ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 19:10
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,68
40.879
915
43,70
45,00
1,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Shiki, a jesi li zamijetio da sve navedene vozarine ATPL donose dobit?



Nema razloga da se ATPL makne s ove cijene sve dok BDI ne probije 5000 bodova.

Ima razloga.
Flota uposlena i plove s dobiti. Očekuje se ponovno (nakon 2009. koja je protekla u minusu) pozitivan kvartal.

Dakle, ovako je dobro, a ako (nakon kineske nove godine?) brodarine krenu (kažu, snažno?) gore, još bolje…
[/quote]
Ovo je fer cijena ATPL ako posluju pozitivno. Usporedi bodare s ostalim sektorima, recimo s građevinom koja je također ciklički sektor.
Jednima i drugima padaju prihodi u krizama samo građevinarima u manjoj mjeri nego brodarima. Druga stvar građevinari još uvijek posluju pozitivno dok naši brodari na nižim vozarinama rade s gubitkom, osim ako nemaju dugoročne ugovore.
Ovo što ATPL sada radi to ti je kao da Ingra prodaje stanove od 3000 eura za 1000 eura i stvara gubitak samo da imaju posla.
Ingra nije najbolja usporedba ali usporedi ATPL s DLKV, lideri svojih sektora.
Planirani prihodi DLKV u 2010g su 33% manji u odnosu na rekordnu 2009.
Prihodi ATPL u 2009g su 55% manji nego u rekordnoj 2008g, s tim da ATPL u 2009 godini ima 50 milja gubitka, dok će Dalekovod u 2010g opet zaraditi 80 mil kuna iako je to najlošija godina za građevinare.
Ovim uporedbama hoću samo dokazati da su ostali sektori trenutačno podcijenjeni u odnosu na brodare.
Građevinari imaju puno stabilnije poslovanje od brodara, dok pri visokim vozarinama i punoj zaposlenosti građevinara kao što je bilo 2008g brodari su puno profitabilniji i bolja investicija.
Pošto sumnjam da će se tako skoro ponoviti 2007g i 2008g ja se ipak kladim na građevinare jer tamo je puno veći diskont na fer cijenu.

Da, al to je ipak 4500 dolara manje na dan, nego ugovor koji je do sad bio i to samo na ova zadnja dva ugovorena broda. Na prijašnja dva ugovora (ne znam napamet za koje brodove) su takodjer ugovorili manje cijene nego što su bile i to isto par tisucinki.
Ako je to ukupno cca 10 000 dolara manje na dan dolazimo do računice da će ovaj mjesec zaradit
1,5 milja kuna manje nego prošli.

Kažem da su ovi ugovori lošiji od starih

Bitna razlika između naših brodara i građevinara je u tome što su u fazi prosperiteta naši brodari
toliko zaradili da im ne prijeti opasnost bankrota.Imaju stabilno i sigurno poslovanje i mogu izdržati
još nekoliko godina krize.
Svi naši građevinari su u fazi prosperiteta uglavnom radili za brokve i donijeli su jako malo dobiti
svojim dioničarima.Veliki promet ,mala zarada.Koliko će donijeti sada u krizi,a rezervi nema.A ako usporedite kratkoročne obveze i kratkoroćnu
imovinu ,kao i zaduženost u odnosu na vlastiti kapital pitanje je trena koji će prvi od tih podcijenjenih građevinara proglasiti stečaj.
INGR,HDEL,IGH itd.Tko će prije leći.
ATPL je za mene uvijek bila crna ovca u odnosu na sve ostale naše brodare,što mislim i dalje,zbog fundamentalne precijenjenosti
Ali ATPL je daleko bolja i sigurnija investicija od svih građevinara. Iznimka od prve lige je DLKV i od
treće lige LVCV i vjerovatno INDG.Mislim da jedino njima ne prijeti bankrot.

@ Lopina
Bankrot je preteška riječ, ni IGH, INGR, HEDL neće u bankrot ne brini.
Ja uspoređujem ATPL s DLKV jer su oni lideri sektora, a lideri uvijek u rastu i padu povlače ostatak sektora, bez obzira na fundamente.
DLKV je trenutno puno bolja investicija iz opisanog.
Isto tako kad bi uspoređivao recimo ULPL i INGR, prednost bi dao ULPL, ali kod nas je pravilo da u određenom periodu dominiraju građevinari ili brodari i tada rasu sve dionice u tob sektoru dok drugi sektor stagnira.
Trenutačno ne vidim razloga da brodari rastu a već su odradili od dna 100 %, pa pogledaj kako stoje brodari vanka.
Za građevinare se stvaraju pretpostavke za rast, oporavak domaćeg gospodarstva koji će sigurno povući i investicije u infrastrukturu.
Za


…. Ovim uporedbama hoću samo dokazati da su ostali sektori trenutačno podcijenjeni u odnosu na brodare.
Građevinari imaju puno stabilnije poslovanje od brodara, dok pri visokim vozarinama i punoj zaposlenosti građevinara kao što je bilo 2008g brodari su puno profitabilniji i bolja investicija.
Pošto sumnjam da će se tako skoro ponoviti 2007g i 2008g ja se ipak kladim na građevinare jer tamo je puno veći diskont na fer cijenu. …

Antiša, iako se s tvojim pisanjem na forumu većinom slažem, ovaj puta moram reagirati opaskom: bubnuo si i ostao živ ! [lol]

Šalim se, naravno, ali ovo je ipak tema koja se odnosi na Atlantsku plovidbu, a ne na građevinare. Građevinari su ove godine definitivno "out", doduše trenutno nisu ni brodari "in", ali dok za brodare ima nade da tijekom godine postanu "in", ta će mogućnost za građevinare biti prilično nedostižna, osim ako Atlantska nekog od građevinara zaposli da joj gradi novu marinu ispod hotela. [wink]

Doduše, nikad se ne zna, možda naši vižljasti građevinci ubodu neki profitabilan posao izvan granica Hrvatske (daj Bože !).

