ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.04.2024. u 09:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,99
4.158
320
12,95
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

yieldchaser, 27.05.2020. u 19:32

pff pa neka ne isplaćuju dividende, ja ni ne želim da mi ih isplaćuju. ko hoće sigurne dividende, neka si kupi HT. neće bit puno, al će bit. za ADPL samo tko ima dugoročni interes. sve ćemo vidit u srpnju. očekujem loše rezultate. manje od 5% šanse da q2 bude ok. ako bude samo ok, to će biti daleko iznad svih očekivanja. doduše, ja ne mislim ni da će biti jako loš rezultat, samo loš.

Baš to. Šta će ti dividenda?? Bolje da ni ne dobiješ plaću a da većinu daš mirovinskom fondu pa šta te dočeka 😂

nisam rekao da ne želim dividendu do daljnjega, nego samo ove godine da mi ne treba. na kraju krajeva predujam sam pobrao, a nije im ni to trebalo. bolje imat taj novac u ovakvom vremenima nego se razbacivat s njime. što to je dividenda. to je dobit koju društvo isplaćuje članovima kad zapravo ima više novca nego mu treba. je li ADPL sad u takvoj poziciji? ne. vjerojatno neće biti ni na godinu. i zašto onda isplate dividendi? to jedino da rezultat bude famozan, onda je opravdano. inače bolje držat to u kompaniji, radi financijske stabilnosti.

Ne komentiram ovdje puno ali redovito pratim komentare i ne mogu a ne opaziti sentiment koji jako podsjeca na kataklizmu neizbjeznog rata na Krimu i tenzija između Us-Ru. Svi znamo kako je to izgledao, kao i to da su panicari prodavali na 70hrk jer je sve gotovo. Preostalo je samo graditi atomsko skloniste. Sada valjda grade bioloska sklonista.

Da je prodaja vozila privremeno potpuno stala, je. Kao i svega ostalog (osim prehrane). No ocekivati armagedon radi virusa koji je evidentno prosao je smijesno. Oni najpesimisticniji ce po najvecim cijenama kupiti. Jer je najgore iza nas. Za sve industrije. Nece sigurno prodaja biti gora u mjesecu kad se je sve pokrenulo i kad se zivot vraca u normalu nego sto je bila u ozujku, kad je izgledalo kao da ce ovo trajati dok nas ne ostane milijun na Zemlji. I kad su saloni i trgovine fizicki bili zapecaceni.
A ako je cijena Adpl bila XY tada, kad je sve bilo zatvoreno i prodaja ravna 0, ne vidim koje racionalno objasnjenje moze argumentirari da cijena mora biti niza sad kad su pogoni i saloni opet u funkciji.
Ali opet, mi govorimo o strahu i tu “racionalno” ne igra neku ulogu.

@ithuriel

u cjelini odličan komentar, a pogotovo dio

 Oni najpesimisticniji ce po najvecim cijenama kupiti.”

tako puno istine je u tome sadržano. kad svinjarije u potpunosti prođu, opet je sve skupo. kvragu, meni je već sad sve skupo. jedino možda ERNT mi je koliko toliko prihvatljiv na ovim cijenama. a bit će sve to i skuplje sad na ljeto. ovaj tjedan je CROBEX završio kontra one ‘sell in May and go away’,+4%, a od toga dosta dionica i sa dvoznamenkastim rastom cijene. U SADu SP500 na preko 3000… vuku ga FANGAM i još neke druge dionice koje gotovo da nisu bile ni pogođene ovime. tako i kod nas. dobre kompanije će povuć cijelu priču, a ono što je od početka nevaljano ne može protekom vremena postati valjano. ADPL je odlična kompanija i po 200 i po 300 i po 100 kuna.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/njemacki-proizvodac-luksuznih-automobila-ukida-5000-radnih-mjesta/10361755/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

hrpa tih zaposlenih u autoindustriji neće odmah dobit otkaze, nego nakon što dio postojeće ekipe ode mirovinu, neće uzimat nove radnike. ali bit će i otkaza. na malu kompaniju ko ADPL se to neće jako odrazit. razgovarao sam s masom ljudi, uključujući i ekipu iz Autohrvatske. oni bolje od svih nas znaju kako stvari stoje. a ADPLu će niske cijene nafte itekako ići u prilog.

Ne bih se baš složio s tim komentarom. Firme režu jer moraju, i to svi OEM ovi. Pala je prodaja svima i naravno da će neki dobavljači nastradati. Kad nastupi kriza onda je firmama puno lakše dati otkaz ljudima jer su lakši pregovori sa sindikatima. Ne vidim poveznicu Autohrvatske i ADPL?? Pa to su zastupnici u prodaji vozila, 5 min sa prodavačima auta i rađe bi da ne nema, samo baljezganje. ADPL se bavi razvojem i proizvodnjom i opskrbljuje razne OEMove i kao takav nema mu ravna ja bi rekao u ovoj regiji. Visoki su standardi u autoindustriji, nije to Pevec ili Bauhaus. Ako nastrada Renault pošteno onda će to itekako Adp osjetiti, oni čine ipak većinu prihoda. Samo vjerojatno će se izvući…

Kupac određuje cijenu i materijal tako da cijena nafte…..

