ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 09:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,68
40.879
915
43,70
45,00
1,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vidim da sam zahebao izračun, nisam ubacio ovaj novi dubrovnik što im kao vozi po 19.878$ po danu, al svejedno i bez njega je po tom fino ako su im točne tablice vozarina

kak to sve meni izgleda, oni ne budu niti q1 imali pozitivu!

Budemo vidjeli. Iz zadnjeg fin. izv. za q3/2023.. vozarine koje su tamo naveli na dan 30.9. dale su minus u poslovanju. Ove vozarine bez da rastu koje su naveli iz q4, na 31.12. daju finu dobit, i to bez da se smanji trošak kamata, pa onda i trošak po brodu. A mogu sad kad imaju toliko keša na računu sada.

Al i tako se tu sad neće dešavati niš bitno neko vrijeme, pa svejedno

Dakle, strategija je zarobiti kapital u ATPL na idućih xy godina i onda tada negdje, u toj dalekoj budućnosti uživati u renesansi koja će tada stići? Neki se hvale sa par i više tisuća dionica, dakle imali su najmanje 100.000 eura kapitala unutra pred ponudu. Tako tvrde. Ja ne razumijem zašto bi dionica samo jedne kompanije – i pritom toliko loše kompanije – bila dio strategije “kupit i zaboravit”? Sa svime što se događa u Americi i svijetu, ne bi li bilo bolje kupiti za taj novac dionice tipa MSFT, NVDA, WMT, AAPL i takve i zaboravit? Cijene će kratkoročno ići u svakakvim smjerovima, ali na deset i više godina, 99,99% sam siguran da bi se bolje prošlo s te četiri, nego s bilo kojim brodarom, a kud ATPL. Ovo je još nedavno bila dionica za trejd…’kraljica burze’… malo tko je o njoj pisao u kontekstu nekakvog long term buy&hold. Tko nije prodao u ponudi, mislim da je napravio odluku s previše emocija.

Da, i tankerska bi definitivno prosla puno bolje da su investirali u te koje si naveo 😉, ili ajde da bude u svom krugu u brodare vani pa su na miru 😀

Dajem primjer u što mali investitori mogu ubaciti novac na dugo, a ne velike kompanije kojima je to core business i kupuju firme kroz equity deal. Oni imaju kontrolu nad kompanijom i mogu na sve zamislive i nezamislive načine isisati novac, a da dionica uopće ne poraste u cijeni. Dapače, kad se to događa, cijena joj pada.

Ako ćeš ići sebe i hrpu vas malih uspoređivati s Tankerskom, još si dalje od stvarnosti. Stvarnost je da će ovdje ići izvrštenje s burze i to je kraj priče. Čak i još jedan dokap je realna mogućnost.

OK,To je tvoja stvarnost. Moja je drugacija 😉

Jedina stvarnost svima, pa i ekipi iz tankerske je da nas tu nece biti za 10-20-50+.. godina i da u svemu ovom sto mislimo da je sada vrijedno ce uzivati neki drugi, koji ni nece znati nakon par generacija za sve nas. Dapace ako im se i ostavi previse, samo ce im se sjebat zivot jer nece imat motiva sami nesto stvoriti i boriti se u zivotu.

svaka čast kolega! kakav ste vi altruista! zaboli me neka stvar kako će oni životariti! dati im temelje, postaviti ih na noge… to da! ali stalno ih futrati i pomagati… neka se uče životu jer ionako ne prihvaćaju savjete.

i sam sam do prije nekoliko g razmišljao na sličan način! danas razmišljam na max 2-3 g jer tempo sve dalje uzima sve više maha i događaji se izmjenjuju u sve manjim vremenskim intervalima! i privatno i poslovno i burzovno!!!!

