LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
LKRI
7,90
1.446
183
7,85
8,00
-3,07%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Liljepo.lijepo………..sve šta brzo padne,brzo se i digne.Ako izuzmemo gurače,nalozi na asku su brojni,ali jako mali,i par skokova ………….ali pričekajmo da se svijet umiri.

peyo

Prvi dioničar je izašao s 10.000 komada točno, ali deveti dioničar je ušao s 10.000 komada točno….

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Htio bi samo objasniti razlog optimizma.Svijet,odnosno ovaj put euro zona je u banani.Ali zar mislite da će se dozvoliti takav krah.Ne, jer to bi izazvalo novi svjetski rat,a trenutno to nije nikome u cilju.Po meni ,gospodin guverner EU banke,nešta kao naš Roha,je na potezu,i on će morati reagirati.Ali ne može samo tako pljunuti lovu,jer sve bi zemlje došle po lovu i objavile stečaj.9.12.sve bumo znali.A još nešta,kad naši političari pričaju o krizi kod nas………ALO GOSPODO……pa mi smo u krizi stalno još od rata,mi nikada nismo ni osjetili nešta drugo osim krize,tako da nam je svejedno.Jer firme i dalje rade ,ljudi dobivaju plajku,kakva je,ali je.One koji ne isplaćuju plaće …….pa odmah u zatvor i to je to.
LKRI,ovdje pliva odlično,bez obzira šta neko rekao ili ne.Ovaj članak od frenda skocha,govori sve.Modernizacija i razvoj.Mislim….na forumu se ne trži nego na burzi,i ovako kako sa oduševljenjem pišem,tako i kupujem.Volio bi da ljudi shvate šta imaju i da zaradimo svi zajedno.
I opet tvrdim da je debela pogreška šta se radnicima nije ponudila nekakva normalna otkupna cijena,i vjerujem da bi ih fest prodalo.Naš primjer Ine.Ovako se juže i radničke ,a dionica bez obzira i na modernizaciju i ulaganje od ohoho miliončića,unatoč sjednice u ponedjeljak………rasprodaja i rokavela u tjedan dana 30-tak posto.A na konto čega-EU,Amera…………glupost.Pokupovat će nas i nećemo se ni stići ni okrenuti.Evo onih 10000 komada……..niko ne zna kako ,preko koga i zašto je prodano.A cijeli ask nema 10000 komada.Igre i igrice.Zašto ni na Hanfinim stranicama nema te transakcije koja nije baš beznačajna.Još samo nešta o radničkim dionicama.Imao sam priliku i sam i uzeti i prodati,a i svi moji kolege.Danas se tuku po glavi.Ne zato šta su pupčanom vrpcom vezani za INU,nego šta su mogli na paket od 26 komada utrostručiti dobiveno,a stariji i učetverostručiti.
Ali svako svojim raspolaže,a po meni najgore je kad država raspolaže sa TZV.našim…….ma sa čim to našim,ja nisam od tog našeg vidio ni lipe.A kako su fondovi krenuli raspolagati sa našim parama za mirovinu,neću opet vidjeti ni lipe.
Nemojte se ljudi bojati nečega šta je dobro,treba se bojati nečega šta nije dobro.Pa zbog LKRI su se ratovi vodili,a sad dolaze neki koji imaju živi keš i kupit će sve za budzašto.
Nemojte gladati u meni ili u bilo kome drugom na forumu neprijatelja,ja sam se natovario,kao i puno nas.Ovo vam je jednostavno prijateljska riječ.u šta se budete i sami osvjedočili i to nadam se uskoro.
Tako ste me lijepo primili i bilo bi mi žao da vam se barem savjetom ne odužim.Prošla su vremena kad smo lovu dizali iz dana u dan,i već smo skoro i zaboravili kako je to.Ali ta vremena dolaze i ispred nas su,i onaj ko ih dočeka opet vozi.Evo sory svima kojima sam se zamjerio ,i želim Vam svima sreću u trgovini.

peyo

Evo intervju sa Slavkom Linićem,kojeg osobno ne volim,ali je bitno za LKRI,pogotovo pruga i modernizavija te strani ulagači i to sa istoka……..ali pročitajte sami……..

