RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.05.2024. u 10:03
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
4.498
882
5,08
5,10
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Valamar kupuje Helios Faros I Makarsku.

Dakle 2 resorta.
A cijena pada i stagnira.

Pa da mi netko kaže da su investitori racionalni lopatom bi ga u glavu…

Al zato im je Tehnika prilika;)

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

@skaro

Puno je ovo raslo .
Zašto mislite da je ovo prilika kada je ovako puno raslo?
Ne smije rast iz navedenih razloga tj. jer je puno naraslo .

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Valamar kupuje Helios Faros I Makarsku.

Dakle 2 resorta.
A cijena pada i stagnira.

Pa da mi netko kaže da su investitori racionalni lopatom bi ga u glavu…

Ne znam koliko pratis dionice globalno, ali, kad tvrtka A preuzme tvrtku B, tvrtki A obično padne cijena dionice. Jer umjesto novca koji je dala, tek treba dokazati da će time što je kupljeno znati uspješno upravljati i u budućnosti zaraditi. Ne sumnjam u rivp, ali tako je to u praksi.

Cijena je u velikom padu sa 48 kn na 41.50 zbog toga što je nekoliko velikih dioničara koji su kupovali po nekoliko kuna spremno kapitalizirati veliku dobit. Međutim ovo je obzirom na likvidnost i poslovanje prilično sigurna dionica. Vidjet cemo za 6 mjeseci teško da ce padati i stagnirati sve do tada. Od Makarske očekujem jako puno i izvan špice sezone. Ipak je to južni Jadran. Sa novim izvješcima dobit cemo i nove financijske pokazatelje. I na 47 48 kn je bila milijunska likvidnost tako da mirno možemo čekati odluku o visini dividende.



Valamar kupuje Helios Faros I Makarsku.

Dakle 2 resorta.
A cijena pada i stagnira.

Pa da mi netko kaže da su investitori racionalni lopatom bi ga u glavu…

Ne znam koliko pratis dionice globalno, ali, kad tvrtka A preuzme tvrtku B, tvrtki A obično padne cijena dionice. Jer umjesto novca koji je dala, tek treba dokazati da će time što je kupljeno znati uspješno upravljati i u budućnosti zaraditi. Ne sumnjam u rivp, ali tako je to u praksi.
[/quote]
Da, to je tako kad se preuzima privatna, dobro vođena firma.
Tada je teško još više poboljšati profitabilnost.
Ali kad se kupuje socijalistički mastodont kojim je upravljala hrvatska država, onda će i slijepac znatno poboljšati poslovanje, kamoli Valamar.

Nisi me razumio. Naravno da će Valamar bolje voditi nego prijašnji vlasnik. Pitanje je samo hoće li, i ako hoće, kada (koliko brzo) opravdati ulaganje. Zato cijena dionice tvrtke koja preuzima obično padne (istresla se lova, a pitanje jekad će se to vratiti). Govorim općenito o preuzimanjima, ne o rivp.

Očito je da je What odlično razumio i zatim vrlo dobro objasnio. Meni je Valamar već dokazao da zna upravljati tako da je to neupitno. Pomno bira mete preuzimanja i rabi jeftino financiranje. Htjeli ste reći nešto drugo pa sami sebe demantirali za konkretan primjer Valamara.

Mislim ja sam izašao pred par mjeseci ali iz drugih razloga (našao bolje prilike van ZSE).

Međutim da imam još dionice Rivp meni bi to bila super vijest,




Valamar kupuje Helios Faros I Makarsku.

Dakle 2 resorta.
A cijena pada i stagnira.

Pa da mi netko kaže da su investitori racionalni lopatom bi ga u glavu…

Ne znam koliko pratis dionice globalno, ali, kad tvrtka A preuzme tvrtku B, tvrtki A obično padne cijena dionice. Jer umjesto novca koji je dala, tek treba dokazati da će time što je kupljeno znati uspješno upravljati i u budućnosti zaraditi. Ne sumnjam u rivp, ali tako je to u praksi.
[/quote]
Da, to je tako kad se preuzima privatna, dobro vođena firma.
Tada je teško još više poboljšati profitabilnost.
Ali kad se kupuje socijalistički mastodont kojim je upravljala hrvatska država, onda će i slijepac znatno poboljšati poslovanje, kamoli Valamar.
[/quote]

Stoji, ali u “socijalistički mastodont” ’treba upucati dosta novaca sada, a koristi od tog upucavanja će se efktuirati u dugom roku. Upravo to sto piše bogata.

Sve je to dobro kad su troškovi financiranja ispod zemlje i kad imaš ovako kontinuiran i stabilan rast. Krizu u drugim turističkim državama. Ja osobno ne vidim većih prepreka Valamarovom uspjehu, no taj uspjeh i rast ima svoj kraj i ne mora ispasti jeftin kako se sad čini.

Pozz! Baka mi ima 111 dionica Dom fonda koji danas ne postoji. Ako sam dobro shvatio te se dionice danas zovu Rivp. Da li to znaci da danas ima 111 dionica Rivp-a ili?


Pozz! Baka mi ima 111 dionica Dom fonda koji danas ne postoji. Ako sam dobro shvatio te se dionice danas zovu Rivp. Da li to znaci da danas ima 111 dionica Rivp-a ili?

Ima cca 1420 dionica RIVP-a ako je imala KORF.

Možeš mi poslati na privat poruku (Ime i prezime, OIB) pa ti provjerim koliko točno ima.

I vjerojatno u SKDD nema upisan račun za isplatu dividende tako da se u ovih par godina skupilo i par tisuća kuna dividende. Najbolje otvoriti e-račun u SKDD na neki način ako imate broj investitora i PIN koji je došao još dok su se zvali nekako drukčije to je 5 minuta posla, ako nemate te podatke onda je malo veća gnjavaža.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/Nd1csrBJDu3lXPzSWX2vaw==.pdf

Znači 20.02.saznati ćemo i za visinu dividende, koja mora biti sigurno veća nego prošle godine

New Report

Close