DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 17:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
85.497
34,416
2,50
2,52
2,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zack4u, 04.11.2015. u 08:14
Odakle ti da imaju kupca za 3 milje ojra i da bi prodali za 40 ili 45? Gledao si u grah, gatao iz kave ili slučajno imaš neki dokaz, moižda čak i link?

Kad imaš dionice onda recimo ne bi bilo zgorega da imaš nekog frenda ili ako ništa drugo da sjedneš s vremena na vrijeme u njihov kafić ujutro pa slušaš tete iz financija itd itd. Raspituješ se. Drugo odeš i na glavnu skupštinu, i tu čuješ po par stvari od ozbiljnijih dioničara. i tako zbrajaš dva i dva. Pa zatim povezane firme pratiš pa pitaš i kupce tih potencijalnih firmi. inaće dolazi do onoga mozda mi se posreći.
Što se tiće Vele, koliko ja shvaćam, on nije donio ni jedan posao već je ovo sve već bilo u pregovorima dok je još Brajdić vodio firmu, i da se upalio alarm. Jer koliko isto shvaćam od nekog inicijalnog tendera do stvarnog posla prolazi oko 2 godine. Znaći da im je malo ćelava 2017ta, te da dolazi novi agilniji menadžer koji bi trebao donijeti na brzinu još poslova. E sad kakav je ovaj ne znam, ono što sam uspio saznati da je HNS-ov kadar ali što to znaći za DLKV ne znam. eto toliko.

Jeste li zadovoljni rezultatima poslovanja u prvih šest mjeseci?

Oni su otprilike u skladu s očekivanjima što se tiče prihoda. Doprinos novih ugovora u financijskim izvještajima bit će vidljiviji krajem ove i početkom sljedeće godine. Takav je naš ciklus. Dogovori, pripreme, projektiranje, izvođenje poslova traje od nekih šest mjeseci dok su neki ugovori i na nekoliko godina. Imamo i određene zastoje u situiranju odnosno priznavanju računovodstvenih prihoda pa će veći dio biti realiziran u drugom polugodištu.

Evo prihoda i u 2017.,a od tada imamo:
http://zse.hr/default.aspx?id=60720
http://zse.hr/default.aspx?id=60778
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/Fy7D8ODEE3lQfiN62vCQGA==.pdf

Dakle, sad više nije problem 2016, nego 2017, pa evo recimo ovaj zadnji link će se prihodovno sigurno jako odraziti iu 2017,a do tada čekamo na nova potpisivanja.
Ne želim više se dopisivati s multinickom jer nema smisla,a na cijenu se trenutno i tako ne može utjecati, pa kolega nastavi kako hoćeš, živio

A kad bi mogla biti isplata dividenda …..za 5,10,20 godina?????

DAJ PET !!!

Ja se slazem s Vama da ide sve po planu, osim vjetroelektrana. Ali tvrditi da ce DLKV dobiti 50 milijuna eura od vjetroelektrana nije točno. NIšta drugo. Ja sam investitor u DLKV i bit ću najvjerojatnije sve dok Konsolidator ne proda firmu nekom jer mislim da će tada najviše vrijediti. to je cca 2019-22. Trenutno a to možete naći po mojim postovima još iz prošle godine kada sam Vam pričao da je oko 18 kuna fer virjednost samtram da firma vrijedi sa novim poslovima i ukljucenim gubitkom od cca 20 milijuna kuna na vjetroelektranama oko 22-25. Ako kojim slučajem cijena dodje na 30 ja ću ju prodati a da se ne desi nešto novo značajno i neću čekati finalnu prodaju. Ono što me smeta je da se najprije pljuje po novinarima koji uzimaju zdravo za gotovo brojke a onda mi to isto kao investitori radimo bez da smo sagledali cijelu sliku. Eto to je to. Što se tiće dividende. Pa koja bi to luda firma bila da isplaćuje dividendu a ima na vratu preko milijardu kuna duga na kapital od 360milijuna? Stvar je vrlo jednostavna, svi oni koji žele na brzinu zaraditi neće to vidjeti na ovoj dionici i bez veze se zaletavaju i onda lude po forumu zasto cijena pada 1 posto. Euforični kad cijena naraste 3 posto i tako u krug. Atakvih je svakim danom sve više i naravno da će cijena padati, dok se netko ozbiljan ne poojavi i pokupi 1-2 posto firme. Nemojte raditi glupostii koje sam ja radio tamo 2007me 2008me kada sam izgubio skoro sve na informacije o milijardama. Shvatite da je ovo dobronamjeran post, jer meni ni iz đepa ni u đepa tako i tako mi je daleko ciljana cijena.

