DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 01:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,04
81.280
26,743
3,02
3,06
2,70%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kolega dany585, dobro sam ja razumio tebe o kojoj marži govoriš ali ne znam zašto s njom manipuliraš kada govoriš o dobivenih 15mil kn kao povoljnijom opciji.
Ja bih više volio da su odradili posao, zaradili nekih 150mil kn i onda platili sve plaće, fiksne i ostale troškove i ostalo.

Ne slazem se kolega, mislim da krivo razmisljate. Za nas kao dionicare/vlasnike sigurno je bolje da smo odmah dobili ciljani profit bez odradjenog posla. Na taj nacin su se izbjegli svi poslovni rizici (sto ako troskovi premase budzet, sto ako iskrsne neki logisticki problem) cak i ako sve prodje u redu novci bi bili tek 2018.
Ovako pare na sunce i dovidjenja. I nece nikom falit za place, pa ionako vecinu posla odradjuju podizvodjaci..

Ne moram razmišljati, pravo ili krivo, čista matematika.
Dalekovod ima koliko zaposlenih (ne podizvođača) E taj broj pomnoži sa bruto plaćom pa ćeš vidjeti koliko treba ostati marže da se samo plaće pokriju.

Bolje vrabac u ruci nego golub na krovu ! Iako malo konzervativno no takva je logika bankara .Adiko ima skrbnički u DLKV i normalno svojeg dušebrižnika na ovoj temi -zaključujem.Rizici su valjda za neuke ,nesponzorirane ili one koji povremeno popuše na burzi. Banke to ne čine jer bi u protivnom netko izgubio posao zbog krive procjene ili nepouzdanog insajdera.

Ne vidim u čemu je problem? Dobiješ 15 milijuna kao odštetu za raskid ugovora (a nisi uložio vrijeme, trud, organizaciju, rizik itd.) i onda u tom razdoblju u kojem si trebao napraviti onaj prvi posao (za kojeg si dobio 15 milijuna) prioneš na neki drugi posao kojim zaradiš npr. još 15 milijuna. Koliko ja znam 15+x milijuna je više nego samo 15, ili se varam?


Ne vidim u čemu je problem? Dobiješ 15 milijuna kao odštetu za raskid ugovora (a nisi uložio vrijeme, trud, organizaciju, rizik itd.) i onda u tom razdoblju u kojem si trebao napraviti onaj prvi posao (za kojeg si dobio 15 milijuna) prioneš na neki drugi posao kojim zaradiš npr. još 15 milijuna. Koliko ja znam 15+x milijuna je više nego samo 15, ili se varam?

Tocno!


Dalekovod ima koliko zaposlenih (ne podizvođača) E taj broj pomnoži sa bruto plaćom pa ćeš vidjeti koliko treba ostati marže da se samo plaće pokriju.

Da, ali radovi se nisu održali tako da ni plaće ne mogu biti isplaćene za nešto što nije odrađeno, ili? Možda će radnici odraditi neki drugi posao na nekom drugom gradilištu, ali ne možemo govoriti o ispalti plaća za ovaj nepostojeći posao, nepostojeće vrijeme, nepostojeći trud itd. Dakle, dobiti 15 milijuna kuna kao odštetu je ok. Sada se nadajmo novim poslovima…

PerJesus od kud tebi da se radovi nisu održali?? Možebitno na temelju lošeg prijevoda poljskog nazovi članka?! Radovi su bili u tijeku još od 2013. ali su se izvrsavali s velikim kasnjenjem.


PerJesus od kud tebi da se radovi nisu održali?? Možebitno na temelju lošeg prijevoda poljskog nazovi članka?! Radovi su bili u tijeku još od 2013. ali su se izvrsavali s velikim kasnjenjem.

Otkuda tebi informacija koju si naveo? Ne razumijem kako se nešto odradilo ako je ugovor sporazumno raskinut. Je li na toj trasi izgrađen dalekovod? Nije. U više poljskih članaka piše da je bilo desetak protesta protiv izgradnje mreže na tom području.

Iz TOP 10 nitko ne prodaje (zaključno sa trgovinom u utorak 08.11.16.).


Iz TOP 10 nitko ne prodaje (zaključno sa trgovinom u utorak 08.11.16.).

znači već 2 dana?



Iz TOP 10 nitko ne prodaje (zaključno sa trgovinom u utorak 08.11.16.).

znači već 2 dana?
[/quote]
Nitko nije prodavao ovaj mjesec.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.



Dalekovod ima koliko zaposlenih (ne podizvođača) E taj broj pomnoži sa bruto plaćom pa ćeš vidjeti koliko treba ostati marže da se samo plaće pokriju.

Da, ali radovi se nisu održali tako da ni plaće ne mogu biti isplaćene za nešto što nije odrađeno, ili? Možda će radnici odraditi neki drugi posao na nekom drugom gradilištu, ali ne možemo govoriti o ispalti plaća za ovaj nepostojeći posao, nepostojeće vrijeme, nepostojeći trud itd. Dakle, dobiti 15 milijuna kuna kao odštetu je ok. Sada se nadajmo novim poslovima…
[/quote]

a tako kolege, vi mislite da ako se neki posao ne odradi da se onda stalno zaposlenim ne trebaju isplaćivati plaće. Bravo kolege, dobra vam je matematika !

New Report

Close