ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.05.2024. u 23:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
6.504
499
12,95
13,05
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Prije svega ću se složiti s kolegom HaoRen-om u vezi članka… dosta gluposti je napisano, no eto…

A, sada moj kratki osvrt… kad sam bio mlađi, mislio sam kako treba kupovati dionice s dobrim fundamentima, s rastom prihoda, dobiti, padom obveza… međutim, kako sam rastao, shvatio sam gdje živim, kako živim u zemlji gdje poduzeća poput ADPL nisu poželjna jer je u njima teško izgubiti novce, fondovi u njima ne mogu izgubiti naše mirovine, stoga se takve dionice ne cjene, već se siluju!
Žao mi je vidjeti kako se društvima poput ADPL njihov dobar rad nagrađuje padom cijene na burzi… s 15x,xx na 127,xx
Strašno! [sad]

http://www.zse.hr/default.aspx?id=36319

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0


http://www.zse.hr/default.aspx?id=36319

na što se srozalo novinarstvo u nas.
sinoć je popio koju pivu više dok je pisao ovaj članak….. svugdje se pisalo da je min. količina 10.000 komada a on provali da je on kupio 2.500 komada… u najmanju ruku neozbiljno i neodgovorno


http://www.zse.hr/default.aspx?id=36319

na što se srozalo novinarstvo u nas.
sinoć je popio koju pivu više dok je pisao ovaj članak….. svugdje se pisalo da je min. količina 10.000 komada a on provali da je on kupio 2.500 komada… u najmanju ruku neozbiljno i neodgovorno

[/quote]

ma da popiješ i cijelu bocu vecchie ne bi tako fulao.

možda mu zafalila jedna nula na ovih 2500 komada. [lol]


Prije svega ću se složiti s kolegom HaoRen-om u vezi članka… dosta gluposti je napisano, no eto…

A, sada moj kratki osvrt… kad sam bio mlađi, mislio sam kako treba kupovati dionice s dobrim fundamentima, s rastom prihoda, dobiti, padom obveza… međutim, kako sam rastao, shvatio sam gdje živim, kako živim u zemlji gdje poduzeća poput ADPL nisu poželjna jer je u njima teško izgubiti novce, fondovi u njima ne mogu izgubiti naše mirovine, stoga se takve dionice ne cjene, već se siluju!
Žao mi je vidjeti kako se društvima poput ADPL njihov dobar rad nagrađuje padom cijene na burzi… s 15x,xx na 127,xx
Strašno! [sad]

Sve je to nažalost točno ali nadajmo se da će se stvari mijenjati! Stvarno je tragi-komično kako to kod nas izgleda, ali očito tako sve u ovoj državi funkcionira- naopako!

HPB idalje polako prodaje,

7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 97.124 2,31 -3731

prodao je i PBZ na 2gom mjestz 200tinjak komada…

ostalo nepromjenjeno…

Uglavnom sve po starom…Za HPB ocekujem prestanak prodaje kada dode do 95 000komada, dakle imaju jos 2000dionica viska (odnosno imali su prije 3 dana), oko PBZa čemo vijdeti tu kao da je više osobna pod istim skrbničkim (PBZ investor???) uglavnom tko bi ga znao nije toliko ni bitno…

...

[24.06.2011] 17.06.11
1. GRUPA AEROKOSMICHESKOE OBORUDOVANIE 1.259.875 30,00%
2. PBZ D.D. 216.781 5,16%
3. Raiffeisen OMF 150.000 3,57%
4. BAKIĆ NENAD 149.274 3,55%
5. AD PLASTIK D.D. (1/1) 114.360 2,72%
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 100.855 2,40%
7. PAKTOR D.O.O. 100.000 2,38%
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 77.000 1,83%
9. BOBAN JOSIP 72.850 1,73%
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33%

[28.06.2011.] – 3 dana
1. GRUPA AEROKOSMICHESKOE OBORUDOVANIE 1.259.875 30,00
2. PBZ D.D. 214.311 5,10 – 2470
3. RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 150.000 3,57
4. BAKIĆ NENAD 149.274 3,55
5. AD PLASTIK D.D. (1/1) 114.360 2,72
6. PAKTOR D.O.O. 100.000 2,38
7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 97.124 2,31 – 3731
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 77.000 1,83
9. BOBAN JOSIP 72.850 1,73
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33

Kao sto Dobri Covjek kaze, top 10 je malo prodavao. Mada je PBZ-u pod rednim brojem 2. to tesko zamjeriti posto je nema dugo priskrbio 156.861 komada [thumbsup]

Nadam se da se nisam preracunao u ovim brojkama.


