ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 02:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
17.449
333
52,40
52,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Ne zna se za datum jer piše da je uprava odlučila se za split, i sada rade špekulacije. I ovo nije tema od DRYs-a već od ATPL…Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Odnos Eura i dolara početkom 2006. bio je 1.3196, a danas je 1.45 razlika je 10 posto………. Premala razlika……. Ovo nije uzrok već je uzrok panika kao i kod nas pred privatizaciju HT-dionica kada su sve rušili fondovi a i ulagači……..[smiley2]

Odnos 01.01.2007 je bio 1,3288 a danas 1,4582 što čini razliku od 9,38% a to na novčarskom tržištu je ogromna razlika.
Ako gledaš samo nominalno i nazivno , tada je to samo 10-tak %, ali u konačnici je ipak malo više..[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Alien:

OK ako je stock split odgovor zasto DRYS pada (iako ne vidim da bi to trebao biti razlog), koji je onda razzlog da svi brodari u USA padaju?”

a razlozi – evo jednog starijeg (2 tjedna) članka. nešto od toga je aktualno i danas:
Vaš link

evo, ovi kažu profit taking. valjda nakon 3Q (koji su inače + ili – nešto centi po dionici od očekivanih, ne može se reći da su razočarali):
Vaš link

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


evo jednog starijeg (2 tjedna) članka. nešto od toga je aktualno i danas: Vaš link

meni je ovo najaktualnije [smiley7]

“Natasha Boyden, an analyst at Cantor Fitzgerald, said she sees absolutely no change in the fundamentals in the dry bulk shipping sector. Boyden says the decrease in stock price should be seen as a buying opportunity.
Rupinksi agreed. He said the earnings power of these companies will continue to grow even at the current levels.”

hate red

and who is Rupinski?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Charles Rupinski, senior equity analyst at Maxim Group

hate red


Charles Rupinski, senior equity analyst at Maxim Group

onda mu vjerujemo.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

U Americi potop.
Sve mi je jasno, ali mi nije jasan TBS.
-20%[smiley9]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


U Americi potop.
Sve mi je jasno, ali mi nije jasan TBS.
-20%[smiley9]

ako bi mi netko od iskusnijih htio objsnit razlog ovakvog velikog pada…
mali Kinezi z….ili …
thx


BigBoss: ” TunaSalad: ” ” Ma daj kakvo čisto tehničko pitanje da se cijena dionice ne smanji vrijednost dionice bila bi 3 *4 milijarde dolara dakle 12 milijardi dolara i to preko noći narasla bi vrijednost kompanije za 3 puta, dakle imaš veću sumu dionica cijena se mora smanjiti na oko 40 dolara da dođe na tržišnu vrijednost kapitalizacije od 4 milijarde dolara. Da je to tehničko pitanje kako cijena adrisa nije 60 000Kn niti 5000 Kn već oko 500Kn ili cijena od nekih banaka koje su već napravile split…………..[smiley2]” ma tehničko je pitanje – zato što se fundamenti ne mijenjaju, nego samo jednog dana se probudiš s 3 puta većim brojem dionica a na burzi se isto tako odjednom trguje po 3 puta manjoj cijeni. i to je to. a onako kako si ti prezentirao ispada da cijena polako pada od straha od stock-splita – jer, valjda, se ljudi pripremaju na 3 puta nižu cijenu. a to nije.

Sorry što se miješam, ali Tuna je u pravu!
Čak bih rekao čisto matemetička stvar! 3x više komada dionica i tri puta manja cijena jedne dionice=ista tržišna kapitalizacija

Zar ne?

Inače obojici skidam kapu za sve postano do sada.

Pozdrav

Stock splitting nema značajnog utjecaja na cijenu bilo koje dionice. Eventaulno na porast cijene jer je zbog manjeg iznosa lakše trživa, pristupačnija manjim investitorima i psihološki djeluje “jeftinije”.

Samo, nije mi jasno, zašto bi to činio DryShips na takvoj cijeni dionice? Da to učini Auto Hrvatska ili Konzum čija dionica je na nekih 75.000 kn, onda bih to shvatio, ali 100-njak US-dolara pa stock splitting?!