Plan za novi danLinićeva metla: Gospodarski strateg SDP-a najavio drastične rezove i mjere nakon 4. prosincaPogledaj sve iz: Hrvatska Pogledaj sve vijesti Foto N. ReberšakAutor: Tihana Tomičić
Objavljeno: 27. studenog 2011. u 7:00

Vezano

Članci
Linić: Ako bude pregovora s MMF-om, bit će po našim uvjetima
Obersnel: Bilo bi pristojno da se ispričaju; Linić: SDP će podnijeti prijavu protiv Jadranke Kosor
Politika štednje: Zaposleni u javnom sektoru pripremaju se na niže plaće
Tagovi
Slavko Linić
SDP
Linić otvoreno najavljuje smjenu šefova Lučke uprave i Luke Rijeka, ali i brodogradilišta. Raspisat će nove natječaje za privatizaciju škverova, te promijeniti ugovor s MOL-om

RIJEKA Kontroverzni ekonomski strateg SDP-a Slavko Linić izabrao je neuglednu stranačku tribinu na Kantridi u Rijeci pored »3. maja« da iznese »plan za novi dan«: nova vlast mijenjat će vodeće kadrove i u brodogradilištima, i u Luci Rijeka, i u Lučkoj upravi, jer svi su se pokazali ispod očekivanja. Iznio je i niz drugih planova, toliko mnogo da ih je teško i pobrojati: nova vlast, ukoliko Kukuriku savez iduće nedjelje 4. prosinca pobijedi na izborima, promijenit će ugovor o upravljanju u Ini s Mađarima, u sektoru brodogradnje raspisat će nove natječaje i provesti djelomičnu privatizaciju – svih djelatnosti koje nisu izravno vezane uz brod na doku. Linićeva je ocjena da je HDZ-ova Vlada prevarila i EU, i Končara jer ni nakon 13 mjeseci nije potpisan ugovor o privatizaciji »3. maja.«

– S obzirom da je natječaj praktički propao, naša ideja je da se u privatizaciju daju sve djelatnosti u škverovima, osim osnovne djelatnosti, gradnje na doku. Za ovu situaciju najviše je kriva Vlada, ali i uprava škverova koja je dopustila da posao na restrukturiranju stoji, zato će biti promjena – kaže Linić. Isto najavljuje i u vezi s riječkom lukom, dakle i upravom same Luke i Lučke uprave, gdje su na obje funkcije članovi HDZ-a, Denis Vukorepa i Bojan Hlača.

– Te sustave vode uspavani ljudi, to je socijalizam. Ti ljudi će morati odgovarati. Očekujte promjene – poručio im je Linić.

Najavio je i da će se nova vlada osobito zalagati za Dioki i Dinu:– Ako Robert Ježić neće moći biti vlasnik, bit će netko drugi, ali petrokemija mora opstati, jer Dioki ima 450 milijuna eura izvoza godišnje, a Hrvatskoj trebaju devize, kaže Linić.

Kao i obično kad je Ina u pitanju, bivši »rafinerac« je najoštriji, te najavljuje izmjenu ugovora o upravljanju s MOL-om.

– Država ima 44 posto vlasništva, i to je više nego dovoljno da zadrži utjecaj. Naši članovi uprave više ne mogu biti fikusi. Pokazat ćemo zube Mađarima, kao i svima drugima kojima treba, ali ćemo isto tako i pružiti ruku suradnje svakome tko bude korektan i tko bude osiguravao radna mjesta – kaže Linić. Tvrdi da će se dovršiti modernizacije Rafinerije Rijeka, ali i Siska.

Uz to, država će već početkom 2012. godine pokrenuti veliki investicijski ciklus u sektoru energetike, željeznice i turizma. Što se pruge Rijeka-Zagreb tiče, postignut je dogovor da se paralelno modernizira stara pruga koja će servisirati sadašnje kapacitete riječke luke, a da istodobno krene projektiranje i traženje financijskih partnera za novu ravničarsku prugu, kako bi jedno i drugo bilo dovršeno u roku od dva mandata, osam godina. Partneri će se u prvom redu tražiti na Dalekom istoku, Kini, ali i u EU, te bi se nova pruga gradila s minimum domaćih ili proračunskih sredstava.