Što se moje miljenice (Atlantske plovidbe d.d.) tiče, ne treba zanemariti da Atlantska radi za USD, a USD trenutno raste, dakle efekat pozitivnih tečajnih razllika ide na ruku Atlantskoj, a ni vozarine nisu baš toliko nisko.
Samo neka moji brodovi plove, bolje da plove (pa makar i sa podnošljivim gubitkom), nego da mi skupocjenu građevinsku mehanizaciju napada hrđa u dvorištu, a radnici ostaju bez posla !

halfte trinken, halfte Šarcu geben

…Građevinari su ove godine definitivno "out", doduše trenutno nisu ni brodari "in", ali dok za brodare ima nade da tijekom godine postanu "in", ta će mogućnost za građevinare biti prilično nedostižna, osim ako Atlantska nekog od građevinara zaposli da joj gradi novu marinu ispod hotela. [wink]…

Brodari su opet vrlo IN – Uljanik je objavio izvanredno FI 09!

Možda je došlo vrijeme da možemo mijenjati ULPL za ATPL po tečaju 1:1…

Vaš link

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)


@ Lopina
Bankrot je preteška riječ, ni IGH, INGR, HEDL neće u bankrot ne brini.
Ja uspoređujem ATPL s DLKV jer su oni lideri sektora, a lideri uvijek u rastu i padu povlače ostatak sektora, bez obzira na fundamente.
DLKV je trenutno puno bolja investicija iz opisanog.
Isto tako kad bi uspoređivao recimo ULPL i INGR, prednost bi dao ULPL, ali kod nas je pravilo da u određenom periodu dominiraju građevinari ili brodari i tada rasu sve dionice u tob sektoru dok drugi sektor stagnira.
Trenutačno ne vidim razloga da brodari rastu a već su odradili od dna 100 %, pa pogledaj kako stoje brodari vanka.
Za građevinare se stvaraju pretpostavke za rast, oporavak domaćeg gospodarstva koji će sigurno povući i investicije u infrastrukturu.
Za

Antiša moj ja se bas i nebi slozio sa povucenim paralelama.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


[Antiša moj ja se bas i nebi slozio sa povucenim paralelama.

Šta ne štima?


…Građevinari su ove godine definitivno "out", doduše trenutno nisu ni brodari "in", ali dok za brodare ima nade da tijekom godine postanu "in", ta će mogućnost za građevinare biti prilično nedostižna, osim ako Atlantska nekog od građevinara zaposli da joj gradi novu marinu ispod hotela. [wink]…

Brodari su opet vrlo IN – Uljanik je objavio izvanredno FI 09!

Možda je došlo vrijeme da možemo mijenjati ULPL za ATPL po tečaju 1:1…

Vaš link
[/quote]

Kad manageri otplacuju kredite uzete za dionice dividendom (ogradjujem se ier neznam da li je to slucaj i sa ULPL? [rolleyes]) ja sam uvjek oprezan sa FI. Naucili smo da hartija sve trpi.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



[Antiša moj ja se bas i nebi slozio sa povucenim paralelama.

Šta ne štima?
[/quote]
Neke povucene paralele.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"




[Antiša moj ja se bas i nebi slozio sa povucenim paralelama.

Šta ne štima?
[/quote]
Neke povucene paralele.
[/quote]
Kolega Techman brodari su opet in?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ne znam kad su u zadnje 2 godine bili out?
Brodari će dugo biti in zbog svoje volatilnosti, a najviše zbog nedostatka drugih kvalitetnijih i likvidnijih tickera. [yawn]

Zadnji od sunca zlatni trak vrh Učki je okrunil, dolčići mići gusti mrak škurinun je napunil. Pala je noć na kućice...



…Građevinari su ove godine definitivno "out", doduše trenutno nisu ni brodari "in", ali dok za brodare ima nade da tijekom godine postanu "in", ta će mogućnost za građevinare biti prilično nedostižna, osim ako Atlantska nekog od građevinara zaposli da joj gradi novu marinu ispod hotela. [wink]…

Brodari su opet vrlo IN – Uljanik je objavio izvanredno FI 09!

Možda je došlo vrijeme da možemo mijenjati ULPL za ATPL po tečaju 1:1…

Vaš link
[/quote]

Kad manageri otplacuju kredite uzete za dionice dividendom (ogradjujem se ier neznam da li je to slucaj i sa ULPL? [rolleyes]) ja sam uvjek oprezan sa FI. Naucili smo da hartija sve trpi.
[/quote]

što to znači, da sumnajte u izvješća?

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

http://www.poslovni.hr/139109.aspx

Kako će nam ovo pomoći?

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

New Report

Close