ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 09:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
8.436
161
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


odustajanje od kejpa nalaže sljedeće.
tenšn tenšn:
600 MILIJUNA KUNA OSTAJE U KUĆI !!!
repeat
600 MILIJUNA KUNA OSTAJE U KUĆI !!!
NE TREBA NAM KREDA ZA 600 AVIONA !!!! [lol] [lol]

Ljudi nedajte se prevarit od Lucifera (666-vrazji broj).
Ujutro je bio nemaskiran -pogledaj boldano, a sada se maskirao na 6 kn nizoj cijeni. Jel to onaj koji se povlaci automatskom naredbom vezanom za otvaranje ZSE-a (1 sek do 10,00)?
Cijena Prodaja
662,00 127
666,00 100
674,97 18
675,00 4
675,10 25
678,00 33
689,77 45
695,00 5
700,00 30
707,98 20

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

trebalo se kupiti 6 aviona, a ne 600 kako je majmun od novinara napisao.

I noga u guzicu je korak naprijed


Kolege, istina je da kap. Jerkovic izlazi s negativnim vijestima. Samo jeli to stvarno uvelicavanje il icovjek jednostavno realno iznosi cinjenice da ne bi bilo nisam vam rekao. Koliko se sjecam i kad je BDI bio na vrhuncu on je bio prilicno cvrsto na nogama i upozoravao na mogucnosti pada i krizu pa su neki ovdje zalili za takvim PR-om i govorili da bi se trebao ugledati na Juru Radica… Dakle, ja mislim da je covjek sasvim OK i da stvari sagledava realno ili mozda s malo povecanim oprezom ali bolje puhati na hladno. Skoro svi potezi su im bili na vrijeme i obnova i povecanje flote i prodaja starih brodova i ulaganje u druge industrije i gomilanje zarade… Osim toga oni su dubrovcani, iskusni pomorci i trgovci i ne vjerujem da bi prodavali jednu od najvrijednijih firmi u Hrvatskoj samo zato da na brzinu nakrkaju sebi nekakve bonuse, pa to rade ovi polupismeni, pohlepni jadnici. Prije ce biti da ce od lakovjernih, onih slabih zivaca i onih kojima se zuri pokupovati i jos vise ucvrstiti svoju vlasnicku poziciju. i jos nesto ako nisu prodavali na vrhuncu firmu onda bi stvarno bili idioti da je prodaju sada kad je puna para a dionice nisko… Kap. Jerkovic je pomorac a ne sitni trgovac i zajedno s ostalima je donosio dobre odluke za razlike od velikog maga Covica koji je najprije upropastio Plivu serijom idiotskih poteza a onda je kao prodao za velike pare a ustvari jedva za malo vise nego sto je Pliva imala na racunu. Barr je onda fino uzeo pare i preprodao Plivu koja prakticki vise ne postoji kao ozbiljna firma. Cvrsto vjerujem da kap. Jerkovic i ekipa nije takva i da imaju ponos koji je ipak malo jaci od nabrzinu nakrkanih para a onda ko j… sve ostalo.


a gle,bolje biti pretjerano pesimistican pa se iznenadit kasnije 🙂
samo sto cemo se nacekati do tog iznenađenja.barem dve-tri godine za povratak na 2500

Good artists copy. Great artists steal.

dajte pogledajte kupnju….u 10 do 10 bilo 2750 na kupnji,a u 1 do 10 4600 komada

od danas ne sjedam pred kompom bez litre rakije…..drugacije ne ide


Prije svega,tko god to napisao,kada vidite da pise 600 aviona ,morate sami shvatiti da se radi o brutalnoj pogresci,rekao bih za zatvor…
mozda se neki nisu vozili avionima,neke ne znaju koliko kosta,ali brojka 600 bi svima trebala biti jasna…cral nema 5% od 600 aviona.600 aviona allllooo ekipa…
radi se o sestom avionu.

cral ima točno 8 aviona
lufthansa ima flotu od 300-tinjak aviona
ah, ti novinari…

free tibet


Kolege, istina je da kap. Jerkovic izlazi s negativnim vijestima. Samo jeli to stvarno uvelicavanje il icovjek jednostavno realno iznosi cinjenice da ne bi bilo nisam vam rekao. Koliko se sjecam i kad je BDI bio na vrhuncu on je bio prilicno cvrsto na nogama i upozoravao na mogucnosti pada i krizu pa su neki ovdje zalili za takvim PR-om i govorili da bi se trebao ugledati na Juru Radica… Dakle, ja mislim da je covjek sasvim OK i da stvari sagledava realno ili mozda s malo povecanim oprezom ali bolje puhati na hladno. Skoro svi potezi su im bili na vrijeme i obnova i povecanje flote i prodaja starih brodova i ulaganje u druge industrije i gomilanje zarade… Osim toga oni su dubrovcani, iskusni pomorci i trgovci i ne vjerujem da bi prodavali jednu od najvrijednijih firmi u Hrvatskoj samo zato da na brzinu nakrkaju sebi nekakve bonuse, pa to rade ovi polupismeni, pohlepni jadnici. Prije ce biti da ce od lakovjernih, onih slabih zivaca i onih kojima se zuri pokupovati i jos vise ucvrstiti svoju vlasnicku poziciju. i jos nesto ako nisu prodavali na vrhuncu firmu onda bi stvarno bili idioti da je prodaju sada kad je puna para a dionice nisko… Kap. Jerkovic je pomorac a ne sitni trgovac i zajedno s ostalima je donosio dobre odluke za razlike od velikog maga Covica koji je najprije upropastio Plivu serijom idiotskih poteza a onda je kao prodao za velike pare a ustvari jedva za malo vise nego sto je Pliva imala na racunu. Barr je onda fino uzeo pare i preprodao Plivu koja prakticki vise ne postoji kao ozbiljna firma. Cvrsto vjerujem da kap. Jerkovic i ekipa nije takva i da imaju ponos koji je ipak malo jaci od nabrzinu nakrkanih para a onda ko j… sve ostalo.

