ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 14:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.777
53
52,40
52,80
-1,13%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ovaj staro pravilo je da kad BDI snažno raste ATPL tapka u mjestu sa povremenim padovima. Drugo, kada BDI snažno pada ATPL ga prati u stopu. Treće najbolje bi bilo da društvo ne dijeli dividendu ili nešto treće jer takove odluke samo zbunjuju već dovoljno zbunjene dioničare u pogledu cijene dionice. Zapravo cijena dionice ovisi isključivo o tim odlukama i otpisu dionica članova uprave. Peto jel netko vidio mistera Tedechija sa labradorom u gradu.

Kad američki brodari padaju, ATPL stoji nitko ne uspoređuje ništa. Kad rastu onda svi kukakte zašto ATPL ne raste, pa naravno da neće rasti kad ekipa koja drži cijenu da ne padne iskrcava dionice.
Kad BDI poraste za 1%, vi kukate zašto ATPL nije narasla bar 10%, kad pada nitko ništa, kao da to nije vaš posao.
Ne kažem da ATPL treba padati ali nema razloga da se makne s ove cijene sve dok BDI ne probije 5000 bodova.
Razmišljajte glavom, burza je efikasno tržište kad postoje razlozi za rast dionice ona će i rasti isto tako i padati. Meni se u ovom slučaju čini da su apsolutno sve dionice na našoj burzi debelo podcjenjenije od ATPL.

aj prodaijte ja rado cekam i dokupljujem! haha


my,


http://seebiz.eu/hr/burze/matko-boskovic-bdi-se-oporavlja%2c-kupci-ce-se-vratiti-brodarima,67539.html

dakle htjeddoh reći, ako se smije reći, Igre su počele, prvo brodovi koji čekaju na utovar u Norfloku, i potom ovaj udarac milosrđa …. objavljen jučer, dan prije pada brodara i dva dana prije katastrofe brodara 🙂 Duhovito !
[/quote]

Molim vas kolega pojasnite ovu zadnju rečenicu?????????

[/quote]
Članak je objavljen 03.02., atlaska pada ispod 1000 o4.02, isti dan brodari u svijetu padaju za cirka oko otprilike , blizu 6 posto, pa je za očekivati danas ( prekosutra) Karađorđevo kod nas. Duhovito je to što se već dvije godine ponavlja isti obrazac: ponašaj se obrnuo od onoga što pišu analitičari i zaraditi čeć. Mislim da nekim profesijama fali Etike, ako već postoji rupa u zakonu, državi i u većini glava.



Ovaj staro pravilo je da kad BDI snažno raste ATPL tapka u mjestu sa povremenim padovima. Drugo, kada BDI snažno pada ATPL ga prati u stopu. Treće najbolje bi bilo da društvo ne dijeli dividendu ili nešto treće jer takove odluke samo zbunjuju već dovoljno zbunjene dioničare u pogledu cijene dionice. Zapravo cijena dionice ovisi isključivo o tim odlukama i otpisu dionica članova uprave. Peto jel netko vidio mistera Tedechija sa labradorom u gradu.

Ne lupetaj.
Kad američki brodari padaju, ATPL stoji nitko ne uspoređuje ništa. Kad rastu onda svi kukakte zašto ATPL ne raste, pa naravno da neće rasti kad ekipa koja drži cijenu da ne padne iskrcava dionice.
Kad BDI poraste za 1%, vi kukate zašto ATPL nije narasla bar 10%, kad pada nitko ništa, kao da to nije vaš posao.
Ne kažem da ATPL treba padati ali nema razloga da se makne s ove cijene sve dok BDI ne probije 5000 bodova.
Razmišljajte glavom, burza je efikasno tržište kad postoje razlozi za rast dionice ona će i rasti isto tako i padati. Meni se u ovom slučaju čini da su apsolutno sve dionice na našoj burzi debelo podcjenjenije od ATPL.
[/quote]
Prijavio sam te moderatoru. Treba ljudima razbiti iluzije a ne ih još poticati na grijeh.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Danas opet pad od cca 2% otprilike do 985-988 Kn (zadnji pad u ovoj turi) a u ponedjeljak nadam se idemo gore (crni petak). Graf u prilogu. Prem da bih volio da idemo danas UP za cca 8-10% ali ??
LP svima !! [bye]

I very much love INGRA !!

Danas bi mogao biti krš,lom,cijena dolje
🙁
veliki minusi u Aziji

Moje viđenje , a Vaše ??

I very much love INGRA !!

BDI ide gore nakon Kineske nove godine ( iza 15.02 ).
Nitko ne komentira USD i njegov rast te utjecaj na buduće rezultate brodara.
Problemi EU sa Grčkom, Portugalom i Španijom će biti uteg Euru i očekuje se daljnji pad Eura, te jačanje USD, što je pozitivno jer će biti više kuna za brodare.

Ukoliko danas BDI poskoči više od 50bodova, mogli bi se vratiti na četveroznamenkaste cifre..upalo mi nešto na početku po 992kn(zaboravljen nalog od jučer),neka, ionako se,nažalost možda, teško rastajem sa ATPL [thumbsup]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

BDI = 2715 , UP 30 -bar nešto u plusu

Baltic Exchange Dry Index TM 2715 (UP 30)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3474 (UP 103)
Baltic Exchange Panamax Index TM 3141 (UP 32)
Baltic Exchange Supramax Index TM 2156 (DOWN 11)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1095 (DOWN 20)


Ukoliko danas BDI poskoči više od 50bodova, mogli bi se vratiti na četveroznamenkaste cifre..upalo mi nešto na početku po 992kn(zaboravljen nalog od jučer),neka, ionako se,nažalost možda, teško rastajem sa ATPL [thumbsup]

Nje 50pt, ali prešli smo 1000kn već danas, slobodno mi dajte još jedinica, al činjenica je da nemogu ni brodari zauvijek biti izvan fokusa…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Baltic Exchange Dry Index TM 2715 (UP 30)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3474 (UP 103)
Baltic Exchange Panamax Index TM 3141 (UP 32)
Baltic Exchange Supramax Index TM 2156 (DOWN 11)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1095 (DOWN 20)


može link stranice do to vidiš, plz
na dryships.com objavljuju tek iza 15h


Nema razloga da se ATPL makne s ove cijene sve dok BDI ne probije 5000 bodova.

Ima razloga.
Flota uposlena i plove s dobiti. Očekuje se ponovno (nakon 2009. koja je protekla u minusu) pozitivan kvartal.

Dakle, ovako je dobro, a ako (nakon kineske nove godine?) brodarine krenu (kažu, snažno?) gore, još bolje…



Nema razloga da se ATPL makne s ove cijene sve dok BDI ne probije 5000 bodova.

Ima razloga.
Flota uposlena i plove s dobiti. Očekuje se ponovno (nakon 2009. koja je protekla u minusu) pozitivan kvartal.

Dakle, ovako je dobro, a ako (nakon kineske nove godine?) brodarine krenu (kažu, snažno?) gore, još bolje…
[/quote]
I ja sam zamijetio da su i jedan i drugi dobili slabije ugovore nego li su do sad imali
Znaci Libertas 3000 dolara dnevno manje nego do sada
Imperial 1500 dolara manje.

New Report

Close