ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 01:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,68
40.879
915
43,70
45,00
1,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Skriveni na 400,možda 1000 komada.


Šta kupovini?

Kupovni

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

mislim da bi u razmišljanjima i ciljevima koje želimo ostvariti na ovoj dionici prije svega trebali uzeti u obzir činjenicu da najveći dioničar Bilbija nije ušao u ovu dionicu bez razloga i vizije što želi i očekuje od ove kompanije. dosta dionica je kupovao na razinama 100-300 kuna. Sigurno mu nije cilj cijena dionice 700-800 kuna nego znatno više recimo 2000 -3000 kuna . To neide preko noći i treba postaviti kompaniju u poslovanju i rezultatima da doista toliko bude i vrijedila. S obzirom da je ušao i u samo operativno vođenje kompanije, a doveo je i neke svoje ljude poznavajući njegov poslovni put za očekivati je da će od ove kompanije napraviti uspješnu i poželjnu tvrtku za investitore. On ne gleda na investiciju kratkoročno, nego bar na srednji rok 5-7 godina. Naravno veliki faktor uspješnosti tvrtke leži i u cijeni vozarina. Ukoliko ne bude negativnih vijesti za očekivati je da bi poslovanje u narednom razdoblju moglo biti znatno uspješnije pa samim time i rezultati.
Povremene korekcije su normalna pojava u trgovanju i oko toga se ne treba previše uzbuđivati. Za očekivati je daljnji rast dionice, a sad prema kojim razinama ovisit će i o daljnjim kretanjima vozarina i zainteresiranosti ulagača da prepoznaju perspektivu ove dionice. Osobno ću i dalje povremeno dokupljivati, jer smatram da ćemo se uskoro sa sjetom sjećati ovih cjenovnih razina, al to je samo moja procjena i nije nagovor na tuđe ulagačke odluke.
Moja procjena je da ukoliko se trendovi s vozarinama nastave, postigne se trgovinski dogovor KINA-SAD kroz 2 -3 godine nije isključena cijena 3000 -4000 kuna. Znam da zvuči ludo optimistično -vidjet ćemo koliko sam bio u pravu.

@perica222
A ja sam mislio da sam ja optimističan…🙂

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Jel objava FI u srijedu 31.07. ili možda i ranije?

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

U srijedu 31.07., tako pise u kalendaru

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Evo odlične prilike za šoping. Q3 će biti veoma mnogo dobar.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ali će zato ovaj biti u dobranom plusu, da nadoknadi oba prva 🙂 !

Šteta.
Očekivao sam pozitivnu nulu.

Pa nije ni moglo biti drukčije s obzirom na tadašnje vozarine.
Ali od početka 7.mj. vozarine su skočile strelovito gore i sad su vjerojatno već u 7.mj. nadoknadili ovaj gubitak od 1.-6.mj.
Ova godina će biti u dobranom plusu.

Kakvoj nuli, neka netko tko prati vozarine navede koliko su skočile u mjesec dana i što to znači za rezultate ATPL.

Prodavati mogu jedino špekulanti koji se nadaju da će kupit po nešto povoljnijoj cijeni. S obzirom na kretanje vozarina, izvjesno je da će FI za drugu polovicu godine izgledati sasvim drugačije i to bi trebalo uzeti u obzir prilikom ulazno-izlazne strategije.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Neto dug pada, sto je dobro i dugorocno gledano ispravno. Neto dug/EBITDA je smanjem za 50% u godinu dana.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ma ne pada cijena zbog FI, to je prošlost, već zbog pada vozarina zadnjih dana…da vozarine rastu pad bi trajao 10 min i bila bi prilika za dokup…
Kad vozarine rastu rast će i brodari kad padaju padat će i bordari i to je to…prosto ko paslj (kako bi rekao kolega Serislav)

Rastimo zajedno...

Ne kužim zašto bi ovo bila katastrofa? EBITDA je rastao 19% u odnosu na prvu polovinu prošle godine, vozarine su u prosjeku gotovo 2.5 puta veće zadnja dva mjeseca nego prvih 6 mjeseci u godini.
Od prošlog mjeseca sam u dionici i ja sam jako zadovoljan.

New Report

Close