ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 17:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,68
40.879
915
43,70
45,00
1,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

a evo u prilogu što se može očekivati danas prema FFA [thumbsup]

http://reports.platou.com/FixtureReport/Pages/BulkFixtures.aspx

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@Machete, Kolega vidim da vas trese adrenalin, zaslijepljeni ste brdom love koju će te zaraditi na burzi, e pa nek vam je sretno. Mene ovaj vikend čeka jedan interesantan wellness a bilo bi dobro da i vi ostali napravite isto. Ne bi vam škodilo da se opustite i zaboravite bar na tren našu miljenicu ili ružno pače ZSE-a. Što se tiče glupana i darova ima jedna poslovica koja kaže: Ne vjeruj Danajcima ni kad darove nose. A i kao vama preporučio bi da pogledate odličan film BOILER ROOM, bit će vam puno toga jasnije nakon toga. Netko sa vašom lovom već sigurno ljetuje na nekom egzotičnom otočiću. Sretno.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Kakve veze ima poslovanje Atlantske sa stanjem u RH? Pa oni posluju vani u dolarima, i ako BDI i strani brodari budu i dalje rasli rast će i ATPL. Ako je nešto profitabilno, onda će kupci doći sami, ne treba za to nikakav bolji mamac!


ne kažem da neće bdi potegnuti dobro ovih mjesec dva dana,ali to nema veze sa našom burzom,koju muči nelikvidnost..a glavni razlog zašto netko sada prodaje dionice je taj jer ih neće imat kome prodat za mjesec dva jer rohatinski od 12.10. povlači 5 milijardi kuna likvidnosti..naravno da će se to osjetiti na burzi u nedostatku stranih ulagača..i ono malo stranaca što je bilo je pobjeglo..pa tko će onda stati na bidu?a -2% bdi za iduću godinu temeljim na činjenici da su plaće i mirovine zamrznute a da je inflacija na godišnjoj razini cca 3-4%,priljeva iz vana ni za lijeka..ja imam trgovinu koja je do sada dosljedno pratila i pad i rast bdi a gotovo u jedan postotni poen,sad se zadnjih desetak dana primjećuje ta rupa koja se nikad do sada nije pojavljivala,da krajem mjeseca promet pada i do 40%,što je znak da opet ulazimo u recesioju..naravno da vam to neće nitko reći jer su izbori pred vratima,ali čitajte malo strane novine i komentare stranih analitičara koji otprilike kažu;nakon anemičnog rasta u ovoj godini,hrvatska iduće godine opet ulazi u recesiju,a nelikvidnost u sustavu mogla bi izazvati dugoročne posljedice na gospodarstvo..doduše ne možemo ponoviti ni ovakvu sezonu iduće godine zbog krize u europi..dakle..dakle moj zaključak je;ovi što sada prodaju prodaju zato što dogodine neće imat kome prodavat..ali svejedno ja vam želim sreću…jer ste paćenici i moderni robovi kao što sam i sam…

moš mislit kak povlači 5 mlrd kn likvidnosti. Povlači lovu koja ionako stoji u depozitima i eventuelno je u prekonoćnim pozajmicama, a nije u prometu. Znamo kome će falit kuna i koji je najbrži način za doć do kuna … prodavat će eure … a ne dionice

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Kakve veze ima poslovanje Atlantske sa stanjem u RH? Pa oni posluju vani u dolarima, i ako BDI i strani brodari budu i dalje rasli rast će i ATPL. Ako je nešto profitabilno, onda će kupci doći sami, ne treba za to nikakav bolji mamac!

kolega a kakve veze imaju strani indexi sa ingrom ,,kad stavljas tamo slikice [rolleyes] [wink]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Predviđam da bi dobit u 9 mjeseci mogla biti oko 60 milja kuna, ako hoteli ovu godinu nisu imali odlične rezultate neće imati nikad. red je da i nebrodarski sektor da malo ruke u ova krizna vremena.

kad je burza nelikvidna-to je isto kao da idete u rat bez streljiva…možda ćete čak imati i pušku ali nemate streljiva…a i zadnji metak što ostane je zlatni metak,idealno za sebi ga iupucat u glavu..


A evo Vam i ovdje skrinšotane zadnje promjene. Obratite pozornost na ono što se crveni!
Da imam kakav oročen depozit u PBZ-u, mislim da ne bih mirno spavao!

to je oko 35000000 eura…….nije baš malo

BDI 2000 (+1,7 %)

Capesize 27.876 dollar (+ 2,2 prosent)
Panamax 15.326 dollar (+ 2,4 prosent)
Handysize 11.270 dollar (+ 0,5 prosent)
Supramax:16.028 dollar (+ 0,9 prosent)

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $27876 (UP 592)
BPI Average of the T/C routes $15326 (UP 361)
BSI Average of the T/C routes $16028 (UP 146)
BHSI Average of the T/C routes $11270 (UP 52)


Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $27876 (UP 592)
BPI Average of the T/C routes $15326 (UP 361)
BSI Average of the T/C routes $16028 (UP 146)
BHSI Average of the T/C routes $11270 (UP 52)

baš lijepo potegnulo opet.
neloše…

panamaxi dobro udarili .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Samo vi lijepo prodavajte ATPL. Ja sam totalni laik za brodare, a svejedno kupio 200 kom. na 400.
Već par dana "pilim" o preokretu trenda, a ovi pametni kormilari mi kečeve lupaju. Uživajte!

PBZ opet ulazi ( stranac ili trejder ) ;
http://mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=ATPL-R-A

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

A sto se vi svi redom cudite padu atpl? pa s obzirom kakvo je stanje na brodarskom trzistu, jos se i dobro drzi. Ima tu vas koji trpite velike gubitke, ali to ni ne cudi, jer kad pogledam jednog Lorisa, koji kao orjenir kod ulaganja uzima nominalu, nije ni cudo sto ga je burza osisala na nulu [lol]

Počelo je....

New Report

Close