ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
17.449
333
52,40
52,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

29.10.08. 13:30:01 NEWS-HA295815

Novi brod u floti Atlantske plovidbe

ZAGREB, 29. listopada 2008. (Hina) – U floti dubrovačke Atlantske plovidbe od danas je brod Miho Pracat čija je primopredaja obavljena u kineskom brodogradilištu Jian Su Eastern Shipyard, objavila je Atlantska plovidba na Zagrebačkoj burzi.

Riječ je o brodu tipa panamax sa dvostrukom oplatom ojačanom za plovidbu zaleđenim morem, duljine je 229 metara i širine nešto više od 32 metra te visine preko 20 metara. Nosivost broda je 80.300 tona.

Prije nešto više od mjesec dana u istom brodogradilištu Atlantskoj plovidbi predan je brod blizanac Miha Pracata ‘Zagreb’.

Posebnim ugovorom između brodogradilišta i Atlantske plovidbe dogovoreno je da će se Miho Pracat zadržati u brodogradilištu kraće vrijeme nakon primopredaje kako bi bili dovršeni svi ugovoreni radovi na brodu.

Miho Pracat, 20. brod u floti Atlantske plovidbe, nosi ime dubrovačkog pomorca i trgovca rođenog najvjerojatnije 1522. na Lopudu, a umrlog 1607. u Dubrovniku.

Pracat je jedini stanovnik Grada kojemu je vlastela odlučila podići spomenik. Nakon što se obogatio pomorskim trgovanjem i novčarskim poslovima, Pracat je oporučno ostavio znatne svote u dobrotvorne svrhe za otkup zarobljenih Dubrovčana.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius





te pocjene o dionici po 3000kn nakon rasprodaje flote odnose se na razdoblje prije ove krize, koliko brodovi vrijede sada, koliko će biti ako se kriza produbi (a produbljuje se) i hoće li ih uopće netko htjeti kupiti…

Hoće japanci odmah ali nisu na prodaju, btw, sručne procjene dionice ATPL prije krize su na over 4000.

BDI 925 (DOWN 57) BCI 1345 (DOWN 55) BPI 736 (DOWN 66)
BSI 655 (DOWN 46) BHSI 368 (DOWN 22)
……………………………………………………………..
nazalost i vani ima ser…a na forumima …
ispika svima [embarass]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Caccone bio brži, svaka čast…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


29.10 ZAGREB
Ship Name ZAGREB
DWT 80,300
Built 2008
Flag CRT
Draft 14,58
TCT 80,300 08 6-12/11 USD 3,000 DAILY DREYFUS

Fino ovaj brod zarađuje


Sad jedino što možemo jest navijati da kinezi opet zakasne sa isporukom pa da i ovaj "ugovor" propadne.
Ajmo Ming, pokidaj nešto!! Neku cijevu, ili slično.

All shipping lanes lead to China.


ZAGREB, 29. listopada 2008. (Hina) – U floti dubrovačke Atlantske plovidbe od danas je brod Miho Pracat čija je primopredaja obavljena u kineskom brodogradilištu Jian Su Eastern Shipyard, objavila je Atlantska plovidba na Zagrebačkoj burzi.
……
Posebnim ugovorom između brodogradilišta i Atlantske plovidbe dogovoreno je da će se Miho Pracat zadržati u brodogradilištu kraće vrijeme nakon primopredaje kako bi bili dovršeni svi ugovoreni radovi na brodu.
……

Znači , početak eksploatacije Zagreba početkom studenog , a Pracata početkom prosinca.
U Atlant Bulletinu u prosincu ćemo možda saznati što će biti s Držićem.Ostale su novogradnje guske u magli.


e jel vam jaka disperzija, trebali ste još disperzirati ulaganjem i u strane brodare [lol]

inače disperzija se ne provodi ulaganjem svih sredstava samo u različite dionice, kako vidite dali
ste dreku pljusku [wink]


Febo nemoj tako. Pricuva je znacajna. U vojsci smo ucili o rezervnom polozaju.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Ovako, kad si se već sam prepoznao, mislio sam i na tebe, jer držim da kao poznavatelj sektora znaš koliko je ova firma podcijenjena, pa bi morao ukazati i na drugu stranu medalje. Moje info dolaze uglavnom iz londonskih bankarskih i brokerskih (pomorskih) krugova i nisu rijetki ni t/c za panamaxe na godinu dana od 18000-20000, pa valjda i ti naručitelji nešto predviđaju i štite svoje interese.
Hipotetski kriza može potrajati i 5 godina, tu se slažemo, premda ja vjerujem u pravi oporavak već 2010 i to sam već napisao, no kad bi kriza bila duga i duboka kao zadnja 97/03 to bi ATPL preživjela, sad je bitno opstati na tržištu. Sve da ATPL teoretski(ne vjerujem u taj scenarij i ne razmatram ga uopće) proda pola flote da bi preživjela krizu, na početku nove konjukture vrijedila bi po dionici min.3000 kuna, zato pokušavam objasniti kolegama forumašima da ne prodaju dionice na ovim razinama, zaista je to bagatelno, pa sama ATPL je trezor napunila nedavno na znatno većim razinama, a oni u Upravi sigurno imaju ipak bolje i relevantnije info od svih nas zajedno na forumu.
Još nešto, Zagreb navodno ide ubrzo na prvo putovanje, smatraš li da bi ga ugovorili na putovanje da ne očekuju oporavak i stabilizaciju marketa. Da Uprava ne vjeruje u oporavak nakon izbora u USA dala bi ga u t/c na godinu dana i za 15000, samo problem je što su dioničari i poslovanje na Vi. Šteta, jer tu gube svi, a profitiraju samo špekulanti.

