ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 22:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.777
53
52,40
52,80
-1,13%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Pa majko mila, to su skrbnički računi, iza njih može biti bilo tko… I kakve to blage veze ima s oročenim depozitima!?

Gospodine trebate razročiti vaše depozite i kupiti dionice Atpl, kaj ne, ja sam tak to shvatio. [lol] [pray] [lol] [pray]
[/quote]
Jedan od Vaših mudrijih komentara! Zahvaljujem!




E sada ovih 1580 komada na sku po 414 moglo bi potrajati ?

Zašto, pa to je prilika kupiti lijepu količinu za relativno malu lovu. Doduše ništa drugačije nije ni na Ledo, Adris, ADPL, Končar etc. Osobno držim da je Ledo best buy na ovoj razini
[/quote]

Ledo je preskup iako ima odličnu zaradu po dionici. 11 puta je Ledo skuplji od nominale, a kvalitetna kupnja može biti tek 5 puta iznad nominale, a za razliku od ATPL-a ili ULPL-a sada !
[/quote]

Loris, u više od godinu dana od kad si na ovom forumu nitko ti nije rekao da nominala nema veze s tržišnom cijenom?!

All aboard!

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $27284 (UP 1553)
BPI Average of the T/C routes $14965 (UP 398)
BSI Average of the T/C routes $15882 (UP 86)
BHSI Average of the T/C routes $11218 (UP 64)


All aboard!

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $27284 (UP 1553)
BPI Average of the T/C routes $14965 (UP 398)
BSI Average of the T/C routes $15882 (UP 86)
BHSI Average of the T/C routes $11218 (UP 64)

danas su dobro svi potegnuli.
početak preokreta ?!

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Mene zanima kolika je ušteda ATPL radi pada cijene goriva????

Iskreno pročitao sam skoro sve tvoje postove na forumu, i explicitno tvrdim da si jedan od najlošijih "prognozera trenda",treba prodati što ti predlažeš za kupnju, ali zadnjih nekoliko postova su na mjestu iako si većinu stvari računao odokativno….ipak za ovih par zadnjih si zavrijedio 100% pozdrav

likvidnost će biti najveći problem na zse+ blagi pad bdp-a..iako su dionice i sada prejeftine,ja prognoziram lagani pad cijena u narednih godinu dana..dok stranci ne zakorače na našu burzu,tu nema većeg rasta,a oni nisu nešto agilni,barem zasad..oni prognoziraju rast bdp-a iduće godine za 1.8%,što nema veze sa zdravom pameću..po meni tonemo 2% iduće godine….nema razloga za veći rast cijena dionica na zse,pa prema tome uhvatio sa zglajz kad je atpl bila na 500,00..kupit ću je tek ako padne ispod 200 kuna,sve druge opcije su isključene…

Ovdje bi moglo jače potegnuti… [thumbsup]… a i vrijeme je da se krene, jer hrabrost se uvijek isplati…

http://finance.yahoo.com/quotes/DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Stajat če ona na 400 prilično dugo, znaju oni da ljude svrbe prsti i da ovdje značajno mogu smanjiti ulaze ALI tko ovdje više kome vjeruje. Dosadašnja praksa je bila konstantni pad, kiseljenje, pa kad se dovoljno dokupi, opet dolje. Po meni isti trend se nastavlja, ko da štancaju bezvrijedne dionice i izvlače ljudima lovu. Sukladno tome slijedi i pad cijene. Da li se uopće može provjeriti ukupan broj dionica? I tko stoji iza skrbničkog računa koji rasprodaje dionice? Možda neka politička stranka? Kako se to može doznati. Svega je bilo sa donošenjem i odnošenjem te love, da nešto nije kaplo na burzu čisto ne vjerujem. Mislim da pbz ne stoji iza tih dionica. Pazite sad se odjednom škegri brani rad, poziva se agrokor na otkup preostalih dionica belja, neko je jebeno komešanje i sukob u igri. Izbori su blizu a treba love za kampanju, nitko neće više ne daje, e pa kad nećeš milom onda ćeš silom. Odlična podloga za scenarij neviđenog trilera.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

je li netko prati situaciju ulaz/izlaz top 10?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


je li netko prati situaciju ulaz/izlaz top 10?

PBZ d.d. broj 8 i 10 prodavali. Ovaj pod brojem 10. je ispo iz prvih 10.


