DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 13:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,44
30.856
12,668
2,40
2,50
-2,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ovdje svi iznevjereni i samo kukaju da neide na dobro i da se treba prodati.. pa mozda i bude tako ali zasto nebi bilo prema boljem ? posla ima i ima se novca za platiti troskove.. ostaje samo pitanje ima li kadra za odraditi. ocekujem kontra argumente..


ovdje svi iznevjereni i samo kukaju da neide na dobro i da se treba prodati.. pa mozda i bude tako ali zasto nebi bilo prema boljem ? posla ima i ima se novca za platiti troskove.. ostaje samo pitanje ima li kadra za odraditi. ocekujem kontra argumente..

Kolega, posla ima, novaca nema, a ljudstvo/operativa je pri kraju.

Što ste se toliko ustrtarili ovdje, pa neće firma u stečaj, to je sigurno!!
Jer ako do sada nisu otišli, neće ni sada, jer bankama to nije u interesu,
a treba vratiti još pola duga iz PSN-a. Ovdje banke i fondovi vode igru i
lagano kupuju dionice iz drhtavih ručica. Pa jel vidite da stalno dolaze novi
nalozi na kupnji, čim netko poklopi?! Šta mislite da mali i dalje kupuju…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ja kupujem. Zasad laganih cca 23.000 komada.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

firme će se riješiti kada otplate zadnju tranšu duga.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


Ja kupujem. Zasad laganih cca 23.000 komada.

ja sam se ponadao da to kupuju fondovi tako da me ove kupnje od strane forumaša nimalo ne vesele

Postovani svi,
evo nisam bio vise od godinu dana na forumu.
Naprosto smatram da je bolje biti izvan ovakvih drukerskih postova bez argumenata.
Cinjenica jest da je dionica zatučena do nezamislivo niskih razina i jedino mi je zao što nemam casha da kupujem do granica izdržljivosti.
Nevjerovatna je cinjenica da se, esencijalno,nije nista promijenilo jos od kada je bila na 25, 27 kn. FI nije sjajan ali sigurno idemo kanačnom oporavku i izlasku iz PSN. Biti cemo sigurno prvi kojemu ce to uspijeti.
Ja sam davno prognozirao 3 znamenkastu cifru i ostajem pri tome iako nisam ocekivao ovakav rasplet.
Svakako je u igri fondovska spletka ali kad se repozicioniraju svi, krecemo prema zacrtanim visinama a a sada kada…e to je vec malo veci problem. No,onaj tko nema vremena i strpljenja, neka se isključi sa ZSE.
LP i samo strpljivo!


Naprosto smatram da je bolje biti izvan ovakvih drukerskih postova bez argumenata.

Nevjerovatna je cinjenica da se, esencijalno,nije nista promijenilo jos od kada je bila na 25, 27 kn.

bez argumenata? ništa se esencijalno nije promijenilo?
firma konstantno objavljuje loša i vrlo loša izvješća, jedina pozitiva bila je ovo zadnje i to samo zbog prodaje vjetroelektrana dok je redovno poslovanje stalno u minusu ! ako ne dođe do radikalnog zaokreta na bolje već u narednom izvješću, ovdje slijede vrlo crni dani

U Dalekovodu d.d. se spominje smanjenje placa i otpustanje vise od 50 zaposlenika sa Zitnjaka.
Visi menadzment koji je dosao sa bivsim predsjednikom Uprave Premuzakom je dobio otkaz ili odlazi iz firme.
Nekoliko starih zaposlenika Dalekovoda je takodjer dobilo otkaz ili otislo iz firme, rijec je takodjer o visem menadzmentu. Govorim o zadnjim zbivanjima.
Pitanje je sto ce biti s Proizvodnjom, ali ne djeluje nista dobro, tamo je isto podijeljeno otkaza menadzmentu.
Ukoliko je to planski i s ciljem smanjenja troskova te optimizacije poslovanja onda mozemo govoriti o nekom pomaku u poslovanju, ali onda ispada da je tu previse ljudi sjedilo, a nije doprinosilo razvoju.
Problem s druge strane je da je prije godinu dana napravljena nova sistematizacija, a sve ove probleme nisu vidjeli ili nisu htjeli vidjeti.
Nije firma preko noci upala u probleme, nego to traje vec dugi niz godina.

sposobnih djelatnika (radnika, nižeg ili višeg menadzmena) nikada nije previše.
Svaki nesposobni djelatnik je višak.
Ovdje je puno nesposobnih djelatnika ili sposobnih za svoju “guz..u” (niži i viši menadzment).



Naprosto smatram da je bolje biti izvan ovakvih drukerskih postova bez argumenata.

Nevjerovatna je cinjenica da se, esencijalno,nije nista promijenilo jos od kada je bila na 25, 27 kn.

bez argumenata? ništa se esencijalno nije promijenilo?
firma konstantno objavljuje loša i vrlo loša izvješća, jedina pozitiva bila je ovo zadnje i to samo zbog prodaje vjetroelektrana dok je redovno poslovanje stalno u minusu ! ako ne dođe do radikalnog zaokreta na bolje već u narednom izvješću, ovdje slijede vrlo crni dani
[/quote]
Odite na Zitnjak,pa ce te,vidjeti kakva je atmosfera po hodnicima.Ne izgleda dobro.


