RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,22
88.651
16,979
5,22
5,24
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://zse.hr/default.aspx?id=57662

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

dakle, sada je jasno i to da će biti dividende

Neki dan sam napisao da prema informacijama iz Valamara ide dividenda i ove i nekoliko slijedećih godina, jer su donijeli takvu politiku.
Iz nepoznatog razloga post mi je pobrisan.

[color=black]Kad bi sve pameti svijeta na pijacu iznijeli svatko bi kupio opet svoju.[/color]

@ alfa

Znaš li neke detalje odluke o isplati dividende? Npr. koliki će biti payout ratio?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

U prospektu su napisali da smatraju da je dividenda od 50 lipa po dionici održiva. Nadam se da neće više od toga zbog poreznog opterećenja. Bolje nek kupuju vlastite dionice.


@ alfa

Znaš li neke detalje odluke o isplati dividende? Npr. koliki će biti payout ratio?


U prospektu su napisali da smatraju da je dividenda od 50 lipa po dionici održiva. Nadam se da neće više od toga zbog poreznog opterećenja. Bolje nek kupuju vlastite dionice.

OK je što kupuju vlastite u trezor.
Ali ako mogu birati, ja bih veću dividendu.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.



U prospektu su napisali da smatraju da je dividenda od 50 lipa po dionici održiva. Nadam se da neće više od toga zbog poreznog opterećenja. Bolje nek kupuju vlastite dionice.

OK je što kupuju vlastite u trezor.
Ali ako mogu birati, ja bih veću dividendu.
[/quote]

normalno da je bolje povlacenje dionica od dividende, ali ovo je samo kupnja vlastitih dionica, zse poduzeca uglavnom te dionice poslije dijele “svojima” malo tko ih povlaci kao sto je napravio tuho.

od kupnje mi dionicari nemamo nista osim stete zbog potrosenog casha poduzeca, a korist imaju oni kojima ce biti podijeljene.

od povlacenja kupljenih dionica jer se smanji temeljni kapital i smanji ukupni broj dionica dionicar ima povecanje udjela u poduzecu iako i dalje ima isti broj dionica, to je bolje od dividende i neoporezivo.

ovdje nisam vidio nikakvu odluku o povlacenju dionica, vec “Ovlašćuje se i obvezuje Uprava Društva da može stjecati vlastite
dionice i mimo organiziranog
tržišta vrijednosnih papira, odnosno naplatnim putem izravnom kupnjom. Uprava Društva može
raspolagati vlastitim dionicama koje je
stekla na temelju ove odluke na organiziranom tržištu
vrijednosnih papira i mimo njega, a da za to nije potrebna odluka Glavne skupštine Društva”

imam i rivp i tuho da ne bi bilo primisli zbog spominjanja poduzeca.

0,55kn po dionici.

Vaš link …

I sitno je bitno… makar, nije da su se bas isprsili…


0,55kn po dionici.

Vaš link …

A random walk down Wall Street...

ne sviđa mi se predložena mogućnost dokapa uz iskljucenje manjinskih

slijedi nam precesija

Gdje si to vidio?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Dividend yield od oko 3% je u redu.
Stabilna i dobra firma

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

NA VIDIKU DOKAPITALIZACIJA IZDAVANJEM NOVIH DIONICA U IZNOSU OD 50% DOSADASNJEG TEM. KAPITALA , U SLJEDECIH PET GODINA Odobreni temeljni kapital

(1) Ovlašćuje se uprava Društva da, uz suglasnost nadzornog odbora, jednokratno ili u više navrata izdavanjem novih dionica poveća temeljni kapital Društva, ali najviše s iznosa od 1.672.021.210,00 (slovima: jedna milijarda šesto sedamdeset dva milijuna dvadeset jedna tisuća dvjesto deset) kuna za iznos od 836.010.605,00 (slovima: osamsto trideset šest milijuna deset tisuća šesto pet) kuna na iznos od 2.508.031.815,00 (slovima: dvije milijarde petsto osam milijuna trideset jedna tisuća osamsto petnaest) kuna. Uprava je ovlaštena odlučiti izdavati dionice za uloge u stvarima i pravima.

ZSE privlaci ulagace sa milijardama eura viska


Gdje si to vidio?

Članak 9, stavak 3

slijedi nam precesija

To nije prijedlog. To je odredba iz Statuta. Dakle samo zakonska mogucnost spomenuta u aktu drustva.
I ne spominju se manjinski.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close