Stajat če ona na 400 prilično dugo, znaju oni da ljude svrbe prsti i da ovdje značajno mogu smanjiti ulaze ALI tko ovdje više kome vjeruje. Dosadašnja praksa je bila konstantni pad, kiseljenje, pa kad se dovoljno dokupi, opet dolje. Po meni isti trend se nastavlja, ko da štancaju bezvrijedne dionice i izvlače ljudima lovu. Sukladno tome slijedi i pad cijene. Da li se uopće može provjeriti ukupan broj dionica? I tko stoji iza skrbničkog računa koji rasprodaje dionice? Možda neka politička stranka? Kako se to može doznati. Svega je bilo sa donošenjem i odnošenjem te love, da nešto nije kaplo na burzu čisto ne vjerujem. Mislim da pbz ne stoji iza tih dionica. Pazite sad se odjednom škegri brani rad, poziva se agrokor na otkup preostalih dionica belja, neko je jebeno komešanje i sukob u igri. Izbori su blizu a treba love za kampanju, nitko neće više ne daje, e pa kad nećeš milom onda ćeš silom. Odlična podloga za scenarij neviđenog trilera.

ne treba zaboraviti niti da se ekipa (floki &co) krcala s ATPL od 30 do 300 kn i pri ovoj cijeni još uvijek imaju lijepu zaradu ako prodaju…zato bez žurbe i srljanja, ne kužim zašto jurišate s nalozima na 4xx kn umjesto da se totalno povučete i čekate da prodaja kapitulira na 200-300 kn pa im poberete sve na samom dnu? zašto želite biti topovsko meso?! [undecid]

svatko odgovara sam za svoje K-P na burzi!!!!

Ameri u zelenom, Evropa u debelom zelenom, a brodari vani "rasturaju"!
Bliži se Nova Godina i Indexi "moraju" rasti, jer ako Ameri svoje građane ne uvjere da se stanje popravlja, onda se prosječan Amerikanac neće usuditi izdvojiti novac niti za kupovinu Božićne purice, a kamo li za novi Iphone ili neku sličnu luksuznu stvarčicu. Svi znamo da maloprodaja u Americi u 11 i 12 mjesecu napravi najveće promete, odnosno kao za sve mjesece u godini do tada.
Jednadžba je jednostavna, ako bilo tko od onih koji "drmaju" Amerikom i svijetom želi bilo što prodati onda im je krajnje vrijeme da uvjere svoje građane kako se stanje popravlja. Ne kažem da uistinu i mora biti tako, ali oni moraju dobiti takav dojam. Zato smatram da će i TK u cijelom svijetu u narednim tjednima rasti. Logično, zar ne!
Dole Vam je zanimljiv današnji dnevni graf jednog dobro znanog brodara! Uživajte!

MACHETE

bestija2, 07.10.2011. u 00:21
Samo se nadaj, glupima ni pokloni ne koriste!!!!
Nije ovo INGRA ni DLKV niti IGH s 300% dugovanja a nemaju imovine!
Ovo je firma koja ima 5x veću imovinu i CASH od vrijednosti na burzi!
Al uvijek ima naivnih, to je bar istina!
Kolega Kormilar, meni se čini da ste Vi kapitulirali, što je više takvih više prilika za veći skok.

I kako ti je to pomoglo od cijene 670 kuna.

bit će bolje................


…oni prognoziraju rast bdp-a iduće godine za 1.8%,što nema veze sa zdravom pameću..po meni tonemo 2% iduće godine….

Kojim izračunom si došao do -2% BDP-a?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

ne kažem da neće bdi potegnuti dobro ovih mjesec dva dana,ali to nema veze sa našom burzom,koju muči nelikvidnost..a glavni razlog zašto netko sada prodaje dionice je taj jer ih neće imat kome prodat za mjesec dva jer rohatinski od 12.10. povlači 5 milijardi kuna likvidnosti..naravno da će se to osjetiti na burzi u nedostatku stranih ulagača..i ono malo stranaca što je bilo je pobjeglo..pa tko će onda stati na bidu?a -2% bdi za iduću godinu temeljim na činjenici da su plaće i mirovine zamrznute a da je inflacija na godišnjoj razini cca 3-4%,priljeva iz vana ni za lijeka..ja imam trgovinu koja je do sada dosljedno pratila i pad i rast bdi a gotovo u jedan postotni poen,sad se zadnjih desetak dana primjećuje ta rupa koja se nikad do sada nije pojavljivala,da krajem mjeseca promet pada i do 40%,što je znak da opet ulazimo u recesioju..naravno da vam to neće nitko reći jer su izbori pred vratima,ali čitajte malo strane novine i komentare stranih analitičara koji otprilike kažu;nakon anemičnog rasta u ovoj godini,hrvatska iduće godine opet ulazi u recesiju,a nelikvidnost u sustavu mogla bi izazvati dugoročne posljedice na gospodarstvo..doduše ne možemo ponoviti ni ovakvu sezonu iduće godine zbog krize u europi..dakle..dakle moj zaključak je;ovi što sada prodaju prodaju zato što dogodine neće imat kome prodavat..ali svejedno ja vam želim sreću…jer ste paćenici i moderni robovi kao što sam i sam…

New Report

Close