 

U Rusiji 60,7 milijuna eura novih poslova

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/bPbz8Vm2bPdSb6vg3L9Kcw==.pdf

latinovitz, 16.06.2020. u 13:57

U Rusiji 60,7 milijuna eura novih poslova

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/bPbz8Vm2bPdSb6vg3L9Kcw==.pdf

A cijena dolje. To ima samo kod nas. A ingra dalekovod i opte rastu preko 100% bez razloga.

Mozda je problem sto ce raditi dijelove za Ladu Nivu, pa tko je nije vozio ne zna da je to najbolji terenac, bolji i od Nissana Qashqai-a 🙂

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

zoro, 17.06.2020. u 12:38

 





latinovitz, 16.06.2020. u 13:57



 

U Rusiji 60,7 milijuna eura novih poslova

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/bPbz8Vm2bPdSb6vg3L9Kcw==.pdf

 



 

A cijena dolje. To ima samo kod nas. A ingra dalekovod i opte rastu preko 100% bez razloga.

Iskreno.

Koga boli kur.. za nešto što kreće za 3 godine i traje 10 godina (6 mil godišnje).

Do tada tko živ tko mrtav. Na ZSE ipak igru igraju kratkoročne stvari. Odmah para u džep, ne 2024 godine.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Djubre, 17.06.2020. u 15:45

 





zoro, 17.06.2020. u 12:38



 

 





latinovitz, 16.06.2020. u 13:57



 

 

U Rusiji 60,7 milijuna eura novih poslova

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/bPbz8Vm2bPdSb6vg3L9Kcw==.pdf

 

 



 

A cijena dolje. To ima samo kod nas. A ingra dalekovod i opte rastu preko 100% bez razloga.

 



 

Iskreno.

Koga boli kur.. za nešto što kreće za 3 godine i traje 10 godina (6 mil godišnje).

Do tada tko živ tko mrtav. Na ZSE ipak igru igraju kratkoročne stvari. Odmah para u džep, ne 2024 godine.

Djubre, 17.06.2020. u 15:45

 





zoro, 17.06.2020. u 12:38



 

 





latinovitz, 16.06.2020. u 13:57



 

 

U Rusiji 60,7 milijuna eura novih poslova

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/bPbz8Vm2bPdSb6vg3L9Kcw==.pdf

 

 



 

A cijena dolje. To ima samo kod nas. A ingra dalekovod i opte rastu preko 100% bez razloga.

 



 

Iskreno.

Koga boli kur.. za nešto što kreće za 3 godine i traje 10 godina (6 mil godišnje).

Do tada tko živ tko mrtav. Na ZSE ipak igru igraju kratkoročne stvari. Odmah para u džep, ne 2024 godine.

Automotive je takav posao da ge treba uvijek promatrati 3-5 godina unaprijed. Dobra je vijest da se redovito dobivaju novi poslovi, da su odnosi sa OEM-ima dobri i da možemo računati na neku dogoročniju stabilnost. Loše bi bilo kada bi ih neki OEM dao na “no new business”. Lada Niva će ići u redizajn i vjerojatno će se proizvoditi dosta godina (i više nego što je najavljeno).

Nešto prihoda i dobiti bi trebalo biti i prije serijske proizvodnje, od alata.

Ono o čemu treba razmisliti je da su projektne količine obično malo “napuhane”, tako da ja računam na godišnje 20-30% manje od najava. Pitanje je i koliko ADP danas radi za postojeću Nivu – taj posao se sa dolaskom novog modela gubi, koliko su dali popusta na postojeće proizvode za dobiti novi posao i kako će financirati investicije u opremu i r&d.

“Odmah para u džep” u ovom poslu može samo ako ideš u exit.

ništa od dividende u rujnu… sve u zadržanu dobit i ostale rezerve društva. kud će cijena, to ćemo tek vidjeti. srećom, imam ga malo, ali mislim parcijalno izać. zaradit ću si za burek i ćevape.

Šta se događa. Zašto pada? Niko nema komentar?

Erste skrbnički izašao.

Piše mi na e-traderu po 115 kn. Pa da je prodavao na burzi mogao je bolje dobiti. Doduše tjednima/mjesecima bi izlazio.

Neki su držali ADPL samo zbog dividendi, a kako je ove a vjerojatno i iduće godine neće biti, izlaz je najbolje rješenje.

Idući tjedan bi trebao biti i Q2.

S obzirom da su bili zatvoreni trećinu vremena, a ostatak rade na  smanjenim kapacitetima. Lako moguće poprilično loš Q2.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

New Report

Close