DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 23:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,41
4.718
1,961
2,38
2,44
0,83%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Znaci cca 50 mil. eurica….
Prodavat pod svatku cijenu nema smisla, Cash Flow je stabilan, jedino što će to morati svakako napraviti jer se okreću core B, samo je pitanje vremena, a onda imamo 400 mil kn razloga dodatno u blagajni za smanjiti obveze

Dalekovod je ulozio 62mil eura u vjetroelektrane a godisnje od prodaje struje hepu ima 13mil eura zarade. Mislim da su vec isplatili ulozeno.

E moj Oreškoviću sad mi ništa baš nije jasno???’ imamo informaciju da će za sad vecć dvije i pol godine firma biti 5 puta toliko odnosno 75 kuna, sad da elektrane vrijede 50 mio eur. Ja sam za te elektrane pisao prije par mjeseci, iz firme znam da se očekuje za taj biznis oko 40-50 m kuna, najbolja ponuda bila oko 3 milijuna eura knjigama to vrijedi oko 50-60 milijuna kuna……
Daj ljudi barem uzmite konsolidirane izvještaje i dajte se malo informirajte o dionicama koje imate u posjedu. pogledajte na sud reg povezane firme vidite koliko imaju duga itd itd itd. hahahaha.
Konstatacije o milijardama negdsje zagubljenim vrijeđa sve ostale na forumu jer ispada da nitko nema pojma o pola milijarde nečeg. Ljudi to je investirano kreditom u kompi sa Skansijem i Curkovicem, budite sretni ako ista Dalekovod izvuce na tim vjetroelektranama.

Evo još nešto iz 2013 gdje se može vidjeti da vjetroelektrane zarađuju i potvrđuju vlasništvo DLKV u navedenima:
Vaš link …

Ja sam sretan ako dođe do 12 kn cijena dionice, niti me briga koliko je prije nego se u potpunosti otključa vrijednost jedne od najpotentnije izvozne tvrtke u RVATA
@Zack4ju
Samo opušteno, čitam ja i više od revidiranih i konsolidiranih izvještaja, a isto tako i čitam između redova, ne trebate se brinuti

Ove 2 VE su u 2014 radile s 10 milja kuna dobiti, tako da nema žurbe oko prodaje,a i pitanje koliko DLKV traži za njih

Fedore molim gdje to piše???
miješate operativnu dobit i sveobuhvatnu dobit. Ali ajmo od početka. Dalekovod je u kompi sa Curkovicem tamo nekih godina otvorio firmu Eko d.o.o. po 50 posto svaki. http://www.poduzetnistvo.org/news/dalekovod-ulozio-61-milijun-eura-u-dvije-vjetroelektrane
uloženo 61 milijun eura uz kredit od 53,5 milijuna. Znaći imamo kredit koji treba netko i vratiti oki?
Ako odete u sud reg i pogledate sva zavisna poduzeća gdje Dalekovod proffessio D.o.o ima vlasništvo
https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:40:0::NO:RP,40:P40_OIB,P40_TIP:88975636912,2&cs=3E03242CD6B18A4108686C44DB5F95DFF
vidjet ćete to što sam napomenuo nadalje ako pogledate financijska izvješća vidjet ćete da EKO d.o.o. ima gubitak od 7,363,910.00 kuna za 2014tu godinu i da je kapital cijele firme oko 85 milijuna kuna.
zatim odete i pogledate Veliku popinu d.o.o. i tamo ćete vidjeti da DLKV nije jedini valsnik nego da je ista ekipa sa drugim prezimenima i da i ta firma ima gubitak od 3 milijuna hrk. i kapital od 30 milijuna hrk, ostale firme nisu toliko značajne.
Rezime svega je da biznis sa vjetrolektranama radi godišnji gubitak od 5 milijuna hrk DLKV i da mu se kapital od nekih 55 milijuna kuna topi po 10 posto svake godine. I molim Vas nemojte više pisati informacije koje nisu točne i nisu argumentirane.
Pozdrav.

Vjetroelektrane još traže kupca

Već dulje vrijeme prodajete portfelj vjetroelektrana (op. a., Velika Popin i Bruška). Jeste li blizu realizacije tog posla?

U razgovorima smo s više potencijalnih ponuđača, ne mogu vam reći o kome je riječ. Očekujemo da ćemo to na kraju i realizirati, ali vjetroelektrane nećemo prodati za brokve. Kad je riječ o velikim iznosima, pregovori su uvijek teški. Ne žuri nam se. Riječ je o biznisu koji funkcionira normalno i pozitivno za nas.
Vaš link …


Vjetroelektrane još traže kupca

Već dulje vrijeme prodajete portfelj vjetroelektrana (op. a., Velika Popin i Bruška). Jeste li blizu realizacije tog posla?

U razgovorima smo s više potencijalnih ponuđača, ne mogu vam reći o kome je riječ. Očekujemo da ćemo to na kraju i realizirati, ali vjetroelektrane nećemo prodati za brokve. Kad je riječ o velikim iznosima, pregovori su uvijek teški. Ne žuri nam se. Riječ je o biznisu koji funkcionira normalno i pozitivno za nas.
Vaš link …


I to štima žele prodati i prema predstecčajnoj su cveć trebali prodati, ali opet se ponavljam imaju kupca na 3 milijuna eura a u knjigama je zavedeno 77 milijuna kao dalekovod professio, e sad ako prodaju to po 40 do 45 milijuna sto ja mislim da bi odmah dali da mogu dobiti toliko to je gubitak na knjigama od 30tak milijuna kuna. Sve vam piše u godišnjim izvješćima
Vaš link …
strana 63-64.
i to je to nema fantazije previše. i ja bih volio da je cijena 30 kuna da ima kupaca da se mogu iskrcati i da završi prića DLKV uspješno i da idemo dalje. Na ovaj način sa kvazinformacijama ulaze mali ulagaći koji gledaju kako zaraditi brzinski 10-20 posto i onda zaglave i gledaju kako izaći van.
DLKV se razvija u dobrom smjeru vidjet ćemo kako će nova uprava na čelu sa Premužakom iz HP funkcionirati koliko čujem dogovoreno već i naveliko se priča po firmi i to je to idemo dalje.

Odakle ti da imaju kupca za 3 milje ojra i da bi prodali za 40 ili 45? Gledao si u grah, gatao iz kave ili slučajno imaš neki dokaz, moižda čak i link?

Ti hoces reci da je sve dogovoreno, da Vela ide iz Dlkv-a?, da dolazi ekipa iz Poste?, jel ja dobro citam

Vaš link …

Ja sam samo vidio da odlazi u Atlantic, zato mi je i bilo cudno. Ako je tako, to je lose, jako lose i uopce mi se ne svida. Vela radi dobar posao!

i to je to nema fantazije previše. i ja bih volio da je cijena 30 kuna da ima kupaca da se mogu iskrcati i da završi prića DLKV uspješno i da idemo dalje. Na ovaj način sa kvazinformacijama ulaze mali ulagaći koji gledaju kako zaraditi brzinski 10-20 posto i onda zaglave i gledaju kako izaći van.
DLKV se razvija u dobrom smjeru vidjet ćemo kako će nova uprava na čelu sa Premužakom iz HP funkcionirati koliko čujem dogovoreno već i naveliko se priča po firmi i to je to idemo dalje.

@zack4u
:
Svaka čast sve crnu na bijelo.
U tome nema fantazije,tako se i ja za malo zaglavio .

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

možda nam treba nešto jako loše da se vratimo na 18 kuna?

New Report

Close