Bit cu kratak.

1. Zar mislis da investitori ocekuju sta cu kazati ja, ti, on kako bi kupoprodali dionice. Ako to mislis ja ti kazem da si dajes previse vaznosti.
2. To sta je uprava zakljucila brod na jedno putovanje sasvim si krivo protumacio. Zar ih smatras tolikim idiotima da sada zakljuce TC na 5 godina pod ovim uvjetima?????????? Ja ipak imam dobro misljenje o opravi. Nobody is perfect i znaju napravit pogresku pa to sto su dobri ne amnestira ih od kritike kad je zasluze.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


evo ovak…
@Tech…dobit vec sad znam i odlicna je…
ak je za vjerovat yahoo forumima….
IZGLEDA DA JE BDI KONACNO
BDI up today +176

ne drukam…briga me oce ko kupit ili ne

Pisac tekst je vlasnik dionica ATPL [thumbsup]


caccone ocekujem duboku ispriku forumasima jer si im ulio laznu nado i mozda naveo na kupnju. [angry]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



e jel vam jaka disperzija, trebali ste još disperzirati ulaganjem i u strane brodare [lol]

inače disperzija se ne provodi ulaganjem svih sredstava samo u različite dionice, kako vidite dali
ste dreku pljusku [wink]


Febo nemoj tako. Pricuva je znacajna. U vojsci smo ucili o rezervnom polozaju.
[/quote]

Je, tako je… Nema ulaza bez izlazne strategije. [thumbsup]

Tko pobjegne, zivi da se bori jos jedan dan… To je stara narodna poslovica. [wink]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



evo ovak…
@Tech…dobit vec sad znam i odlicna je…
ak je za vjerovat yahoo forumima….
IZGLEDA DA JE BDI KONACNO
BDI up today +176

ne drukam…briga me oce ko kupit ili ne

Pisac tekst je vlasnik dionica ATPL [thumbsup]


caccone ocekujem duboku ispriku forumasima jer si im ulio laznu nado i mozda naveo na kupnju. [angry]
[/quote]
Dakle jos jednom….
SORRY ZA PRENOSENJE KRIVIH INFORMACIJA SA YAHOO FORUMA…
iako mislim da sam se vec jednom ispricao

BDI 925 (DOWN 57) BCI 1345 (DOWN 55) BPI 736 (DOWN 66)
BSI 655 (DOWN 46) BHSI 368 (DOWN 22)
……………………………………………………………..
nazalost i vani ima ser…a na forumima …
ispika svima [embarass]

ufffffffffffffff
pardon
DUBOKA ISPRIKA [lol] [lol]
NhF tECh

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

Oni koji vide Atlansku plovidbu na ovim razinama kao lošu priliku iznenadit će se kad se
Baltic Dry Index (BDI) okrenu poslje izbora u SAD, a do tada strpljivo jer što god ide ovakvom brzinom dolje može se još brže vraćati. Moje slobodne procjene vide Atlansku čvrsto na 1300 a odbijenac može dotaknuti i 2000 .
Ima li još netko slična promišljanja

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju

Sudeći po kretanjima brodara na NYSE i futuresima sutra bi mogli konačno vidjeti pozitivan BDI.




evo ovak…
@Tech…dobit vec sad znam i odlicna je…
ak je za vjerovat yahoo forumima….
IZGLEDA DA JE BDI KONACNO
BDI up today +176

ne drukam…briga me oce ko kupit ili ne

Pisac tekst je vlasnik dionica ATPL [thumbsup]


caccone ocekujem duboku ispriku forumasima jer si im ulio laznu nado i mozda naveo na kupnju. [angry]
[/quote]
Dakle jos jednom….
SORRY ZA PRENOSENJE KRIVIH INFORMACIJA SA YAHOO FORUMA…
iako mislim da sam se vec jednom ispricao

BDI 925 (DOWN 57) BCI 1345 (DOWN 55) BPI 736 (DOWN 66)
BSI 655 (DOWN 46) BHSI 368 (DOWN 22)
……………………………………………………………..
nazalost i vani ima ser…a na forumima …
ispika svima [embarass]

ufffffffffffffff
pardon
DUBOKA ISPRIKA [lol] [lol]
NhF tECh
[/quote]
Danas malo gore a sutra opet iskrcavanje i pad ispod 700 na Atlanskoj.

New Report

Close