Potpisujem, samo je mali problem ovo odustajanje od cape ako se na to mislilo u članku što spominju kolege forumaši. To košta od 20-30 miljuna dolara, a danas je to ogromna lova, no ako je odluka donesena na tragu stop loss, prihvaćam. Ipak, ne mogu prežaliti taj keš, za app. 25 miljuna dolara danss se na marketu može kupiti lijep brod ne stariji od 5 godina.
Btw, ako nekog interesira STX u Južnoj Koreji je danas skočio nekih 14% kao i svi jači brodograditelji na Dalekom istoku, bilo je na Bloomberg TV.

Potpisujem, samo je mali problem ovo odustajanje od cape ako se na to mislilo u članku što spominju kolege forumaši. To košta od 20-30 miljuna dolara, a danas je to ogromna lova, no ako je odluka donesena na tragu stop loss, prihvaćam. Ipak, ne mogu prežaliti taj keš, za app. 25 miljuna dolara danss se na marketu može kupiti lijep brod ne stariji od 5 godina.
Btw, ako nekog interesira STX u Južnoj Koreji je danas skočio nekih 14% kao i svi jači brodograditelji na Dalekom istoku, bilo je na Bloomberg TV.

zar odustajanje od cape-a košta 25 do 30 mil dolara? pa to je četvrtina njegove cijene. Sumnjam da su toliki penali na raskid. Onda bolje da ga kupe. Ne vjerujem u toliku cifru. Mislim da se radi o maximalno 10% cijene tj oko 10 milja dolara, ispravi me ako griješim.

I'LL BE BACK

Mislim da bi na iznos penala morala utjecat i faza u kojoj je izgradnja broda, a ovaj cape je gotov za godinu dana. Znači ne bi trebali biti isti penali ako odustaneš od novogradnje na samom početku u odnosu na odustanak godinu dana prije završetka broda.
Samo pretpostavljam, stručnjaci, javite se?

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


zar odustajanje od cape-a košta 25 do 30 mil dolara? pa to je četvrtina njegove cijene. Sumnjam da su toliki penali na raskid. Onda bolje da ga kupe. Ne vjerujem u toliku cifru. Mislim da se radi o maximalno 10% cijene tj oko 10 milja dolara, ispravi me ako griješim.

Ako je Ugovor stupio na snagu možeš zaboraviti na app. 20% cijene broda, jer je to uobičajeni iznos što brodar plaća kod potisivanja, ostalo se pokriva kreditom banke što prati posao. Ili ih odustajane neće koštati ništa (ako ugovor nije stupio na snagu) ili će dobro odrješiti kesu. Osobno ne vjerujem da će odustati od tog cape broda, vjerujem da se radi o dezinformaciji slično kao ono za 600 aviona.


Pričaš gluposti…

Gosp.Jerkoviću koji ima cca 54.142 dionice AP (36.545.850 kn) je stalo da firma dobro posluje, da vrijednost dionica raste, a ne da druka prema dolje da bi nadokupio…

Naravno to bi bila logika stvari, ali u ovom slučaju mislim da ne…

Možda netko misli drugačije…

Trenutačno nisam u AP, kupio po 3390, kupio po 1150, kupio po 1030, sve prodao po 690 kn prije nekih desetak dana. Čekam cijenu ispod 500 kn. A izjave Jerkovića (bile one pozitivne ili negativne) trenutačno nisu od utjecaja na ZSE.

Čovijek želi biti realist jer je sam svjestan da dolazi jedna teška 2009 godina te ne želi biti kao Šuker i Sanader kad su prije samo 2 mjeseca govorila da HR neće uhvatiti kriza a danas govore kako mi nismo otok. Mislim da je Jerković htio ipak naglasiti da su moguća i iznenađenja jer kriza ne ovisi
o AP nego AP ovisi oi svjetskoj krizi…Ovako se u jednu ruku ipak malo ogradio da mu nebi neki novinar mogao za godinu dana prebaciti da je AP u banani….

na 4300 sve prodajem...

Tech..moze i na pp pa cu ja objaviti ovdje,koliko bi atpl prilikom odustajanja u ovoj fazi morala platiti.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


Atlanska ima svoj EOSP program radničkog dioničarstva te vjerojatno otkupljuju na niskim cijenama, pa će kasnje to biti ponuđeno zaposlenicima i pomorcima po nabavnim cijenama. To su već par puta napravili.

Odakle ESOP društvu sredstva za otkup dionica na burzi? Ako će ih kreditirati AP, nije li to nešto što se mora odobriti na Glavnoj skupštini ili barem na sjednici nadzornog odbora, a pritom obavjestiti vlasnike-dioničare?

All shipping lanes lead to China.

Tørrbulk-indeksen Baltic Dry er ned 1,3 prosent fredag fra 847 poeng torsdag. Det tilsvarer et fall på 11 poeng.

U prijevodu: "Tko se nije skrio…"

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

izgleda da će brodari napokon up u USA…
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=e

dr. Leone Glembay, sin Ignjata i prve supruge rođ. Basilides – Danielli (38 godina)


Tørrbulk-indeksen Baltic Dry er ned 1,3 prosent fredag fra 847 poeng torsdag. Det tilsvarer et fall på 11 poeng.

U prijevodu: "Tko se nije skrio…"

nije bas ljepo gledat ove razine BDI,al nekako me veseli vidit da panamax zaradjuje duplo u odnosu na cape.zao mi je samo sto takav omjer nije bio kad su vozarine za cape bile na ATH

New Report

Close