ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.04.2024. u 02:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
7.218
554
12,95
13,10
0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mislim da je 160kn nekakav plafon s kojim ADPL može dočekat kraj godine. A Q2 može bit tako loš da ga skrši na 120kn. Otvoreno kažem da sam bio u krivu u vezi ADPLa. Srećom, nemam ga puno pa je i gubitak malen. Jako volim tu kompaniju, a uvijek valja odvojiti emocije od posla i tu sam pogriješio.

erste nam shebo cijenu …preplašila se raja …

a gle, realno, nije ovo ništa neočekivano. jedino, baš danas gledam, u Njemačkoj je autoindustrija iznenadila s dosta boljim rezultatima od očekivanih, a kod nas na ADPLu ništa. i Ericsson je drastično skočio nakon izbacivanja Huaweija iz cijele 5G priče pa kod nas opet ništa. u velikoj mjeri ovo na ZSE možemo pripisati jako skromnim prometima na hrvatskim dionicama. kome će trebati novac uložen u ADPL u narednim mjesecima i godinama, neka izađe, kome neće, za njega je ok i držat dugoročno. ja sam lagano već i izašao i još ću, ali ne do kraja da ne gubim novac. nemam tako puno da me brine što će bit, a s druge strane, novac od parcijalnog izlaza se može i bolje iskoristit na kraće staze.

“European shares flat ahead of EU summit, Ericsson soars after earnings” https://www.investing.com/news/stock-market-news/swedish-earnings-daimler-support-european-stocks-ahead-of-eu-summit-2232106

Ova transakcija po 115 kn ne znači da dionica toliko vrijedi. Nekome je trebala veća svota novca i to je prodao ispod cijene. Kao da sad meni hitno trebaju novci i prodam recimo auto 20% ispod cijene. To sigurno ne znači da svi ostali koji imaju isti auto trebaju prodat ispod cijene.

zoro, 17.07.2020. u 17:29

Ova transakcija po 115 kn ne znači da dionica toliko vrijedi. Nekome je trebala veća svota novca i to je prodao ispod cijene. Kao da sad meni hitno trebaju novci i prodam recimo auto 20% ispod cijene. To sigurno ne znači da svi ostali koji imaju isti auto trebaju prodat ispod cijene.

točno. to je samo cijena po kojoj je prodao i netko od njega po toj cijeni kupio. vrijednost je nešto drugo. kao da Tesla vrijedi onoliko. ispada po cijeni da je jači biznis od Toyote, koja se trenutno prodaje ispod booka. hehe, izgleda da je u 2020. recept za zaradu na dionicama da se kupuje dionice kompanija koje ne ostvaruju zaradu ili imaju P/E 70, a cijena samo raste li ga raste i onda bude P/E 150. teorija je da hrpa mikroinvestitora kupuje US dionice preko Robinhooda i na taj način bilda cijene, a da to nema pokriće u vrijednosti.














1.ADPL-R-A2.2. Raiffeisen OMF kat. B+105.349+2,51%+13,91M

 








6.OUT ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

ušlo su puno, za 30% povećali broj dionica… ali nekako i dalje nisam optimist. taj Raiffeisenov ulaz je dugoročni potez, a i ti fondovi su već stekli notorni status po rasipanju novaca…bilo bi im bolje da ulažu 50-50 u državne obveznice i dioničke indeksne fondove razvijenih gospodarstava…

ipak, ovo daje neku nadu u bolje sutra…

dosta loše….korona ih je dobro ošinula

https://zse.hr/UserDocsImages/financ/ADPL-fin2020-1H-NotREV-K-HR.pdf

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Zorane, crni Zorane…nadam se da se šališ…izvjesce je i vise nego dobro…

Rastimo zajedno...

Ovo je dobit u prvih 6mj.Ali samo q2 je gubitak. Ako se nevaram

https://zse.hr/UserDocsImages/financ/ADPL-fin2020-1H-NotREV-N-HR.pdf

 

AD Plastik Grupa na dan 31. 12. 2019. raspolagala je s 27,1 milijuna kuna novca na računu, a na dan 30. 6. 2020. ima 79,1 milijuna kuna.

Tržište EU moglo bi zabilježiti pad novoregistriranih auto-mobila od oko 25 posto u 2020. godini. U Rusiji pak AEB-a pred-viđa pad od 23,9 posto.

 

 

Parica, 27.07.2020. u 15:05

Zorane, crni Zorane…nadam se da se šališ…izvjesce je i vise nego dobro…

Izvješće je grob.

Q2 očekivani pad prihoda i gubitak. Kumulativno dobitak zbog prodaje imovine i poticaja za radnike,

Ali ok. Očekivao je se i veći grob tako da nije tolika bijeda kao što se mislilo.

 

troler, 27.07.2020. u 15:23

 





Parica, 27.07.2020. u 15:05



 

Zorane, crni Zorane…nadam se da se šališ…izvjesce je i vise nego dobro…

 



 

Izvješće je grob.

Q2 očekivani pad prihoda i gubitak. Kumulativno dobitak zbog prodaje imovine i poticaja za radnike,

Ali ok. Očekivao je se i veći grob tako da nije tolika bijeda kao što se mislilo.

 

 

Nije tolika bijeda, ali je jadno, pogotovo na razini Grupe. Pad u još veću bijedu je amortiziran prodajom te nekretnine i državnim pomoćima. Sve očekivano.

Vjerojatno je cijena bila srozana za worst case scenario pa se danas, a možda i narednim danima i tjednima korigira na stvarno stanje. U žvrnju korone je udarala i 150kn i to su neki kolege odlično iskoristili, prodajući po 170, 160, čekajući 110 i niže i onda iskrcavanje na 150kn. NaBiduAsku jedan od njih.

New Report

Close