DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 06:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,04
81.280
26,743
3,02
3,06
2,70%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/54778

 

Izvješće iz kvartala u kvartal sve bolje….mogao bi DLKV ove godine biti hit naZSE ako nastave tako…još ako dobiju spor sa državom …..najveći problem DLKV je bio taj što nisu imali stabilan cash flow a Norvežani i šveđani plaćaju tek kad se posao obavi….sa ulaskom Končara taj su problem riješili i sada mogu zaista postati vodeća kompanija u svom segmentu u EU.

Grupa na 31. ožujka 2024. godine imala Knjigu ugovora u iznosu većem od 330 milijuna eura što povoljno utječe na očekivani rast i predvidivost prihoda u sljedećem razdoblju, kao i na očekivan rast profitabilnosti poslovanja. Kao rezultat takve bolje poslovne i tržišne pozicije, na razini Grupe u prvom tromjesečju 2024. godine zabilježen je rast poslovnih prihoda od 30 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, a isti su iznosili 36,7 milijuna eura. U ovom rastu pozitivno su kontribuirale gotovoe sve sastavnice Grupe. EBITDA Grupe u izvještajnom razdoblju iznosi 2,7 milijuna eura i veća je za 1,8 milijuna eura u odnosu na prethodno razdoblje. Pozitivnim rezultatima od poslovnih aktivnosti Grupe najviše doprinosi dinamika realizacije, visoka razina ugovorenih poslova te povećana efikasnost na projektima. Nastavak ovakvih pozitivnih trendova očekuje se i u narednom razdoblju.

 

U narednom periodu očekujemo nastavak snažne tenderske aktivnost u energetskoj i prometnoj infrastrukturi, uz visoku razinu predvidivosti, kako kroz provedbu projekata NPOO-a u RH, tako i kroz snažnu investicijsku aktivnost u vidu provedbe aktivnosti zelene i digitalne tranzicije na tržištima gdje Dalekovod Grupa tradicionalno posluje i ima snažnu prisutnost. Provedeno financijsko i operativno restrukturiranje omogućit će Dalekovod Grupi nastavak poslovanja na tradicionalnim tržištima Skandinavije, Regije, Srednje i Istočne Europe, Srednjeg Istoka te domaćeg tržišta uz mogućnost povećanja profitabilnosti poslovanja. Također će podržati nastavak snažnijeg ulaska na nova tržišta, poput Njemačke, gdje su uspješno završeni prvi projekti.

 

EBITDA marža Grupe je povećana sa 3,1 posto u 2023. godini na 7,2 posto u 2024. godini. EBITDA na razini Društva iznosi 1,6 milijuna eura, što predstavlja povećanje od 0,9 milijuna eura u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Neto dobit nakon prekinutog poslovanja Grupe u 2024. godini iznosi 1,2 milijuna eura, dok neto dobit nakon prekinutog poslovanja Društva iznosi 0,3 milijuna eura. Pozitivni pokazatelji i trendovi oporavka poslovanja predstavljaju osnovicu za optimističan pogled unaprijed.

 

https://eho.zse.hr//fileadmin/issuers/DLKV/FI-DLKV-7ea4c89aa3545e76ca44cb0ad2ebf6ff.pdf

 

 

Fora….. 99% su okrali i sada stavljaju mogućnost isplate dividende, 300-400 tisuća plusa…. na 41 i sitno milijuna dionica. Mislim nabogatit će se netko…. al ajde ti imaj opet povjerenja u taj sustav koji je toliko oštetio svoje – vlasnike. Ne znam kako bi ikada opet ušao u dalekovod…. što je njima 400 k eurića zatamniti da nestane….

I ajde je dobili su posa…. ali ispravite me ako griješim, što nisu oni na svojim poslovima uvijek gubili pare. Uvik je to bila najpovoljnija ponuda 😀 Mislim izgubio sam ja na nekim dionicama, na ovoj relativno malo, ali u postotku najviše 😀

Zanimljivo. A isto bi volio da prorade

Vidim da se neki vraćaju na ono što je bilo.

Končar je ozbiljna firma da bi si dopustila bilo kakve makinacije.

DLKV po prvi puta ne ma problema sa financiranjem svojih poslova što je u prošlosti bio veliki problem.

Polako se podiže profitna marža koja na ovako velikim poslovima nije velika.

Ovo je sada stabilna tvrtka sa po meni a kako iz izvještaja vidim i po upravi lijepim izgledima za rast u svim segmentima.

Već sljedeći kvartal bi trebao potvrditi ovakav razvoj događaja.

Treba uzeti u obzir da je Q1 gotovo uvijek najslabiji kvartal DLKV time je ovaj rezultat  za Q1 još vredniji.





















DLKV
2,90

2,90

2,52

57.725,30

2,94

2,94

13,28

11,22

2,68


21546

53

      

12:25:55

Čini se da je krenulo na DLKV-du pozitivna blokada +13%.

Čini se da je nova realnost negdje između 2.80 i 3.00 eura….bude li sve kako je planirala i najavila uprava i Q2 odradi dobar posao mogao bi DLKV potegnuti dobro iznad 3 eura nakon izvješća.

tin, 20.05.2024. u 12:49

Čini se da je nova realnost negdje između 2.80 i 3.00 eura….bude li sve kako je planirala i najavila uprava i Q2 odradi dobar posao mogao bi DLKV potegnuti dobro iznad 3 eura nakon izvješća.

Da, mogao bi… slažem se, ali isto tako mislim da će do 2q pasti na 2.2 € a nakon toga kupiti ili ne? Imamo li mi ikakvu informaciju kakav je drugi kvartal? Jeste l iizračunali dobit po dionici?

Mislim da je ovih dana bilo super za izlazak tko ima dobru količinu, još tri dana bi moglo rasti.

 

Napominjem ovo je samo moje razmišljenje i nipošto ne bi nekome trebalo služiti kao oslonac za donošenje odluka, osobno imam jednu dionicu, jer sam imao 100 i zaboravio sam daih imam 😀

Teško da će se tu više tržiti išta ozbiljnije ispod 2,80 eura…tu ste kolega misterino mislim malo zakasnili imali ste prije par dana priliku ući dok je još bilo ispod ove cijene…trenutno DLKV ide sve u prilog daljnjem rastu u svim segmentima…nakon Q2 bude li prema očekivanju uprave teško će se išta ozbiljnije tržiti ispod 3,50 eura.

Cijela Dalmacija ostala bez struje, oglasio se i HEP

Raspad energetskog sustava u 3 države! Ulažite više u mrežu dalekovoda pa će Vas manje boliti glava u budućnosti. Temprature iz godine u godinu sve više rastu, kućna klimatizacija se loži na maximum a mreža ostala ista. A pravo ljeto još nije ni počelo. I onda se čude kolapsu!

Jeste vidjeli natječaj končar dalekovod i neki austrijanci?https://www.poslovni.hr/hrvatska/hrvatsko-austrijski-konzorcij-zeli-posao-od-500-mil-eura-4450155

New Report

Close