Kukuriku vlada novim zakonom obuhvatit će i osobni bankrot pojedinca, ali na način da se onemogući praksa ovrhovoditelja koji ljudima kucaju na vrata i odnose im imovinu, te onemogućuju normalan život. I građani koji se nađu u osobnom bankrotu imat će svoje dostojanstvo i minimum egzistencije, najavljuju u SDP-u. Jedna od mjera

peyo

PersJesus, 27.11.2011. u 13:31
nova vlast mijenjat će vodeće kadrove i u brodogradilištima, i u Luci Rijeka, i u Lučkoj upravi, jer svi su se pokazali ispod očekivanja.

Evo razloga zašto pada cijena dionice. Vodeći kadrovi izgleda loše rade svoj posao. Napravili kvartalni minus. Ali svjedno, plaće imaju dobre. Spašavaj gaće jer na kontejnerskom terminalu , u ovom trenutku ne stoji niti jedan brod (nažalost!) i ako 4. kvartal bude negativan, bit će produženog sanjkanja …

PersJesus @ LKRI 4Q se vec uracunava u cjenu,,,,

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Isto najavljuje i u vezi s riječkom lukom, dakle i upravom same Luke i Lučke uprave, gdje su na obje funkcije članovi HDZ-a, Denis Vukorepa i Bojan Hlača.

– Te sustave vode uspavani ljudi, to je socijalizam. Ti ljudi će morati odgovarati. Očekujte promjene – poručio im je Linić.


Ahaa, HDZ, usred Rijeke predsjednici uprava tako važnih poduzeća kao što su Luka i Lučka uprava HDZ-ovci…tko zna jesu li i oni, u skladu s raširenom praksom, možda "kooperirali" s ostalim članovima njihove stranke…

28. studeni 2011.

Nastavljaju se ulaganja u Brajdicu

Tvrtka Jadranska vrata, koja upravlja lučkim poslovima na kontejnerskim terminalu luke Rijeka nabavila je novu opremu ukupne vrijednosti 1,4 milijuna eura zahvaljući kojoj će otvoriti vrata novih tržišta srednje i jugoistočne Europe

Tvrtka Jadranska vrata koja je koncesionar za obavljanje lučkih poslova na kontejnerskom terminalu Brajdica u riječkoj luci, nabavila je novu operativnu opremu vrijednu 1, 4 milijuna eura.

Oprema se sastoji od nove auto dizalice za kontejnere, sedam novih kontejnerskih vučnih vozila i trinaest novih kontejnerskih prikolica, od koji je osam već na terminalu, a pet ih se očekuje.Iz Uprave Jadranskih vrata najavljuju i da će novi terminalni računalni sustav početi s radom početkom iduće godine, a planiraju nabaviti još novih dizalica, kao i druga ulaganja u unaprjeđenje i modernizaciju rada na kontejnerskom terminalu.Tvrtka Jadranska vrata koncesionar je terminala na Brajdici, a u ožujku ove godine, nakon međunarodnog natječaja, u tu je tvrtku kao …

peyo

Sa 150 na 113 u 20-ak dana….
Treba dokupljivat i smanjivat ulaz…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Ovo uskoro očekuje i Hrvatsku,
ako ne počnu obanvljati prugu do Rijeke bit će belaja
http://www.poslovni.hr/vijesti/bruxelles-ne-zavrsi-li-hitno-sve-dionice-srbiji-prijeti-prometna-izolacija-191331.aspx

Mislim da je i gore od pada dionice,kad ti se među normalne ljude koji normalno razgovaraju i razmjenjuju mišljenja i iskustva,ubace ljudi ………ma bez veze.
Da li ko zna kad je sjednica??