A zašto danas padaju brodari u USA pitaju se neki?
Možda zato što su vozarine dodatno porasle tj. BDI je danas postigao svoj novi all-time-high? [smiley2]

Kako bilo, ATPL se trži po dobroj cijeni (PE dobrih 20), prihodi rastu, čeka ga prema informacijama prikazanim ovaj vikend dodatna zarada od minimalnih 100 mil HRK (ili možda više!?) od prodaje broda.

Netko je prije lijepo rekao da je ovo tema ATPL, a ne DryShips da bi se toliko prostora posvećivalo njima.[smiley2]

Ako nema nekih značajnih fundamentalnih pogoršanja tržišta, što nas briga što su Ameri pretjerali s proft-takingom baš kao što se kod nas prije neki dan, prije objave FI, pretjeralo s prodajom ATPL-a? IMHO, meni se to čini vrlo slična stvar našim prošlotjednim događanjima, samo što su njihovi razmjeri (volatilnost) puno veći. Zamislite što se zbiva kad cijeli svijet trguje na jednoj burzi i kad svi, i Europljani, i Japanci i Rusi itd. mogu jednim pritiskom na gumb prodati (i kupiti) neku dionicu!

Pretpostavljam da nas do kraja godine ili do počektka sljedeće 2008. godine čekaju najmanje jedna ili dvije lijepe vijesti vezane za ATPL. Živjeli! [smiley2]


TunaSalad: ” BigBoss: ” TunaSalad: ” ” Ma daj kakvo čisto tehničko pitanje da se cijena dionice ne smanji vrijednost dionice bila bi 3 *4 milijarde dolara dakle 12 milijardi dolara i to preko noći narasla bi vrijednost kompanije za 3 puta, dakle imaš veću sumu dionica cijena se mora smanjiti na oko 40 dolara da dođe na tržišnu vrijednost kapitalizacije od 4 milijarde dolara. Da je to tehničko pitanje kako cijena adrisa nije 60 000Kn niti 5000 Kn već oko 500Kn ili cijena od nekih banaka koje su već napravile split…………..[smiley2]” ma tehničko je pitanje – zato što se fundamenti ne mijenjaju, nego samo jednog dana se probudiš s 3 puta većim brojem dionica a na burzi se isto tako odjednom trguje po 3 puta manjoj cijeni. i to je to. a onako kako si ti prezentirao ispada da cijena polako pada od straha od stock-splita – jer, valjda, se ljudi pripremaju na 3 puta nižu cijenu. a to nije. ” Sorry što se miješam, ali Tuna je u pravu! Čak bih rekao čisto matemetička stvar! 3x više komada dionica i tri puta manja cijena jedne dionice=ista tržišna kapitalizacija Zar ne? Inače obojici skidam kapu za sve postano do sada. Pozdrav

Matematički, ako govorimo o stock-splitu, jedna dionica od 10.000 ili 10 dionica od 1.000, koja je razlika u vrijednosti tih dionica?
Stock-splti nije od utjecaja na cijenu dionice!

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]

Mislim da je ovo objašnjenje zašto je DryS pao. Objavili su da će napraviti stoc split u obliku stock dividend. To mi je zvučalo čudno pa sam išao potražiti što znači. Uglavnom radi se o tome da to nije stock split nego investitorai dobivaju dodatne dionice(!?!). Eto pogledajte link.

http://www.thehindubusinessline.com/iw/2004/04/18/stories/2004041800681100.htm

Iako piše da bi i zbog ove vrste stock splita cijena trebala rasti… No realno kvare se fundamenti barem kratkoročno…

Teoretski stock-split ne bi trebalo imati utjecaja na cijenu dionice, no u praksi dionica postaje dostupnija i interesantnija što malim što velikim investitorima. Po meni čisti psihološki efekt koji pozitivno djeluje na kretanje cijene dionice.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Uzevsi zadnje dvije strane u obzir, dali je danas dobar trenutak za uc u ATPL ? Iskreno molim[smiley10]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

New Report

Close