http://pdf.dkom.hr/15173.pdf
Ima netko voljan ovo iskomentirati?
Usput naravno da je 02.11. uložena žalba na odabir:
UP/II-034-02
/15-01/931 HŽ-Infrastruktura d.o.o. , Zagreb Swietelsky Baugesellschaft m.b.H., Linz, Austrija rekonstrukcija postojećeg i izgradnja drugog kolosijeka željezničke pruge na dionici Dugo Selo-Križevci
Broj: 2015/S 005-0024515 Radovi 2.11.2015

Poštovani,
u ovom trenutku najveći teret za našu dionicu je iskrcaj fond(ov)a. Siguran sam da će dionica lagano krenuti kad tome dođe kraj. Neće trebati podrška fondova (tj.kupnja), dovoljno će biti da prestanu konstantno prodavati… tko je pratio trgovanje u ponedjeljak – zna o čemu pišem. Dok to ne završi jednostavno nema teorije ni govora o rastu.
Jedina dobra stvar je da (bar za sada) ne spuštaju cijenu ispod 15,00. I to je sva mudrost trenutno…
Međutim, promjenit će se to. Doći će na naplatu svi dobiveni poslovi, poztivna izvješća, pa i vjetroelektrane.
Srdačan pozdrav !

Ne treba se zbog fondova posebno zabrinjavati. Imaju oni svoje
trikove da bi se domogli bonusa pred kraj godine! Poslije će kupovati po 25, 30……..

marcello

evo malo novosti…..sve legalno.

http://direktno.hr/en/2014/direkt/29886

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

evo još malo sitnog posla

ovo mi se ni malo ne sviđa! niti malo!
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/UcadVoTCRTdfvJ8Nacc2pw==.pdf

Ignore: KressoM, delux

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/UcadVoTCRTdfvJ8Nacc2pw==.pdf

Samo uhljebi, dosta je više ekipe od Hajdaša i svega. Ovo nije Dalekovod trebao napraviti, ma fuj, a taman čovjek pomisli da je politikanstvo gotovo.

Dao Bog da 6 MOST-ova krene voditi državu!

Biti predjednik uprave monopolista koji većinu marže ostvaruje kroz usluge sa državom i Dalekovoda koji se bori za svaku kunu na međunarodnom tenderu nije isto.

Ipak, sada je gotovo
Zaželimo im svu sreću…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ne znam kako ovo prokomentirati, ali rekao bih da ako je Branimir Alujević u upravi onda bih rekao da bi DLKV dolaze svijetli dani. Kada je on dogovarao strana tržišta onda je bilo i marže i svega. Stari lisac. Očekujte nove poslove vani, naravno ne za 3 mjeseca ali kroz godinu do dvije i nova tržišta.

Vaš link …

Jutarnji je izgleda imao točne informacije, niti meni se ne sviđa smjena Vele, pogotovo s moralne strane, međutim ako gledamo samo vrijednost kompanije, mislim da ovaj novi gospodin može više donijeti u poslovima s državom i osim toga u članku je i ovo, pa da vidimo da li do kraja imaju točne informacije:

Dalekovod na meti stranih ulagača

U prvoj polovici ove godine Dalekovod je ostvario 338,1 milijun kuna prihod, dok je lani u istom razdoblju prihod bio 339,6 milijuna kuna, a rezultate za devet mjeseci kompanija tek treba objaviti. Uz Zagreb Montažu ključni dioničar Dalekovoda je Fond gospodarske suradnje Nexus.

Lani na proljeće odigrala se posljednja smjena na čelu Dalekovoda kada je s mjesta predsjednika Uprave smijenjen Goran Brajdić, financijaš koji je Dalekovodom upravljao u završnoj fazi predstečaja. On je očekivao da će mu vlasnici povjeriti mandat i, kako je tada izjavljivao, “u miru”, nakon što je kompaniju vodio “u ratu”. No, vlasnici mu to nisu omogućili. Predstečaj je omogućio Dalekovodu da dugove plati u roku od 16 godina, a u FGS Nexusu su ostati u kompanji uz manji profit od uobičajenog za rizična ulaganja. Prema informacijama Jutarnjeg,postoji interes stranih investitora za kupnjom Dalekovoda.

Bilo bi lijepo da dođe do ponovnih izbora, čini mi se da je narod napokon progledao

New Report

Close