DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 01:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,04
81.280
26,743
3,02
3,06
2,70%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Dalekovod ima koliko zaposlenih (ne podizvođača) E taj broj pomnoži sa bruto plaćom pa ćeš vidjeti koliko treba ostati marže da se samo plaće pokriju.

Da, ali radovi se nisu održali tako da ni plaće ne mogu biti isplaćene za nešto što nije odrađeno, ili? Možda će radnici odraditi neki drugi posao na nekom drugom gradilištu, ali ne možemo govoriti o ispalti plaća za ovaj nepostojeći posao, nepostojeće vrijeme, nepostojeći trud itd. Dakle, dobiti 15 milijuna kuna kao odštetu je ok. Sada se nadajmo novim poslovima…
[/quote]

a tako kolege, vi mislite da ako se neki posao ne odradi da se onda stalno zaposlenim ne trebaju isplaćivati plaće. Bravo kolege, dobra vam je matematika !

[/quote]

a rasporediti ljude na druge poslove?



Ne vidim u čemu je problem? Dobiješ 15 milijuna kao odštetu za raskid ugovora (a nisi uložio vrijeme, trud, organizaciju, rizik itd.) i onda u tom razdoblju u kojem si trebao napraviti onaj prvi posao (za kojeg si dobio 15 milijuna) prioneš na neki drugi posao kojim zaradiš npr. još 15 milijuna. Koliko ja znam 15+x milijuna je više nego samo 15, ili se varam?

Tocno!
[/quote]

Alo kolege, dajte malo.
Priča bi vam pila vodu da Dalekovod nema stotine stalno zaposlenih djelatnika.
Sa ovolikim brojem zaposlenih, ovakvih poslova od 110mil eura s raskidom ugovora i dobitkom od 2mil eura Dalekovod mora realizirati desetke godišnje da bi se pokrio ILI mora odraditi do kraja jedan takav (što pokazuje godišnji prihod iz 2015g).
Ponavljam desetke takvih ILI jeda takav odrađen.
Vama je draža prva opcija?!? Meni druga.
Inače, imam dosta Dalekovoda, ali ne mislim zbog toga sam sebe lagati.

U branšu Dalekovoda toliko vjerujem, da si mogu priuštiti objektivno gledanje na stvari.

Ja sam prvi rekao da izlazim cim se pare na racunu smanje ispod 50 mil., i cim NT pocme stekati….

ovo drugo je ok jos uvijek, al imamo smanjenje YoY za 25 mil kuna na ziru.

@ ivanorešković

Točno, ali u ovoj godini imaš i isplatu u novcu od 37, 2 M kn temeljem PSN-a.
A čeka nas još jedna rata u iznosu od 12, 4 M kn u 12 mj.

La vita e bella!

Persjesus pošaljem ti u inbox krajem tjedna relevantnu dokumentaciju do koje sam dosao, a ne navođenje novinskih članaka.

Inače, Dalekovod nema stotine zaposlenih već preko 1400 zaposlenika. Samo u Poljskoj je zaposleno oko 20-ak stalnozaposlenih. A treba znati i da su plaće u Dalekovodu još uvijek iznad prosjeka plaća kod konkurencije. Npr. upravnopravni referent s 8 god radnog iskustva na administrativnim poslovima-plaća cca 7000kn+ put

7 tis. neto, da nema zabune

http://www.seebiz.eu/ivan-kurobasa-novi-clan-uprave-dalekovoda/ar-145640/


http://www.seebiz.eu/ivan-kurobasa-novi-clan-uprave-dalekovoda/ar-145640/

izgleda neki nemaju povjerenja u novog člana Kurobasu


Persjesus pošaljem ti u inbox krajem tjedna relevantnu dokumentaciju do koje sam dosao, a ne navođenje novinskih članaka.

Inače, Dalekovod nema stotine zaposlenih već preko 1400 zaposlenika. Samo u Poljskoj je zaposleno oko 20-ak stalnozaposlenih. A treba znati i da su plaće u Dalekovodu još uvijek iznad prosjeka plaća kod konkurencije. Npr. upravnopravni referent s 8 god radnog iskustva na administrativnim poslovima-plaća cca 7000kn+ put

Slažem se ako govorimo o Dalekovod GRUPI, ali ja sam govorio o Dalekovodu d.d.
Dalekovod d.d. ima 500tinjak (do max 600) zaposlenih.

Igrač pa većina zaposlenika koji rade u inozemstvu su izaslani radnici koje plaća d.d., ovi koji su zaposleni u povezanim društvima opet ih plaća d.d. jer daje zajmove povezanim društvima da bi isplatili plaću zaposlenicima. To ti je slučaj sa Dalekovod Proizvodnjom koja posluje da ne zaradi ni za plaće radnika, isto je i sa Poljskom kojoj se svake godine daje kredit za podmirenje tekućih troškova. Jedino Dalekovod Projekt posluje samostalno.

Alen Premužak iz Dalekovoda od HBOR-a očekuje da se više uključi u osiguravanje garancija za radove u inozemstvu.

http://lider.media/klubovi/klub-izvoznika/martina-dalic-na-liderovom-klubu-izvoznika-zakon-o-javnoj-nabavi-ide-u-proceduru-iduci-tjedan/

New Report

Close