a kad me više ne bude….. baš mi se živo fućka! falit ćeš par mjeseci, a onda ……

randopph, 03.03.2024. u 16:23

svaka čast kolega! kakav ste vi altruista! zaboli me neka stvar kako će oni životariti! dati im temelje, postaviti ih na noge… to da! ali stalno ih futrati i pomagati… neka se uče životu jer ionako ne prihvaćaju savjete.

i sam sam do prije nekoliko g razmišljao na sličan način! danas razmišljam na max 2-3 g jer tempo sve dalje uzima sve više maha i događaji se izmjenjuju u sve manjim vremenskim intervalima! i privatno i poslovno i burzovno!!!!

a kad me više ne bude….. baš mi se živo fućka! falit ćeš par mjeseci, a onda ……

Ma nije čak da im želim “nesebično pomoći”, nego bih htio da mi objasne svoj sistem ulaganja. Svaki put kad netko ulaže, ima neki sistem ulaganja u vidu  zašto, koliko, do kad, rizik, očekivanja?

Ovdje se priča promijenila praktički preko noći. Oke ako su bila očekivanja, ali ja nisam čuo nijednog ulagača u ATPL koja su to očekivanja i zašto to misle. Imam osjećaj da su očekivali veliki novac “preko noći”..nekakav scenarij TPNG možda?

Panamax Index cca 20k

Supramax 14.7 k

Što se čeka,kad će više povecanje flote

bug0, 02.03.2024. u 13:55

Da, i tankerska bi definitivno prosla puno bolje da su investirali u te koje si naveo 😉, ili ajde da bude u svom krugu u brodare vani pa su na miru 😀

Bugo, da li ti shvačaš razliku između tebe (malog dioničara) i tankerske koji mogu preuzeti tvrtku i pokupiti sve njihove poslove i sve što vrijedi i otjerati je u stečaj ili pak od nje napraviti neviđeno čudo? 🙂

Mogu, kao i druge firme na ZSE koje imaju vecinskog sa jos puno vise udjela od ovog tankerske  😉

Svi prodali – misle da su jako pametni, Tankerska kupila – ispali jedini koji nemaju pojma. A kad’ ono…

Bulker values increase by nearly 50% in one year

Gledam i ostalo dostupno, po svim podacima ispada da je NAV veći u odnosu na 31.12.2023. cca 10 dolara po dionici, pa uzmemo broj dionica koje Tankerska drži i dobijemo 13-14 mil dolara veće vrijednosti za njih samo u odnosu na zadnje objavljeni NAV – bez par desetaka mil dolara diskonta koje su već uzeli. A tek smo u Q1 i tek nas čeka sezona…

Dugo nije bila na burzi dionica sa ovako smiješnom valuacijom, a svejedno nikog ne zanima već se pokušava racionalizirati ulaganje u ULPL i JDPL. S druge strane Interkapital potiho i polako skuplja, sumnjam da im je u planu s minusom izaći.


@All
: Stvarno mislite da su ove sve novce do sada ubacili da pošalju kompaniju u stečaj? Koji točno dio njihovog track recorda vas upućuje na to?

ne talasajte kolega. nema tu nav apsolutno nikakve veze, a vjerovatno niti solidni q1 i q2. u mjesec i pol protrgovano cca 8000 kom. sama ta činjenica govori i previše i mislim da je svaki daljnji komentar suvišan!

Kakvih sve prica ima ovdje😅dionica vam je nisko jer su u investicijskom ciklusu..grade zgradu sa poslovnim prostorima na Batali..međutim oni će tu zgradu iduce godine prodati..i jos ako zarade na vozarinama..a za sada su sasvim solidne..mogli bi poslije tog ciklusa lupit jaku dividendu i isplatit investiciju..vidite da Bilbija nije prodao svoj dio..pa ako nije prodao po 53,60..šta mislite da će ih prodat za 40?Moj je zakljucak da je sada dionica na fer cijeni a da ce iduce godine biti sigurno preko 53,60 ako vozarine ostanu na pristojnim razinama. a izgleda da hoce..

New Report

Close