ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


To je pravi pokazatelj kakvo je stanje na tržištu odnosno koliko se plaća mjesto za utovar. Vjerojatno su tu dnevnu vozarinu malo smanjili a višestruko pojačali bb.. dajte kolega još ovakvih vijesti 🙂

Da, to je pokazatelj za Atlantik, na Pacifiku je puno losije stanje, no prosjek vozarina je sad ok.

Čekamo FI. Do tada očekujem uglavnom stagnaciju. Iako nitko od nas nema prevelikih očekivanja od tog drugog kvartala, možda se ugodno iznenadimo. Ako je drugi kvartal kojim ludim slučajem pozitivan, ova dionica leti u nebo uzevši u pbzirckako bi onda izgledao 3. i 4. kvartal.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

FI je nebitan, to je prošlost.U lipnju je panamax ATLANTIC ruta bila 7-8.000 $ a sad je preko 20.000 $.
Svih 5 panamaxa je u Atlantiku.

FI će nam pokazati kakve su ugovore imali u drugom kvartalu što jasno može biti pokazatelj potencijala za drugu polovicu godine.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Jer ako su “uspješno” pregrmili period povijesno najnižih vozarina, onda su sposobni čuda učiniti sad kad su vozarine poprilično porasle.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Nekako mi osječaj za filing govori kako smo previše pali s tim da mi taj isti osječaj za filing kaže da smo nekako premalo i rasli u ovom zadnjem valu….pa dionica je bila na 300 kad su vozarine za panamaxe bile oko 8000 ako se ne varam, a sad je na 400 pri spot vozarinama iznad 17000……netko ce tu ispu.it ko ruka debelo……tko?….mala naznaka tome vidjet ce se na polugodišnjem izvješću a ostatak prema kretanju vozarina do kraja godine….živjeli…..

ma ovo polugodišnje izvješće neće bit nešto spektakularno, to se zna.. ali se kupuje ili prodaje budućnost, bitnije je kako će bit za 6 mjeseci ili godinu, dve 🙂

Ne mogu se načuditi ovim skokovima cijena. Očito je 90 posto trejdera na ovoj burzi. Baš me zanima koliko od njih je u plusu. Mogu shvatiti rast cijene atpl zbog rasta vozarina i opcenito dogovora usa kina, ali zbog cega pada hoce li mi netko reci?
Bci se nategnuo sad pada, ostali brodovi koje atpl ima su na super cinenama, ali s 450 na 380 ne mogu shvatiti nikako..
Pretjerana reakcija trzista svakako

Nek izadje fi 2q s malim minusom pa mogu shvatiti da ekipa prodaje jer eto tko ce docekati 3q ali sad..

…ali zbog cega pada hoce li mi netko reci?

jer nitko ne želi kupiti


Ne mogu se načuditi ovim skokovima cijena. Očito je 90 posto trejdera na ovoj burzi. Baš me zanima koliko od njih je u plusu. Mogu shvatiti rast cijene atpl zbog rasta vozarina i opcenito dogovora usa kina, ali zbog cega pada hoce li mi netko reci?
Bci se nategnuo sad pada, ostali brodovi koje atpl ima su na super cinenama, ali s 450 na 380 ne mogu shvatiti nikako..
Pretjerana reakcija trzista svakako

Nek izadje fi 2q s malim minusom pa mogu shvatiti da ekipa prodaje jer eto tko ce docekati 3q ali sad..

Pa zato sto je na ZSE 50 ljudi koji kupuju/prodaju jedni drugima… pa vidi koliko ima naloga kupnje/prodaje na pojedinim pozicijama… ni 10-20 naloga.. i onda 2-3 krenu kupovati ili prodavati i eto skoka/pada od +/- 20%

2 moderna ECO Handysize broda
AP Dubrava i AP Revelin mogu dobiti na Atlantiku TC Period 4-6 mjeseci cca 11.000 $
Oni troše 30 % manje goriva od običnog handy a to je godišnje gotovo 1 milijun $ uštede za unajmitelja.


…ali zbog cega pada hoce li mi netko reci?

jer nitko ne želi kupiti
[/quote]

aha…. vidim i sad kad krenuo odbijanac


2 moderna ECO Handysize broda
AP Dubrava i AP Revelin mogu dobiti na Atlantiku TC Period 4-6 mjeseci cca 11.000 $
Oni troše 30 % manje goriva od običnog handy a to je godišnje gotovo 1 milijun $ uštede za unajmitelja.

To je na papiru u stvarnosti je to totalno jedna druga prica kao sto su bile i bajne vozarine zadnjih dana a dionica pada sto jos jednom dokazuje da vrijednost dionice nema mrtve veze sa stanjem na trzistu.vise mi slici na kriptovalutu koja vrluda kako jos se hoce.


2 moderna ECO Handysize broda
AP Dubrava i AP Revelin mogu dobiti na Atlantiku TC Period 4-6 mjeseci cca 11.000 $
Oni troše 30 % manje goriva od običnog handy a to je godišnje gotovo 1 milijun $ uštede za unajmitelja.

potrosnja na ustrb brzine kao uz sve moje imenjake rijetko dostigne 10 cvorova
podatci za zadnje putovanje :
AP DUBRAVA
Speed recorded (Max / Average) 10.2 / 9.4 knots
Vaš link …
AP REVELIN
Speed recorded (Max / Average) 9.8 / 8.1 knots
Vaš link …

Skriveni na 400,možda 1000 komada.

New Report

Close