od 1999 gofine. Moje skromno mišljenje,da će krucijalna biti 2018 ili eventualno 2019 godina,u oba slučaja transakcija bi se trebala završiti u proljeće, što mi se čini logično. A da cijena, pa mogu eventualno ŕeći što bi ja tražio da sam na njihovom mjestu (slatke muke hmm). Tražio bi 15 EV/EBITDA., a pristao na 14. Koliko bi to bilo Uz predpostavku iz Pekao analize koja je solidna od 660 mil EBITDA za 2018,mada mi se čini da će ekipa to nagurat na 700 mil, evo naa na 9,8 milijardi kn. A netto dug pa rekao bi projekcija sa krajem 2018 cca 1,5 milijardi. I na kraju što imamo 8,3 milijardi ili cca 1,5 milijardi€. Po dionici bez trezors cca 67 kn.
Eto živi bili pa …..
[/quote]

Samoo ispravak pisanja nije 1,5 mi nego 1,1 mil €, ali kune su točne pa je jasno.😃😄
[/quote]
kaj velite na ovo što je nedavno pisano



prema MD BVPS 21,32
koliki bi mogao biti BVPS nakon revalorizacije
ima li možda netko kakve podatke

Ako se dobro sjećam bilo je govora oko 42-43 HRK
[/quote]

Kakve revalorizacije?

Zašto bi netko revalorizorao imovinu osim kroz ulaganje u nju?

To stvara poreznu obvezu bez stvarnog novčanog toka. To se tako ne radi. RIVP nema nikakve potrebe za revalorizacijom imovine. Shvatite da imovina vrijedi koliki prinos nosi, a ne broj koji je napisan na ploči. “Pisalo je i na plotu p…. pa su se mnogi naspranjili.”

To uobičajeno vrijedi i opcenito za vrednovanje, pogotovo nekretninsko. Naravno da različiti biznisi mogu imati različite pondere vrednovanja i situacije od preuzimanja do likvidacije. Al nacelno ne postoji nikakva potreba za nekakvim izvanrednim revalorizacijama jer se to ne bi pozitivno odrazilo u kratkom roku na rezultat niti bi dionicari imali izravne koristi od toga.

Evo mala pomoć investicijskoj zajedmici. Višegidišnjim praćenjem nastajanja današnje RIVP i analizama bilanci i ostalih dodtupnih materijala,ali ponajviše elelementarnoj matematici mogao bih sa značajnom dozom sigurnosti procjeniti da RIVP ima cca 14 -15 kn po dionici nerevalorizorane imovine. Znači cca 1.76 – 1.89 milijardi kuna ( cca 235 – 250 mil €). Uživajte sretnici koji ste unutra.

ovo napisano nije moje nego je preneseno pa onda idu ostali postovi



prema MD BVPS 21,32
koliki bi mogao biti BVPS nakon revalorizacije
ima li možda netko kakve podatke

Ako se dobro sjećam bilo je govora oko 42-43 HRK
[/quote]
poštovani kako će se ovo odraziti na recimo eventualnu prodaju valamara jer nakon revalorizacije više ne će biti diskonta u cijeni zbog podcijenjene imovine. Inače cijenim Vaše mišljenje





Evo mala pomoć investicijskoj zajedmici. Višegidišnjim praćenjem nastajanja današnje RIVP i analizama bilanci i ostalih dodtupnih materijala,ali ponajviše elelementarnoj matematici mogao bih sa značajnom dozom sigurnosti procjeniti da RIVP ima cca 14 -15 kn po dionici nerevalorizorane imovine. Znači cca 1.76 – 1.89 milijardi kuna ( cca 235 – 250 mil €). Uživajte sretnici koji ste unutra.

poštovani,koliko bi onda vrijedio valamar kada bi netko izrazio interes za kupnju valamara
[/quote]

Vjerujem da se neke stvari mogu predpostaviti, projicirati i izračunati. Ali postoje elementi koji nisu ili ne moraju biti egzaktni. Nije priblem predpostaviri da će kontrolni dioničar napraviti apsolutno sve što je u njegovoj(njihovoj) moći da maksimalno iskoristi povoljan period (niska kamatna stopa, značajna piopularnost Hrvatske kao destinacije i veliki problemi dijela konkurencije) i dodatno dinamizira ulaganja i/ili potencijalne akvizicije. Oni to vrhunski rade od 1999 gofine. Moje skromno mišljenje,da će krucijalna biti 2018 ili eventualno 2019 godina,u oba slučaja transakcija bi se trebala završiti u proljeće, što mi se čini logično. A da cijena, pa mogu eventualno ŕeći što bi ja tražio da sam na njihovom mjestu (slatke muke hmm). Tražio bi 15 EV/EBITDA., a pristao na 14. Koliko bi to bilo Uz predpostavku iz Pekao analize koja je solidna od 660 mil EBITDA za 2018,mada mi se čini da će ekipa to nagurat na 700 mil, evo naa na 9,8 milijardi kn. A netto dug pa rekao bi projekcija sa krajem 2018 cca 1,5 milijardi. I na kraju što imamo 8,3 milijardi ili cca 1,5 milijardi€. Po dionici bez trezors cca 67 kn.
Eto živi bili pa …..
[/quote]

Samoo ispravak pisanja nije 1,5 mi nego 1,1 mil €, ali kune su točne pa je jasno.😃😄
[/quote]
kaj velite na ovo što je nedavno pisano
[/quote]

Kad je ovo napisano?


još 10 kn. očito pametan dečko i komentar. čestitam

Očito si ne možeš niti pojmiti koliko si u pravu.
Ni na 45 nisi vjerovao da može ispod.
Da si ti pametan dečko mogao si na Tehnici zaraditi već 300 posto, a ne ovdje mlatiti praznu slamu stalno ponavljajući jedno te isto. A cijena konstantno pada i padat će.

New Report

Close