peyo

Many…………pa jel ti nas sa Srbijom uspoređuješ……..i šta ti to uopće znači.Pa hrvatska je povezana bolje od svih tranzicijskih zemalja,a čak se slobodno može mjeriti i sa EU.
Ne razumijem tvoj post,odnosno šta si htio reći.Pruga ide ,sadašnja premijerka je stavila prugu u onih 20 miljardi izgradnje infrastrukture,a ako padne dolazi Linić.Možeš se kladit i na jednog i na drugog,ne možeš izgubiti.Štos je samo da li će u tim projektima sudjelovati i strani kapital, ili samo naš.A sad probaj zamisliti koliko to utiče na cijenu naše dionice?????????
Lijepi pozdrav i ne zamjeri ,jer stvarno nisam razumio šta si htio reći.SRETNO.
ps………..jel šta procurilo sa sjednice,hebote čuvaju informacije ko zmija noge.

peyo

MA pričate o kinezima i velikim ulaganjima….koješta.
Pogledajte kako su Kinezi ulagali u Afriku…Prvo snime resurse, onda ih nagovore da uzmu od njih kredit za izgradnju infrastrukture (željeznica, ceste) kao za razvoj zemlje…onda uvjetuju davanje kredia time da kineske tvrtke odrade sav posao na nabavi i izgradnji…time naravno potiču svoj razvoj, ekonomiju i vrte svoje pare…i onda vele " E sad smo vas razvili dajte nam vaše resurse pa ćemo vam opet dati kredit"…i ovi, naravno, daju drvo, kamen, Fe rudu, naftu, plin….i tako 2-3 investicijska ciklusa….
I onda se vi nadate da će oni ulagati u Rijeku koja je skoro slijepo crijevo Jadrana, pa iamte na potezu od parsto kilometara, luke Bar, Ploče, zadar, Rijeka, Kopar, Trst. Bar i Ploče pretežito za Srbiju, Bosnu i dalje na Ukrajinu, a trst i Kopar prema Italiji i dalje na zapad. I sad ste vi našli jednu rijeku koja je ograničena u svakom pogledu, očeš kapacitetima, očeš dubinom mora, očeš prometnom povezanošću odnosno izoliranošću.
Mislim u redu je ono Volimo Hrvatsko, domoljublje i slično, ali treba malo i biti realan…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

@vatreni1
luka rijeka je najuvučenija luka u kopno u europi….sve ostalo je iskorištavanje ili češće kod nas neiskorištavanje bogomdanih prilika. pruga odnosno rješavanje prometne povezanosti prije 15 godina bi otvorilo nevjerojatne mogućnosti, i onda bi pruga gradila silne autoceste. ovako naopak će ići malo teže, ipak izgleda da se građ. lobi sprema prebaciti na prugu. ne zaboravi da iz goriva još uvijek plaćamo izgradnju autocesta. ako/kad se to zamijeni s prugom/željeznicom – možda i ova dionica izroni iz dubina.


Many…………pa jel ti nas sa Srbijom uspoređuješ……..i šta ti to uopće znači.Pa hrvatska je povezana bolje od svih tranzicijskih zemalja,a čak se slobodno može mjeriti i sa EU.
Ne razumijem tvoj post,odnosno šta si htio reći.Pruga ide ,sadašnja premijerka je stavila prugu u onih 20 miljardi izgradnje infrastrukture,a ako padne dolazi Linić.Možeš se kladit i na jednog i na drugog,ne možeš izgubiti.Štos je samo da li će u tim projektima sudjelovati i strani kapital, ili samo naš.A sad probaj zamisliti koliko to utiče na cijenu naše dionice?????????
Lijepi pozdrav i ne zamjeri ,jer stvarno nisam razumio šta si htio reći.SRETNO.
ps………..jel šta procurilo sa sjednice,hebote čuvaju informacije ko zmija noge.

Da,
post odnosno informacija koju sam postavio se može na različite načine shavtiti odnosno protumačiti.
Osobno sam mislio da je pruga budućnost za Luku Rijeku ,tako i za Hrvatsku i EU, i da će vjerojatno i EU sudjelovati u tome bilo financijski bilo pritiscima da se to riješi što prije,a kako će to utjecati na
poslovanje i time poslijedično na cjenu dionicu nije teško pretpostaviti.
Ove cjene sad su bagatela odnosno namjerno špekulativno srušene s 147 na 110 kn u par dana.
Ovo je prilika i za male da se nakrcaju jeftinom dionicom pred kojom je budućnost ne upitna.

New Report

Close