DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovakvi blefovi su prolazili prije 3-4 godine dok je na tržištu još uvijek bilo nekog kapitala. Novih malih naivaca još uvijek nema a stari okorjeli ulagači su oguglali na Vaše fondovsko očajnička prepucavanja. LP!


– Sjećam se kada sam uplaćivao lovu za dokapitalizaciju u banci na jednom našem otoku. Gospođa osobna bankarica me pitala jel se isplati ulagati u Dalekovod te mi je na pristojni način htjela dati do znanja da smatra kako sam "baš hrabar" što usprkos svemu ulažen na ZSE.

– Sjećam se kolega forumaša koji su nas uvjeravali da je dokapitalizacija pušiona jer "kada se sjate sve te dionice na burzu, tu ćemo moći kupovati i po cijeni ispod dokapa".

– Sjećam se onih koji su nas uvjeravali da Dalekovod nema baš pretjeren šanse dobiti vrijedne poslove u EU i da svoje postojanje može zahvaliti isključivo prenapregnutoj gradnji u Hrvatskoj koja nema budućnost.

– Sjećam se nekih poznatih blogova i njihovih brojnih sljedbi kojima je Dalekovod uglavnom služio kao eklatantni primjer dionice u koju ne treba ulagati

A ja, eto, ostadoh vjeran svojoj procijeni rizika i potencijala.
Čujem po medijima da se govori o Dalekovodu kao Pheniksu, ponovno probuđenom burzovnom labudu i ovakve neke lijepe usporedbe.
Pare (šuška, lova, zelembaći) idu onima koji to vide prije drugih i koji se ne daju smetati tuđim, uglavnom negativnim, emocionalnim stanjima.

Sada će monogi "otkriti" Dalekovod. Bravo za njih!
Ne sumnjam da će biti "otkrivene" i druge dionice koje sam marljivo skupljao. [emo_smijesak]

I ja se sjecam kad sam uplacivo u banci. Prvo sluzbenica na slateru nije znala kaj treba radit jer jos niko se nije bio javio. Odma sam si mislio da nema sanse da dokap prode. Al svjedno sam uplatil kolko sam mogal u tom trenutku. I meni je bilo mrsko citati razne prognoze o cijeni ispod dokap. Jucer i prekjucer sam prodal vecinu. Sa 75% na dokap u roku od godinu dana treba biti zadovoljan.

Nema smisla da se optercujem sa cinjeniom koji mi je prosjek. Ako cu to gledat, po tome necu nista ni trgovat od dionica koje sam kupio 2007/2008.

ne znam cemu ova nagadjanja i insinuacije da posao nije profitabilan. pa marza je 3% lijepo je pisalo u clanku. na iznos od 107 mil € to ispada oko 24.4 mil HRK cista EBITDA, odnosno otprilike 1 kunu po dionici. Dakle kunu po dionici, samo na jednom poslu. A s obzirom da se radi o Norveskoj drzavnoj tvrtki, rizik naplate je ravno – 0%.

Sto se cijene dionice tice, nakon nekoliko dana rast za ocekivati je sad mali pad ili stagnaciju, jer sad slijede profitonosne prodaje. cak i oni koji su zakasnili i usli tek na 16kn sad jos uvijek imaju lijepi profit. to je sell on the news i to je njihovo pravo. osobno mislim da ovo ima jos dosta potencijala za rast.

napominjem da imam nesto dionica DLKV, nazalost premalo 🙂

Sasvim pogrešno rezoniranje. Profitonosne prodaje slijede tek kada se zaključi da nema više potencijala za rast, a to ovdje nije nikako slučaj. Proda eventualno netko kome treba nešto sitno keša za blagdane. Ali to je mizerija od količine.