U Dalekovodu d.d. se spominje smanjenje placa i otpustanje vise od 50 zaposlenika sa Zitnjaka.
Visi menadzment koji je dosao sa bivsim predsjednikom Uprave Premuzakom je dobio otkaz ili odlazi iz firme.
Nekoliko starih zaposlenika Dalekovoda je takodjer dobilo otkaz ili otislo iz firme, rijec je takodjer o visem menadzmentu. Govorim o zadnjim zbivanjima.
Pitanje je sto ce biti s Proizvodnjom, ali ne djeluje nista dobro, tamo je isto podijeljeno otkaza menadzmentu.
Ukoliko je to planski i s ciljem smanjenja troskova te optimizacije poslovanja onda mozemo govoriti o nekom pomaku u poslovanju, ali onda ispada da je tu previse ljudi sjedilo, a nije doprinosilo razvoju.
Problem s druge strane je da je prije godinu dana napravljena nova sistematizacija, a sve ove probleme nisu vidjeli ili nisu htjeli vidjeti.
Nije firma preko noci upala u probleme, nego to traje vec dugi niz godina.


Možda je nova sistematizacija i napravljena jer se vidjelo da ima viška, pa da se mogu otpustiti jer su “tehnološki višak” po novoj sistematizaciji.
To je classic.
I pozitivno 😉

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Postovani svi,
evo nisam bio vise od godinu dana na forumu.
Naprosto smatram da je bolje biti izvan ovakvih drukerskih postova bez argumenata.
Cinjenica jest da je dionica zatučena do nezamislivo niskih razina i jedino mi je zao što nemam casha da kupujem do granica izdržljivosti.
Nevjerovatna je cinjenica da se, esencijalno,nije nista promijenilo jos od kada je bila na 25, 27 kn. FI nije sjajan ali sigurno idemo kanačnom oporavku i izlasku iz PSN. Biti cemo sigurno prvi kojemu ce to uspijeti.
Ja sam davno prognozirao 3 znamenkastu cifru i ostajem pri tome iako nisam ocekivao ovakav rasplet.
Svakako je u igri fondovska spletka ali kad se repozicioniraju svi, krecemo prema zacrtanim visinama a a sada kada…e to je vec malo veci problem. No,onaj tko nema vremena i strpljenja, neka se isključi sa ZSE.
LP i samo strpljivo!

Potpisujem kolega, rade na ubrzanom restrukturiranju i naravno da atmosfera nije dobra
ako dijele otkaze, ali nešto što je loše za djelatnike nije nužno loše za dioničare.
Na ZSE smo svi već i previše strpljivi, ali fondovi će ovdje odigrati glavnu ulogu!!!

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


U Dalekovodu d.d. se spominje smanjenje placa i otpustanje vise od 50 zaposlenika sa Zitnjaka.
Visi menadzment koji je dosao sa bivsim predsjednikom Uprave Premuzakom je dobio otkaz ili odlazi iz firme.
Nekoliko starih zaposlenika Dalekovoda je takodjer dobilo otkaz ili otislo iz firme, rijec je takodjer o visem menadzmentu. Govorim o zadnjim zbivanjima.
Pitanje je sto ce biti s Proizvodnjom, ali ne djeluje nista dobro, tamo je isto podijeljeno otkaza menadzmentu.
Ukoliko je to planski i s ciljem smanjenja troskova te optimizacije poslovanja onda mozemo govoriti o nekom pomaku u poslovanju, ali onda ispada da je tu previse ljudi sjedilo, a nije doprinosilo razvoju.
Problem s druge strane je da je prije godinu dana napravljena nova sistematizacija, a sve ove probleme nisu vidjeli ili nisu htjeli vidjeti.
Nije firma preko noci upala u probleme, nego to traje vec dugi niz godina.

Pa sve se to zna dugi niz godina, Dalekovod zapošljava cca 1500 djelatnika
Pitanje je koliko ih je na montaži u proizvodnji i projektiranju, rekao i bih max 50%

Koja je funkcija preostalih 50%, ako im ne treba proizvodnja, onda im trebaju trgovci za (nabavu) preprodaju tuđe (kineske) robe.

BTW objavili su 124 mil kuna EBITDA za 2016 s istim i jos gorim omjerom neradnika naspram produktivnog dijela firme (uključeno 50 mil. kuna nenaplačenih od MF-a).

Ako restrukturiranje znaci smanjenje broja nesposobnih i nezainteresiranih managera samo naprijed.

Za mene restrukuriranje znaci da prije svega vlasnik odredi upravu,, ovdje je glavni problem vlasništvo nad tvrtkom, koje je ? za veliku većinu malih dioničara. Tko je večinski vlasnik, a tko upravlja, mislim da ovdje nema znaka jednakosti.

Kad mačke nema miševi kolo vode, nego jel se pojavila mačka ?

Nesto se kuha sa suvlasnikom konsolidatora dalmarinom u kojoj su suvlasnici zg montaža i agrokor,osnovana je dalmarina plus bez gornjih suvlasnika, a sa istim predsjednikom uprave koji je član nadzornog odbora leda.Ovo sve gore je za istraživačko novinarstvo,tu se nezna tko pije tko placa,samo znam da smo mi mali dioničari ovce.

New Report

Close