DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 00:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,39
18.811
7,877
2,36
2,44
1,68%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jel moze netko objasnit kako je politika opet usla u Dalekovod..kojim pravom kad to nije drzavna firma?

@noiz

pogledajte prvo ko su vlasnici DLKV-a, a onda se odlučite na kupnju ili prodaju. A ne prvo kupite nešto pa onda istražujete


Jel moze netko objasnit kako je politika opet usla u Dalekovod..kojim pravom kad to nije drzavna firma?

Indirektno je : 2/3 udjela u Konsolidatoru ima Nexus,a 1/3 Čović. 50% vlasništva Nexusa ima HBOR, u stvari država, ostatak su mirovinci i ostali, kad sve zbrojiš većinski je zamaskirana država.

Upravo zbog toga članak u Jutarnjem da je DLKV na meti stranih kupaca može biti vrlo vjerodostojan.


Upravo zbog toga članak u Jutarnjem da je DLKV na meti stranih kupaca može biti vrlo vjerodostojan.

Ovo za smjenu u upravi su pogodili, vjerovatno će i ovaj drugi dio objavljenoga u tom članku na kraju biti istinit. Mene samo zanima cijena?

Premužak umjesto Vele, u kombinaciji je još od lani

Samo mali citat:
Također će se Velin nasljednik tražiti i za funkcije predsjednika NO-a Dalekovod Proizvodnje, te direktora u nekoliko povezanih društava. Riječ je o tvrtkama Dalekovod Professio, Dalekovod ulaganja te Dalekovod Esco. Dalekovod Professio posebno je zanimljiv dioničarima jer raspolaže s domaćim projektom najefikasnijih vjetroelektrana u kojem tvrtka drži 50% udjela. U završnoj su fazi pregovori o prodaji domaćem kupcu, a okvirno riječ je o poslu od mogućih 100-tinjak milijuna eura. Kako u ovom slučaju dug iznosi oko 60% vrijednosti, prostor za izvanredne prihode je priličan, što se može preliti i na dividendu. Projekt Sky Office u okviru Dalekovod Ulaganja slične je vrijednosti, a u fazi je refinanciranja, nakon čega slijedi prodaja.

Nema zime za DLKV

Premužak umjesto Vele, u kombinaciji je još od lani

Iz clanka:

“Dalekovod Professio posebno je zanimljiv dioničarima jer raspolaže s domaćim projektom najefikasnijih vjetroelektrana u kojem tvrtka drži 50% udjela. U završnoj su fazi pregovori o prodaji domaćem kupcu, a okvirno riječ je o poslu od mogućih 100-tinjak milijuna eura. Kako u ovom slučaju dug iznosi oko 60% vrijednosti, prostor za izvanredne prihode je priličan, što se može preliti i na dividendu.…”

netko je spominjao vrijednost tih vjetroelektrana ovih dana…


Iz clanka:

"Dalekovod Professio posebno je zanimljiv dioničarima jer raspolaže s domaćim projektom najefikasnijih vjetroelektrana u kojem tvrtka drži 50% udjela. U završnoj su fazi pregovori o prodaji domaćem kupcu, a okvirno riječ je o poslu od mogućih 100-tinjak milijuna eura. Kako u ovom slučaju dug iznosi oko 60% vrijednosti, prostor za izvanredne prihode je priličan, što se može preliti i na dividendu.…"
U slućaju prodaje vjetroelektrana dividenda bi mogla biti najmanje 2 – 3 kune, bez nekog većeg udara na financijsku stabilnost kompanije.

netko je spominjao vrijednost tih vjetroelektrana ovih dana…

Ja sam spominjao, pa su me popljuvali da sam sve krivo procjenio

Svima jedno veliko hahahahah, i dalje tvrdim da ako DLKV uspije izvuci pozitivnu nulu na tim elektranama da je to veliki plus. Ja očekujem da će biti oko 20 milijuna kuna otpisa, ali to je i planirano u mojim projekcijama. E sad pretpostavljam da je autor članka onaj isti koji je napisao da je DLKV dobit oštro pala u odnosu na prošlu godinu.

Ali spominjale su se i cifre o prodaji po 36 kuna pa one jos jace od 75 kuna i tako … spominje se svašta na ovom forumu. s vremena na vrijeme 🙂 Uživajte…
Dao Bog svima nama da bude ovo gore točno mada kako stvari stoje nema ni jednog kupca zainteresiranog osim HEP-a, koji čeka razvoj političke situacije i koji je ponudio 20 milijuna kuna ispod knjigovodstvene vrijednosti. Eto toliko od mene…..

Ako mi netko može odgovoriti po koliko je nexus ušao ovdje, ne sjećam se?10kn?

Hvala!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

2. PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B 1.281.835 5,19%

zadnja promjena -101 dionica…

i dalje zele prodavati ali očito da ne idu ispod 15 kuna.


2. PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B 1.281.835 5,19%

zadnja promjena -101 dionica…

i dalje zele prodavati ali očito da ne idu ispod 15 kuna.

-1530
Moje dionice

Ništa neobično. Moguće samo kupuju……..dolare?!

marcello

New Report

Close