Fondovi ako misle da ovo vrijedi mogu male navući na prodaju samo na jedan način a to je da cijenu naglo napucaju recimo na 25 a onda bi se velika većina iz dokapitalizacije našla na prodaji. Potom kada oberu sve onda je mogu napucati ponovn o na realnu cijenu od 30 kuna. Imat će u vlasništvu dionice a mali će izvisiti sa kešom u ruci bez mofgućnosti da se vrate te će tražiti neke nove pikove gdje će naravno opet popušiti tu zaradu što su je ovdje mukotrpno stekli. To je jedini način. Da su to napravili mislim da bi i mene na toj cijeni navukli na prodaju. Ovako mogu samo izmeđusebe trgovati kao i do sada

Vaš link …
Talijani prenose
Vaš link …
A i Poljaci

Neloše, jeftine EU love ima ko u priči.


Vaš link …
Talijani prenose
Vaš link …
A i Poljaci

Neloše, jeftine EU love ima ko u priči.

tko zna, obzirom da je jučer kupljeno preko 100.000 dionica DLKV, moguće da su se stranci već počeli uključivati? [emo_namigusa]

Ignore: KressoM, delux


Sasvim pogrešno rezoniranje. Profitonosne prodaje slijede tek kada se zaključi da nema više potencijala za rast, a to ovdje nije nikako slučaj. Proda eventualno netko kome treba nešto sitno keša za blagdane. Ali to je mizerija od količine.

kolega ne lupetajte. upravo na 10% pocinju jer jako puno investitora ima zacrtani cilj od 10 ili 20% i onda po toj cijeni i izlazi. uostalom i tu na forumu je vec nekoliko ljudi reklo da je izaslo ovih dana sa 20% jer im je drazi vrabac u ruci


ocekivao sam rast barem jos danas, target mi je bio 19,5-20.
prodao sam jucer, nisam bio dosljedan. nisam mogao odoliti.

kako sad stvari stoje mogla bi manja korekcija?

jap evo sad će korekcija na 14 kn da možeš opet kupiti dok potpišu novi ugovor :)) hehehe



ocekivao sam rast barem jos danas, target mi je bio 19,5-20.
prodao sam jucer, nisam bi[emo_smijeh]o dosljedan. nisam mogao odoliti.

kako sad stvari stoje mogla bi manja korekcija?

jap evo sad će korekcija na 14 kn da možeš opet kupiti dok potpišu novi ugovor :)) hehehe
[/quote]

vec sam uzeo na 17,4. na takvu korekciju sam mislio. eventualno 17.
nisam lud da cekam nesto sto se nece dogoditi [emo_namigusa]

Hahah 3% marža na poslu u norveškoj , vrli analitičari zaključili na osnovu prošle godine… Stvarno svakakvih gluposti čovjek pročita. no onda opet ti isti analitičari su prodavali fondovske dionice po 14 nekidan I hvala im na tome



Sasvim pogrešno rezoniranje. Profitonosne prodaje slijede tek kada se zaključi da nema više potencijala za rast, a to ovdje nije nikako slučaj. Proda eventualno netko kome treba nešto sitno keša za blagdane. Ali to je mizerija od količine.

kolega ne lupetajte. upravo na 10% pocinju jer jako puno investitora ima zacrtani cilj od 10 ili 20% i onda po toj cijeni i izlazi. uostalom i tu na forumu je vec nekoliko ljudi reklo da je izaslo ovih dana sa 20% jer im je drazi vrabac u ruci
[/quote]

kolega uopće ne lupeta nego ispravno govori.,ovo do sada su trejd dobitonosne prodaje ljudi od kojih je dio več i danas ulazio po malo nižoj cijeni nego jučer.,a neki su rano i prodali pa priznali da su ponovno ulazili po većoj cijeni., a oni koji zbilja investiraju u dalekovod sigurno ne prodaju sa 10% zarade kako vi kažete nego kupuju i još če kupovati jer koliko god promet prethodna dva dana bio veči nije to neki impresivno velik promet več lagani izlaz onih koji su kupavali prije vijesti o ugovoru.,

New Report

Close