RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 05:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,06
26.193
5,176
5,04
5,08
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nikad zadovoljni

@fing
ukoliko nemate dionice na tvrtku, na dividendu se prvo obračunava porez/prirez koji Valamar uplaćuje automatski, i onda od četvrtine ostatka možete dobiti dionice (zaokruženo na prvi cijeli manji broj), vjerojatno po prosječnoj cijeni na dan skupštine.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

@xdado, ok, hvala, ako ništa drugo, ne bi bilo loše da u barem u toj situaciji država da 100% poreznu olakšicu ako ne prodaš unutar 2god, ali što je tu je.

Izvrsno. Jedva čekam da sjedne. Nema mi većeg gušta od dividende.

A neš ti veselja.
http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=18

Radujem se budućnosti. Shvaćam da time uopće nisam u trendu.
Prihvaćam 2,2% dividendnog prinosa sad i odmah i ne plačem za prošlošću.
Svakako pozitivna vijest za dioničare, ali percepcija, mentalitet i navike su
takve kakve jesu kod nas.

kome je malo 2,2%, može uvijek oročiti novac u banci ….

Div 90 lipa

Jucer 40.30 kn danas 41.40 + 0.90 dividenda bumo vidli sutra

dobro je. dogodine će biti 1 kuna. polako, nikud nam se ne žuri.

uvijek me zanimalo zašto se dividenda gleda od trenutne cijene a ne od kupovne cijene dionice….

forsira se dividenda po meni nepotrebno, bolje da društvo tim novcem kupuje druge hotele i dividendu dijeli svako 5 godina neg da se ovako rasipa…. po 100 000 000 kn svake godine…

meni je samo žao zašto ne daju opciju cijelog iznosa u dionicama….

imate opciju reinvestiranja i u širem opsegu nego što je dividenda uvijek
isplata je 07. lipnja, treba jedino odgonetnuti hoće li cijena dionice
biti viša tada ili sada

Dobro vecer!
Ja bi htio ulozit u dionice Valamara(a gledam i za tatu,nemogu doc a da nista pretjerano neznam).Dionice pratim neko vrijeme,medutim jos sam neiskusan,mlad(18) i imam par pitanja za vas cije komentare citam svaki dan… Mislite li da ce Valamar nastavit s dobrim nacinom rada te samim time dic cijenu dionica te dogodie i dividende? I oce li zbog danasnjeg izlaganja dividende cijena ic gore il dole? Pitam znaci utjece il sad cijena dividende na promjenu cijene dionice(jer mislim da sam tako nesto procitao)? Te hoce li ogromna kolicina novca koja je ulozena u hotele i cijeli kompleks isto tako utjecati na cijenu ove godine? Pitanja su vama mozda smjesna,medutim samo hocu nesto shvatit(naucit).
Ljetujem u Rapcu,same rijeci hvale za Valamar.
Hvala!


meni je samo žao zašto ne daju opciju cijelog iznosa u dionicama….

svim hrvatskim vladama jedina je zadaca uzeti lovu onima koji je imaju. sve ostalo (razvojna politika ulaganja i neke olaksice) je pusta prica. Stoga, filozofija je svake vlade uzmi sto mozes sada i odmah a dugorocno neka razmislja netko drugi.

Valamar je iskoristio ogromne porezne olakšice za investicije. Kredite putem Habora u pola cijene sufinancirane. Olakšice za radnike na smještaj i hranu. Dobro da je pdv na pansione 13% iako ga treba smanjiti. Nema ništa od kuknjave, treba se prilagodit. Najveći dio hotela je kupljen ispod cijene.

New Report

Close