DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 11:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
85.497
34,416
2,50
2,52
2,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

pocetnikzg, 14.03.2024. u 14:15

Neki kao da su ignorirali moju priču od 5 nastavaka na jednom drugom forumu o tome što je Dalekovod i čemu u načelu služi pa su naivno kupili i sada će ili izgubiti ili ih čeka beskrajno čekanje promjene trenda, a možda i Godoa.

Tako je i u periodu od 2016.-2020.firma bila “puna potencijala”, otplaćivale se rate predstečajne nagodbe, izvješća stizala, ugovarali se poslovi u Skandinaviji, ali čim cijena krene gore, mirovinski fondovi su ju štopali i tako godinama.

Neki kao da nisu niša naučili iz svega. Uglavnom, sve vam je objašnjeno tamo pa i ovo zašto nema bida i zašto je toliko velik ask.

Ako je 95% dionica kupljeno po 10 kn, trenutna cijena daje vrhunski prinos, prema tome, čemu se čuditi neprobojnom asku.

e da to je bio prvoklasni cirkus . Nakon svega sta je uprava i oni unutra izveli uz pomoc PV i “firme iz malte” 🥴

🙂 kome je ovo normalno i po zakonu

https://www.google.com/amp/s/www.maxportal.hr/vijesti/sjecate-li-rade-skugor-koja-se-obogatila-preko-noci-zbog-nje-je-uskok-upao-u-ppd/amp/

pocetnikzg, 07.03.2024. u 20:23
Imam DLKV, odnosno 1% od onog što sam imao. Ostatak su mi ukrali.
Čitam zadnje postove na temi. Možda je sada gđi. Zločestoj jasnije zašto više volim RIVP od DLKV.

 

po “zakonu” ili ne po zakonu, džaba dečki krečite jel ste ušli 16 godina prerano ili 10 ili 6 pa odjednom vidite problene koje ste trebali vidjeti odavno a sad je kasno za ispravljat krive Drine kad ste “broke”……sad se žalite upravi vodovoda i pitajte upravnika vodovoda kako će ekipa zaradit pare što je ušla 16 godina kasnije a vi spušili svaki znak i polupali auto……e pa tako……do tad dodatnih 99% na 99% slupajte na igh, ingra, varteks a onda se za final touch prebacite na obečanja i očekivanja adpl, spama i ostalim “bit će bolje družinama”……al su vas ošišali a vi taman promjenii frizera kad se naučio pa opet Jovo nanovo…….al dobro, ljeto ide pa vas neće strangeri ni skužit da ste domaće ov……onda ipet možete zavivat, Hanka, Hanka što mi uradi…..

@hugh da se razumijemo DLKV je vrhunska firma, ali previše se vuklo love iz nje i zato je završilo kako je , nemamo mi ništa protiv DLKV i poštenih ljudi koji tamo rade i firme, već protiv pljačke! da se na takav način se oduzme nekom vlasništvo 99% i onda još netko zaradi iz takve situacije milijune je za svaku osudu.

dyonicar, 14.03.2024. u 22:45

 





pocetnikzg, 07.03.2024. u 20:23



Imam DLKV, odnosno 1% od onog što sam imao. Ostatak su mi ukrali.


Čitam zadnje postove na temi. Možda je sada gđi. Zločestoj jasnije zašto više volim RIVP od DLKV.

 

 

Upravo mi je čudno da takvi investitori nakon svega ulaze u ovo. Nadam se na griješim, ali prije će oni rasturiti Končar, nego što će Končar povući Dalekovod.

Iako bi volio ovaj drugi scenarij jer imam onih 1% još što me nisu izvlastili.

hugh, 14.03.2024. u 23:16

po “zakonu” ili ne po zakonu, džaba dečki krečite jel ste ušli 16 godina prerano ili 10 ili 6 pa odjednom vidite problene koje ste trebali vidjeti odavno a sad je kasno za ispravljat krive Drine kad ste “broke”……sad se žalite upravi vodovoda i pitajte upravnika vodovoda kako će ekipa zaradit pare što je ušla 16 godina kasnije a vi spušili svaki znak i polupali auto……e pa tako……do tad dodatnih 99% na 99% slupajte na igh, ingra, varteks a onda se za final touch prebacite na obečanja i očekivanja adpl, spama i ostalim “bit će bolje družinama”……al su vas ošišali a vi taman promjenii frizera kad se naučio pa opet Jovo nanovo…….al dobro, ljeto ide pa vas neće strangeri ni skužit da ste domaće ov……onda ipet možete zavivat, Hanka, Hanka što mi uradi…..

Znači, izgubili smo pa sada ne bi trebali pisati o tome i upozoravati druge da ne srljaju?

Neće moći. Mnoge puno veće ribe od ovih iz Dalekovoda, PPD-a i Hanfe završili su u zatvoru zbog drugih slučajeva, ali nakon mnogo godina. Žigman iz Hanfe vrlo dobro zna da ga čeka proces čim njegovi odu s vlasti.

Sada idu i novi pravni sporovi i neće se stati dok se ovaj slučaj ne rasvjetli u javnosti.

Ali šutit nećemo kao što bi vi iz Dalekovoda željeli.

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/54112

Ovakav je bio korumpirani dogovor vezano za ovaj spor:

Zdravko Marić, tadašnji ministar financija i predsjednik NO HBORa koja je u Dalekovod uložila 50 milijuna kuna očito se dogovorio s upravom Dalekovoda da će im nadoknaditi gubitak ovih 50 milijuna kuna tako što će se HBOR na štetu poreznih obveznika odreći uloga svojih 50 milijuna kuna u Dalekovod odnosno umanjiti ulog za 99% u korist uprave koja je u dogovoru s ljudima okupljenim oko Pavla Vujnovca pored toga i izvlastila preko 7 tisuća malih dioničara te su se također i mirovinski fondovi (samo iz njima znanih razloga i računice) odrekli oko 8% udjela u Dalekovodu koliko su u trenutku sramne objave o dokapitalizaciji imali.

 

Sada izgleda kada je Zoran Milanović napravio potres pa se i u sudovima spovlače i vraćaju odgovornost odnosno predmet ponovno na početak na Trgovački sud.

U svakom slučaju, u civiliziranoj državi bi Zdravko Marić bio pozvan na obavijesni razgovor da protumači zbog čega se HBOR odriče 50 milijuna kuna novca poreznih obveznika u korist ljudi koji su preko Končara i Construction Linea s Malte (poslovni partneri Pavla Vujnovca) preuzeli Dalekovod.

Ali doći će i to na red.

zagi, all clear, ali ajmo, kazem, ajmo mi do tada vidjeti kud ce ovaj purancic.

a nakon toga sve u sturc!

lp

Od 1,7 milijarde kuna duga Dalekovod došao do najbolje pozicije u povijesti! Rosandić ostavlja više od 320 milijuna eura u knjizi ugovora

 

 

E da, dobru pljacku malih dionicara odradili 👌

izgleda da je poduzece u fokusu.

lp

pa, s obzirom na mcap  i ovo kaj su sve ugovorili poslova, ne mogu reci da nije bilo ocekivano.

Ovdje počinju teči med i mlijeko. I tako ne samo pokoju godinu, nego narednih gooodina.

Ključna rečenica u citatu …

 

“Prije samo pet godina Dalekovod je bio u možda najtežem položaju u svojoj povijesti, a danas je u izvrsnoj poslovnoj i financijskoj poziciji, možda najboljoj ikada”.

New Report

Close