Prije svega ću se složiti s kolegom HaoRen-om u vezi članka… dosta gluposti je napisano, no eto…

A, sada moj kratki osvrt… kad sam bio mlađi, mislio sam kako treba kupovati dionice s dobrim fundamentima, s rastom prihoda, dobiti, padom obveza… međutim, kako sam rastao, shvatio sam gdje živim, kako živim u zemlji gdje poduzeća poput ADPL nisu poželjna jer je u njima teško izgubiti novce, fondovi u njima ne mogu izgubiti naše mirovine, stoga se takve dionice ne cjene, već se siluju!
Žao mi je vidjeti kako se društvima poput ADPL njihov dobar rad nagrađuje padom cijene na burzi… s 15x,xx na 127,xx
Strašno! [sad]

Sve su to igre koje je teško razumjeti, pogledajte samo kako se ovdje trguje dionicama tvrtki u stečaju ili pred njim dok istovremeno tvrtki koja jako dobro posluje, koja je najavila isplatu dividende cijena ovako pada. No kada se neke stvari poslože u državi, vjerujem da će se i na burzi jer je očito, da se oni koji upravljaju našom lovom a osobno ne odgovaraju za svoje poslovne promašaje i gubitak novaca na burzi, mogu ovdje igrati i dalje kako ih volja.

... ja se samo igram i uživam ...

http://hr.seebiz.eu/auto-moto-nautica/revoz-ponovno-zaposljava-300-radnika/ar-7174/

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]

Hoćemo li opet na 120 kuna?

Nema puno, nekih 1000 komada.

[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Hoćemo li opet na 120 kuna?

Nema puno, nekih 1000 komada.

[thumbsup]

Ako nema skrivenih naloga. [smiley]

"Only dead fish swim with the stream"


Prije svega ću se složiti s kolegom HaoRen-om u vezi članka… dosta gluposti je napisano, no eto…

A, sada moj kratki osvrt… kad sam bio mlađi, mislio sam kako treba kupovati dionice s dobrim fundamentima, s rastom prihoda, dobiti, padom obveza… međutim, kako sam rastao, shvatio sam gdje živim, kako živim u zemlji gdje poduzeća poput ADPL nisu poželjna jer je u njima teško izgubiti novce, fondovi u njima ne mogu izgubiti naše mirovine, stoga se takve dionice ne cjene, već se siluju!
Žao mi je vidjeti kako se društvima poput ADPL njihov dobar rad nagrađuje padom cijene na burzi… s 15x,xx na 127,xx
Strašno! [sad]


Tako se za dobar rad nagradila i dionica HT-a koja je nakon objave vijesti o dividendi od 22,76 kn u sljedećih 7 trgovinskih dana propala s prosječne cijene od 313,97 kn na 280,50 kn (-33,47 kn) iako je po fundamentima daleko od plastike i ostalih, a prema iznosu dividende u odnosu na cijenu dionice da i ne govorim. Ne znam samo što ovdje očekujete ? Mislite li da će plastiku netko napumpati na 150+ kako biste se vi koji ste kupovali po 123+ mogli lagano iskipati i pospremiti razliku u džep. Nisam baš siguran da će to ići. Vidjet ćete tek nakon ex-dividend day-a kakav će pad uslijediti. Živi bili ! [cool]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Morate uzeti u obzir i to da ima puno onih koji su kupili po 110 kuna i oni to žele prodati sada.

110 – 125 = 14% ni oro ni kopao

naravno, trebalo je malo i preko foruma to sve zasladiti

jer gledam unazad nema nijednog posta osim sve puca od optimizma [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Prije svega ću se složiti s kolegom HaoRen-om u vezi članka… dosta gluposti je napisano, no eto…

A, sada moj kratki osvrt… kad sam bio mlađi, mislio sam kako treba kupovati dionice s dobrim fundamentima, s rastom prihoda, dobiti, padom obveza… međutim, kako sam rastao, shvatio sam gdje živim, kako živim u zemlji gdje poduzeća poput ADPL nisu poželjna jer je u njima teško izgubiti novce, fondovi u njima ne mogu izgubiti naše mirovine, stoga se takve dionice ne cjene, već se siluju!
Žao mi je vidjeti kako se društvima poput ADPL njihov dobar rad nagrađuje padom cijene na burzi… s 15x,xx na 127,xx
Strašno! [sad]

Za ulaganje trebaš imate dvije stvari:

– novac
– medij

Kada imaš navedeno, trgovanje postaje smisleno.
Možeš otvoriti blog, no, ne znači nužno da će taj blog ljudi posjećivati.
Samim time što se blogeri hvale posjećenosću, samim time čitanost raste, a i povodljivost, ako je jednom bio u pravu, bit će i drugi puta i mic po mic svi počnu ulagati i dionica počne rasti.
Također, pobjeđuje onaj koji ima dobre argumente.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close